Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezydent: To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Zarząd Startu jest nieudolny

04.07.2018, 14:15:33 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent: To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Zarząd Startu jest nieudolny
Fot. Ryszard Biel
Prezes Zarządu EKS Start Elbląg Stanisław Tomczyński zarzucił Prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu, że ten nie jest zainteresowany wspieraniem klubu, aby utrzymał się on w superlidze. - To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Z budżetu miasta pochodzi 75 proc. ich środków – zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski.
 
Dofinansowanie klubu zostało w tym roku zwiększone o 105 tys. zł. - Patrząc na tegoroczny budżet, który jest określany dla każdego klubu, dziwi mnie postawa prezesa EKS Start Elbląg. Budżet jest sezonowy,sportowy, jak rok szkolny. W tym roku dotacja z budżetu Miasta to 655 tys. zł. W stosunku do roku poprzedniego zwiększyliśmy dofinansowanie o 105 tys. zł – pokreślił Prezydent Elbląga.
 
Tylko i wyłącznie EKS Start Elbląg może pieniądze uzyskane ze sprzedaży karnetów zatrzymać na działalność klubu. - To nie Miasto pobiera te pieniądze, a klub, a to jest ok. 150 tys. zł rocznie – dodał Witold Wróblewski. - Poza tym utrzymanie bazy sportowej , którą klub wykorzystuje to jest 124 tys. zł.
 
Prezydent nie krył oburzenia.
 
Patrząc na lata poprzednie tak dużych środków finansowych żaden klub w Elblągu nie miał, jak ma EKS Start Elbląg. Bardzo krytycznie oceniam Zarząd, jako nieudolny. Na koniec ubiegłego roku podpisano umowę bez pokrycia finansowego W tej chwili szuka się wszystkich możliwości, żeby z tego problemu wyjść. To Zarząd klubu odpowiada za nieodpowiedzialną politykę podpisania umów, na którą nie ma pokrycia finansowego. Dzisiaj mówienie, że albo Prezydent znajdzie pieniądze, albo z klubem stanie się coś złego, to jest przynajmniej nieodpowiedzialne
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Energa była jednym ze sponsorów Startu. – W ubiegłym roku przekazali dofinansowanie 100 tys. zł, a teraz się wycofali. Przekazując z budżetu Miasta dodatkowe 105 tys. zł pokryłem ten deficyt – stwierdził Prezydent. - Opowiadanie, że przez to, że się wycofał strategiczny inwestor, to dzisiaj oni mają kłopoty jest kompletnym nieporozumieniem.
 
Dla porównania Klub Olimpia otrzymał 400 tys. zł dofinansowania na drużynę seniorską, 120 tys. zł na młodzieżową. Natomiast Concordia - 90 tys. zł.
 
Inne kluby sportowe, jak Olimpia i Concordia, dostają dużo mniejsze środki niż Start i potrafią sobie poradzić. Wydaję mi się, że winnego należy szukać w Zarządzie klubu – dodał Witold Wróblewski.
 
Prezydent Elbląga podczas konferencji przytoczył treść korespondencji jaką, kierował do niego 16 maja br. prezes Zarządu ESK Start Elbląg Stanisław Tomczyński.
 
„Dzień dobry panie Prezydencie. Przepraszam, że przeszkadzam. W imieniu swoim i całej drużyny prosimy Cię o wyrażenie zgodny na uruchomienie środków z dotacji w kwocie 150tys. zł na wypłaty za miesiąc kwiecień. Sprawa jest gardłowa. W sobotę gramy ostatni mecz w tym sezonie o brązowy medal. Ratuj nas dobry człowieku. Będziemy Ci bardzo wdzięczni za ten gest. Swoją postawą na boisku będziemy starali się udowodnić, że jesteśmy chlubą Elbląga”
 
 
Uruchomiliśmy wcześniejszą transze biorąc pod uwagę, że taka jest potrzeba i 18 maja dostaje smsem takie podziękowania „Dziękuję panie Prezydencie. Z całego serca dziękuję za decyzję o przekazaniu środków finansowych na wypłaty zaległych wypłat dla zawodniczek, kadry trenerskiej, pracowników i spłatę pilnych zobowiązań dla Urzędu Skarbowego i ZUS. Jesteśmy Ci wdzięczni dozgonnie za Twoją przychylność i zrozumienie naszej sytuacji finansowej. Dziewczyny zostawią swoje serca na parkiecie, aby osiągnąć upragnione zwycięstwo i brązowy medal”. Dzisiaj się dowiaduje, że Prezydent nie wspiera klubu, a ze strony Miasta nie ma zainteresowania Klubem Start. Żeby każdy klub miał takie wsparcie jak Start, to byłby bardzo zadowolony
 
– stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ olo
  Środa, 04.07

  hojność z nieswojego. Ja w d...e mam to. Miasto płaci, Epec płaci ,wodociągi i kto jeszcze Ato wszystko z kieszeni elblążan. Toż to klub komercyjny. Zarabiać a nie tylko daj.

 2. 2
  --9
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 04.07

  Przecież zarząd Startu powołuje i odwołuje Wróblewski, a prezesem jest jego kumpel słoninowiec Tomczyński, aż nawet smski prywatnie wymieniają. Upadek Startu to więc "zasługa" samego Wróblewskiego, bo on jest odpowiedzialny za wyczyny jego podwładnych.

 3. 3
  +12
  ~ kibic
  Środa, 04.07

  Wróblewski nie odwołuje i nie powołuje zarządu klubu sportowego . Kompletny ignorant z ciebie komisjo

 4. 4
  +17
  ~ wist
  Środa, 04.07

  A przecież zatrudniono dyrektora co ma aspiracje menedżerskie i co? U Wójcika nie dawał rady to w Starcie miał błysnąć? Tu akurat prezydent ma rację, jak się chce prowadzić profesjonalnie drużynę na wysokim poziomie to trzeba cokolwiek wiedzieć w tej materii, a nie "żebrać" w UM.

 5. 5
  +11
  ~ qaz
  Środa, 04.07

  Tu akurat w pełni rozumiem i popieram Wróblewskiego gonić nieudolnych prezesów niech za swoje kluby utrzymują. Dziwi mnie jednak że miasto ładując w to pieniądze niemałe nie płaci zadaniowo, zwłaszcza zarządom, tego panie Wróblewski nie rozumiem. Gryzą ręke która ich karmi

 6. 6
  +15
  ~ proste pytanie
  Środa, 04.07

  To jest qrwa patologia. Nie dość że żyją z naszych podatków to jeszcze im ciągle mało. Czy ten klub nie może sobie znależć jakiś firm prywatnych które za reklamę będą na niego łożyć?

 7. 7
  +16
  ~ Anna
  Środa, 04.07

  Pan Stanisław Tomczyński powinien już dawno być na emeryturze. Starodawnie myśli. Nie jest rzutki ani pomysłowy. Czas wziąć do ręki różaniec. Potrzeba młodszego, dobrze wykształconego menażera.

 8. 8
  +5
  ~ j23
  Środa, 04.07

  jutro riposta jedynej i słusznej partii......, - jaki to prezio zły i że nie daje na sport , a jakiś radny napisze o tym że sport potrzebuje dofinansowania i że mało miast daje......

 9. 9
  +12
  ~ dość żebrania!!!
  Środa, 04.07

  Takie to elblążkowo - na każdym kroku spotykasz chińskiego misia - pan da. A gó...no da! Szukaj leniu sponsora, graj na poziomie i zarabiaj na siebie, także w Starcie. Dość epecu dla kogokolwiek poza pokrzywdzonymi przez los. Przed wyborami miśków przybywa w postępie geometrycznym a hodowcą jest , nomen omen, wilk i jego wataha z towarzyszami przewodniczącym i szafką na czele.

 10. 10
  +14
  ~ śmiech
  Środa, 04.07

  Czy w tym klubiku musi być prezes i dwóch wiceprezesów? Jakiś dyrektor? Tam chyba jest więcej kadry "kierowniczej" niż zawodniczek?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.