Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Brązowe medale nie dla Elbląga. Kram Start przegrywa wygrany mecz z Koszalinem

19.05.2018, 18:36:18 Rozmiar tekstu: A A A

W sobotnim meczu ostatniej kolejki PGNiG Superligi piłkarki ręczne Kram Startu brązowe medale miały jak na wyciągnięcie ręki. Elblążanki przez cały mecz prowadziły kilkoma bramkami z Energą AZS Koszalin, wygrywając do przerwy 16:11. Niestety w drugiej połowie zagrały znacznie poniżej oczekiwań. Koszalinianki odrobiły straty i w 56 minucie po raz pierwszy w tym meczu objęły prowadzenie. Ostatecznie zwyciężyły w Elblągu 26:25 i tym samym stanęły na najniższym stopniu podium w tym sezonie.

Ponad 1300 kibiców zgromadzonych na trybunach Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej, obejrzało bardzo ciekawy i emocjonujący pojedynek dwóch wyrównanych drużyn. Elbląski zespół, aby myśleć o brązowych medalach, musiał to spotkanie wygrać. Po pierwszej połowie wszystko na to wskazywało, że tak będzie. Elblążanki zagrały w tym czasie bardzo dobre zawody. Od pierwszych minut przejęły inicjatywę na parkiecie i z biegiem czasu ich przewaga rosła. W 6 minucie po trafieniu Kozimur Start wygrywał 4:2. Między 11 a 14 minutą gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu i zrobiło się 8:4. Szczypiornistki Energi AZS nie zamierzały jednak odpuszczać. W 20 minucie po bramce Smbatian z karnego zniwelowały stratę do jednej bramki (9:10). Na szczęście Start miał w swoich szeregach Sylwię Lisewką, która dwukrotnie z rzędu trafiając do bramki rywalek, podwyższyła prowadzenie swojego zespołu i było 12:9. Końcówka w wykonaniu gospodyń była piorunująca. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy dzięki czterem kolejnym bramkom odskoczyły rywalkom na sześć oczek różnicy. Ostatecznie do przerwy Start wygrywał z AZS 16:11.

W drugiej połowie wszystko szło po myśli gospodyń aż do 48 minuty. Wówczas na 22:18 po pięknej akcji z pierwszej piłki trafiła Balsam. Nie wiedzieć jak i czemu, nagle w ciągu dwóch minut Energa AZS zdobyła trzy bramki z rzędu i zbliżyła się do miejscowych na jedno oczko straty. Jeszcze w 52 minucie po trafieniu Stokłosy na 24:22 Start miał brązowe krążki jak na wyciągnięcie ręki. Niestety ostatnie minuty meczu w wykonaniu elblążanek były katastrofalne. Nieskuteczność gospodyń w ataku sprawiła, że zespół z Koszalina w 55 minucie odrobił stratę, a minutę później po raz pierwszy w tym spotkaniu objął prowadzenie 25:24. W 58 minucie kolejną bramkę dorzuciła Urbaniak i sytuacja Startu zrobiła się bardzo zła. Na minutę przed końcem nadzieje elbląskich kibiców przedłużyła Balsam, która po kontrze zniwelowała stratę i było 25:26. W kolejnej akcji Michałów trafiła w słupek i Start stanął przed ogromną szansą na wyrównanie. Elblążanki długo rozgrywały piłkę, ale w decydującym momencie Sylwia Lisewska źle podała na skrzydło i AZS mógł się cieszyć z wygranej. Pożegnanie najlepszej zawodniczki Kram Startu z Elblągiem nie było więc udane. Tym samym drużyna Andrzeja Niewrzawy nie powtórzyła sukcesu sprzed roku, gdy po wygranej z Lublinem wywalczyła trzecie miejsce na koniec sezonu. Kram Start rozgrywki PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018 zakończył na czwartym miejscu w tabeli. Mistrzem kraju została MKS Perła Lublin, a srebrne medale trafiły do zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin.

Kram Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 25:26 (16:11)