Sobota, 24.10.2020, Imieniny: Marty, Marcina, Rafala

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbl庵 » artyku造 » artyku z kategorii SPORT

Br您owe medale nie dla Elbl庵a. Kram Start przegrywa wygrany mecz z Koszalinem

19.05.2018, 18:36:18 Rozmiar tekstu: A A A

W sobotnim meczu ostatniej kolejki PGNiG Superligi pi趾arki r璚zne Kram Startu br您owe medale mia造 jak na wyci庵ni璚ie r瘯i. Elbl捫anki przez ca造 mecz prowadzi造 kilkoma bramkami z Energ AZS Koszalin, wygrywaj帷 do przerwy 16:11. Niestety w drugiej po這wie zagra造 znacznie poni瞠j oczekiwa. Koszalinianki odrobi造 straty i w 56 minucie po raz pierwszy w tym meczu obj窸y prowadzenie. Ostatecznie zwyci篹y造 w Elbl庵u 26:25 i tym samym stan窸y na najni窺zym stopniu podium w tym sezonie.

Ponad 1300 kibic闚 zgromadzonych na trybunach Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, obejrza這 bardzo ciekawy i emocjonuj帷y pojedynek dw鏂h wyr闚nanych dru篡n. Elbl御ki zesp馧, aby my郵e o br您owych medalach, musia to spotkanie wygra. Po pierwszej po這wie wszystko na to wskazywa這, 瞠 tak b璠zie. Elbl捫anki zagra造 w tym czasie bardzo dobre zawody. Od pierwszych minut przej窸y inicjatyw na parkiecie i z biegiem czasu ich przewaga ros豉. W 6 minucie po trafieniu Kozimur Start wygrywa 4:2. Mi璠zy 11 a 14 minut gospodynie rzuci造 trzy bramki z rz璠u i zrobi這 si 8:4. Szczypiornistki Energi AZS nie zamierza造 jednak odpuszcza. W 20 minucie po bramce Smbatian z karnego zniwelowa造 strat do jednej bramki (9:10). Na szcz窷cie Start mia w swoich szeregach Sylwi Lisewk, kt鏎a dwukrotnie z rz璠u trafiaj帷 do bramki rywalek, podwy窺zy豉 prowadzenie swojego zespo逝 i by這 12:9. Ko鎍闚ka w wykonaniu gospody by豉 piorunuj帷a. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy dzi瘯i czterem kolejnym bramkom odskoczy造 rywalkom na sze嗆 oczek r騜nicy. Ostatecznie do przerwy Start wygrywa z AZS 16:11.

W drugiej po這wie wszystko sz這 po my郵i gospody a do 48 minuty. W闚czas na 22:18 po pi瘯nej akcji z pierwszej pi趾i trafi豉 Balsam. Nie wiedzie jak i czemu, nagle w ci庵u dw鏂h minut Energa AZS zdoby豉 trzy bramki z rz璠u i zbli篡豉 si do miejscowych na jedno oczko straty. Jeszcze w 52 minucie po trafieniu Stok這sy na 24:22 Start mia br您owe kr捫ki jak na wyci庵ni璚ie r瘯i. Niestety ostatnie minuty meczu w wykonaniu elbl捫anek by造 katastrofalne. Nieskuteczno嗆 gospody w ataku sprawi豉, 瞠 zesp馧 z Koszalina w 55 minucie odrobi strat, a minut p騧niej po raz pierwszy w tym spotkaniu obj掖 prowadzenie 25:24. W 58 minucie kolejn bramk dorzuci豉 Urbaniak i sytuacja Startu zrobi豉 si bardzo z豉. Na minut przed ko鎍em nadzieje elbl御kich kibic闚 przed逝篡豉 Balsam, kt鏎a po kontrze zniwelowa豉 strat i by這 25:26. W kolejnej akcji Micha堯w trafi豉 w s逝pek i Start stan掖 przed ogromn szans na wyr闚nanie. Elbl捫anki d逝go rozgrywa造 pi趾, ale w decyduj帷ym momencie Sylwia Lisewska 幢e poda豉 na skrzyd這 i AZS m鏬 si cieszy z wygranej. Po瞠gnanie najlepszej zawodniczki Kram Startu z Elbl庵iem nie by這 wi璚 udane. Tym samym dru篡na Andrzeja Niewrzawy nie powt鏎zy豉 sukcesu sprzed roku, gdy po wygranej z Lublinem wywalczy豉 trzecie miejsce na koniec sezonu. Kram Start rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018 zako鎍zy na czwartym miejscu w tabeli. Mistrzem kraju zosta豉 MKS Per豉 Lublin, a srebrne medale trafi造 do zawodniczek Metraco Zag喚bia Lubin.

Kram Start Elbl庵 – Energa AZS Koszalin 25:26 (16:11)