Niedziela, 18.11.2018, Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2018/2019

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Prezydent: To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Zarząd Startu jest nieudolny

04.07.2018, 14:15:33 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent: To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Zarząd Startu jest nieudolny
Fot. Ryszard Biel
Prezes Zarządu EKS Start Elbląg Stanisław Tomczyński zarzucił Prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu, że ten nie jest zainteresowany wspieraniem klubu, aby utrzymał się on w superlidze. - To najbardziej hojnie obdarowany klub w Elblągu. Z budżetu miasta pochodzi 75 proc. ich środków – zaznaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Witold Wróblewski.
 
Dofinansowanie klubu zostało w tym roku zwiększone o 105 tys. zł. - Patrząc na tegoroczny budżet, który jest określany dla każdego klubu, dziwi mnie postawa prezesa EKS Start Elbląg. Budżet jest sezonowy,sportowy, jak rok szkolny. W tym roku dotacja z budżetu Miasta to 655 tys. zł. W stosunku do roku poprzedniego zwiększyliśmy dofinansowanie o 105 tys. zł – pokreślił Prezydent Elbląga.
 
Tylko i wyłącznie EKS Start Elbląg może pieniądze uzyskane ze sprzedaży karnetów zatrzymać na działalność klubu. - To nie Miasto pobiera te pieniądze, a klub, a to jest ok. 150 tys. zł rocznie – dodał Witold Wróblewski. - Poza tym utrzymanie bazy sportowej , którą klub wykorzystuje to jest 124 tys. zł.
 
Prezydent nie krył oburzenia.
 
Patrząc na lata poprzednie tak dużych środków finansowych żaden klub w Elblągu nie miał, jak ma EKS Start Elbląg. Bardzo krytycznie oceniam Zarząd, jako nieudolny. Na koniec ubiegłego roku podpisano umowę bez pokrycia finansowego W tej chwili szuka się wszystkich możliwości, żeby z tego problemu wyjść. To Zarząd klubu odpowiada za nieodpowiedzialną politykę podpisania umów, na którą nie ma pokrycia finansowego. Dzisiaj mówienie, że albo Prezydent znajdzie pieniądze, albo z klubem stanie się coś złego, to jest przynajmniej nieodpowiedzialne
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Energa była jednym ze sponsorów Startu. – W ubiegłym roku przekazali dofinansowanie 100 tys. zł, a teraz się wycofali. Przekazując z budżetu Miasta dodatkowe 105 tys. zł pokryłem ten deficyt – stwierdził Prezydent. - Opowiadanie, że przez to, że się wycofał strategiczny inwestor, to dzisiaj oni mają kłopoty jest kompletnym nieporozumieniem.
 
Dla porównania Klub Olimpia otrzymał 400 tys. zł dofinansowania na drużynę seniorską, 120 tys. zł na młodzieżową. Natomiast Concordia - 90 tys. zł.
 
Inne kluby sportowe, jak Olimpia i Concordia, dostają dużo mniejsze środki niż Start i potrafią sobie poradzić. Wydaję mi się, że winnego należy szukać w Zarządzie klubu – dodał Witold Wróblewski.
 
Prezydent Elbląga podczas konferencji przytoczył treść korespondencji jaką, kierował do niego 16 maja br. prezes Zarządu ESK Start Elbląg Stanisław Tomczyński.
 
„Dzień dobry panie Prezydencie. Przepraszam, że przeszkadzam. W imieniu swoim i całej drużyny prosimy Cię o wyrażenie zgodny na uruchomienie środków z dotacji w kwocie 150tys. zł na wypłaty za miesiąc kwiecień. Sprawa jest gardłowa. W sobotę gramy ostatni mecz w tym sezonie o brązowy medal. Ratuj nas dobry człowieku. Będziemy Ci bardzo wdzięczni za ten gest. Swoją postawą na boisku będziemy starali się udowodnić, że jesteśmy chlubą Elbląga”
 
 
Uruchomiliśmy wcześniejszą transze biorąc pod uwagę, że taka jest potrzeba i 18 maja dostaje smsem takie podziękowania „Dziękuję panie Prezydencie. Z całego serca dziękuję za decyzję o przekazaniu środków finansowych na wypłaty zaległych wypłat dla zawodniczek, kadry trenerskiej, pracowników i spłatę pilnych zobowiązań dla Urzędu Skarbowego i ZUS. Jesteśmy Ci wdzięczni dozgonnie za Twoją przychylność i zrozumienie naszej sytuacji finansowej. Dziewczyny zostawią swoje serca na parkiecie, aby osiągnąć upragnione zwycięstwo i brązowy medal”. Dzisiaj się dowiaduje, że Prezydent nie wspiera klubu, a ze strony Miasta nie ma zainteresowania Klubem Start. Żeby każdy klub miał takie wsparcie jak Start, to byłby bardzo zadowolony
 
– stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ olo
  Środa, 04.07

  hojność z nieswojego. Ja w d...e mam to. Miasto płaci, Epec płaci ,wodociągi i kto jeszcze Ato wszystko z kieszeni elblążan. Toż to klub komercyjny. Zarabiać a nie tylko daj.

 2. 2
  --9
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 04.07

  Przecież zarząd Startu powołuje i odwołuje Wróblewski, a prezesem jest jego kumpel słoninowiec Tomczyński, aż nawet smski prywatnie wymieniają. Upadek Startu to więc "zasługa" samego Wróblewskiego, bo on jest odpowiedzialny za wyczyny jego podwładnych.

 3. 3
  +12
  ~ kibic
  Środa, 04.07

  Wróblewski nie odwołuje i nie powołuje zarządu klubu sportowego . Kompletny ignorant z ciebie komisjo

 4. 4
  +17
  ~ wist
  Środa, 04.07

  A przecież zatrudniono dyrektora co ma aspiracje menedżerskie i co? U Wójcika nie dawał rady to w Starcie miał błysnąć? Tu akurat prezydent ma rację, jak się chce prowadzić profesjonalnie drużynę na wysokim poziomie to trzeba cokolwiek wiedzieć w tej materii, a nie "żebrać" w UM.

 5. 5
  +11
  ~ qaz
  Środa, 04.07

  Tu akurat w pełni rozumiem i popieram Wróblewskiego gonić nieudolnych prezesów niech za swoje kluby utrzymują. Dziwi mnie jednak że miasto ładując w to pieniądze niemałe nie płaci zadaniowo, zwłaszcza zarządom, tego panie Wróblewski nie rozumiem. Gryzą ręke która ich karmi

 6. 6
  +15
  ~ proste pytanie
  Środa, 04.07

  To jest qrwa patologia. Nie dość że żyją z naszych podatków to jeszcze im ciągle mało. Czy ten klub nie może sobie znależć jakiś firm prywatnych które za reklamę będą na niego łożyć?

 7. 7
  +16
  ~ Anna
  Środa, 04.07

  Pan Stanisław Tomczyński powinien już dawno być na emeryturze. Starodawnie myśli. Nie jest rzutki ani pomysłowy. Czas wziąć do ręki różaniec. Potrzeba młodszego, dobrze wykształconego menażera.

 8. 8
  +5
  ~ j23
  Środa, 04.07

  jutro riposta jedynej i słusznej partii......, - jaki to prezio zły i że nie daje na sport , a jakiś radny napisze o tym że sport potrzebuje dofinansowania i że mało miast daje......

 9. 9
  +12
  ~ dość żebrania!!!
  Środa, 04.07

  Takie to elblążkowo - na każdym kroku spotykasz chińskiego misia - pan da. A gó...no da! Szukaj leniu sponsora, graj na poziomie i zarabiaj na siebie, także w Starcie. Dość epecu dla kogokolwiek poza pokrzywdzonymi przez los. Przed wyborami miśków przybywa w postępie geometrycznym a hodowcą jest , nomen omen, wilk i jego wataha z towarzyszami przewodniczącym i szafką na czele.

 10. 10
  +14
  ~ śmiech
  Środa, 04.07

  Czy w tym klubiku musi być prezes i dwóch wiceprezesów? Jakiś dyrektor? Tam chyba jest więcej kadry "kierowniczej" niż zawodniczek?

 11. 11
  +7
  ~ Prorok Igor
  Środa, 04.07

  Panie Prezydencie BRAWO! Z każdym w ten sam sposób należy postępować aby obłudnicy i kłamy oraz manipulacji nie wybielali się kosztem oczerniania Pana! Te Stanisław Tomczyński jakim trzeba być człowiekiem aby najpierw bez wazeliny właźić....wypisując teksty „Ratuj nas dobry człowieku” oraz „Jesteśmy bezgranicznie wdzięczni za twoją pomoc. Dziewczyny zostawią serce na boisku” a potem co z płaczem i gorzkimi żalami do gazet? Dość dofinansowania takich klubów takimi kwotami tak z budżetu miasta jak i podległym samorządowi spółek!!!

 12. 12
  --4
  ~ do wszystkch
  Środa, 04.07

  a na necie siedzi banda takich typu ryszard politruk, tadeusz duren od piekarza ze stawidłowej, wojtek złodzieij od nielegalnego poboru i pisza i odgrzewają ale nie martwcie sie ich czas się konczy wieńce czuć, szkoda ze nie mozna ich wszystkich rozliczyc za stare czasy za heńka ktory nic nie pamieta i rznie głupa bo porobił z tu obecnym prezydentam jako vice duzo nietrafionych inwwestycji typu modrzeina swiatłowody a teraz przydent z vice co zrobili basen przecieka, zenska i meska piłka reczna w rozsypce, inwestorzy sie wycofują, wiadukt bez przejscia dla pieszych tor wrotkarsko-łyzwiarski bubel z rocznym opóźnieniem i jeszcze olewają nas wychodząc sobie z sesji rady miejskiej

 13. 13
  +9
  ~ CzyWiecie
  Środa, 04.07

  Czy wiecie kto tak naprawdę pociąga w Starcie za sznurki? Nie Tomczyński, tylko niejaki pan Paweł Jankowski firma MOP. swego czasu był sponsorem , później przestał dawać kasę ale wpływy sobie zostawił. I dalej jest szarą eminencją klubu. Bez jego decyzji nic nie da się zrobić. Jak więc ma być dobrze w Starcie to pogońcie Jankowskiego.

 14. 14
  +6
  ~ Ciekawy
  Środa, 04.07

  ciekawe czy piłkarki znają sytuację Startu, tę prawdziwą. Bo mam prawie pewność , że nie wiedzą ile kasy idzie na zarząd.

 15. 15
  +4
  ~ Nie Murzyn
  Środa, 04.07

  Prezes klubu zespołu aspirującego do extraklasy to menadżer, obcykany na maxa z realiami finansowania sportu, lobbingu czy metodyką zarządzania. A Stanisław Tomczyński jest z całym szacunkiem sto lat za murzynami, od niego nowoczesnego zarządzania oczekiwać nie można. Więc sam powinien złożyć dymisję i zachować chociaż trochę szacunku dla siebie wśród kibiców.

 16. 16
  +11
  ~ OjTraksiu
  Środa, 04.07

  Kto stargał te firmę Kram na sponsora. Za marne 100 tysięcy chce gość mieć reklamę w całym kraju. Czyżby to sprawka Traksa?

 17. 17
  +6
  ~ TakNieWolno
  Środa, 04.07

  Te kulisy z życia Startu są bardzo ciekawe. Dobrze, że prezydent pokazał jak zjadane są tam nasze pieniądze.

 18. 18
  +6
  ~ Teksty2
  Środa, 04.07

  No gościu Tomczyński,teraz to ci dziewczyny podziękuję za ten durny tekst. Ha ha

 19. 19
  +6
  ~ Beczka
  Środa, 04.07

  Ten Start to beczka bez dna . Zeżrą wszystko.

 20. 20
  --5
  ~ Gdzie jest CBŚ
  Środa, 04.07

  150 tyś z karnetów????? Nie wierzę w to co czytam. To komu je sprzedali niby?? Ale wałek wyszedł na jaw......

 21. 21
  --2
  ~ WałekPanaPrezydenta
  Środa, 04.07

  Wałek? Ty masz rozum? Tu nie CBS tylko wróblewski do szkoły i na matematykę. 150 tyś. zł a karnety po 30 zł. Czyli sprzedano jakieś 5 tyś BZDURA i kompromitacja. Jeśli reszta rewelacji Prezydenta jest na tym samym poziomie to jutro pewnie będzie ciąg dalszy, a p[otem może jakieś pozwy? Ech te wybory!

 22. 22
  +5
  ~ Głos Ludu
  Czwartek, 05.07

  A ja się pytam gdzie specjalista od marketingu sportowego? Wybitny specjalista, znafca ;) ręcznej a jednocześnie osoba znająca się na energii, człowiek renesansu ? Wszyscy wiemy kto ... są kluby, które rzeczywiście mają większe dofinansowania od miast w Polsce, natomiast będąc szczerym wszystkie kluby w ten sposób finansowane i opierające się wyłącznie na takiej formie kończą marnie lub mają problemy,np: z piłki nożnej : Ruch Chorzów, Korona Kielce, obecnie Wisła Kraków, Piast Gliwice, wśród ręcznej i innych dyscyplin tez jest sporo przykładów, wiec lenie śmierdzące ze Startu jak nie potraficie o to zadbać - składać rezygnację i dać innym działać, jak nie ma innych zadziała prawo rynku. Dość, a 100 tysi od sponsora - Żenada, kto to podpisał?!!

 23. 23
  0
  ~ Yuki
  Czwartek, 05.07

  Tu się wyjatkowo zgadzam z prezydentem w kwestii dotacji.Przez 35 lat ten klub otrzymywał najwiecej kasy z miasta.Sa inne kluby z tradycjami i rzeszą kibiców z dyscyplina o wiele poularniejszą niż damska piłka ręczna .Może juz czas na klub który czeka od minimum 30 lat na prawdziwą modernizacje ( infrastrukture) i godziwe traktowanie przez władze miasta.My kibice piłki ale nożnej tego bardzo oczekujemy.Pozdrawiam wszystkich kibiców piłki noznej w Elblągu.

 24. 24
  +7
  ~ patologia
  Czwartek, 05.07

  Zadziwia mnie sposób finansowania sportu w tym dziwnym kraju Miasto zamiast łożyć tylko i wyłącznie na sport młodzieży ewentualnie jakieś uznaniowe roczne premie za wyniki promujące miasto, płaci zawodowym sportowcom i działaczom pensje jak pracownikom samorządowym. Utrzymywanie dwóch klubów piłki kopanej to tez jakiś obłęd zwłaszcza że kluby nie animują sportu młodzieżowego nie tworzą lig szkolnych i podwórkowych w celu wyławiania talentów. Przeżerają tylko nasze pieniądze korzystając z infrastruktury utrzymywanej z naszych podatków. Nie zabiegają o prywatnych sponsorów czy wpływy z biletów. Generalnie mają w d... działalność promocyjną i popularyzatorską bo jest komu płacić. Kiedy 75% budżetu klubu komercyjnego to dotacja miejska to jest

 25. 25
  +5
  ~ kibic
  Czwartek, 05.07

  Pogonić Traksa miernotę.

 26. 26
  --3
  ~ reformator
  Czwartek, 05.07

  W pierwszym etapie restrukturyzacji proponuję połączyć wszystkie miejskie kluby sportowe Start Olimpia i Concordia i nie wiem co tam jeszcze żyjące z dotacji miejskich pod jednym zarządem ograniczy to w istotny sposób koszty administracyjne. Zarząd należy zobowiązać do corocznego złożenia raportu rocznego finansowego i osiągnięć do weryfikacji prezydenta i RM. Sekcje sportowe miejskiego klubu nie mogą być dublowane Zarząd należy zobligować do aktywnego poszukiwania komercyjnych sponsorów realnej i aktywnej popularyzacji sportu i dbałości o maksymalną dochodowość prowadzonej działalności

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.