Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Dramaty nad wodą coraz częstsze? Statystyki utonięć w tym sezonie przerażają!

19.07.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dramaty nad wodą coraz częstsze? Statystyki utonięć w tym sezonie przerażają!
Fot. KPP Nowy Dwór Gdański/akcja ratunkowa w Jantarze

Prokuratura zbada sprawę śmierci 32-latka, którego porwała fala, gdy wraz z innymi plażowiczami tworzył łańcuch życia. Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu w Jantarze. Od tego momentu w wodzie straciło życie już kilka innych osób. Statystyki utonięć w tym sezonie przerażają. Elbląski WOPR przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad morzem. 

 

O dramatycznym wydarzeniu, które miało miejsce w Jantarze, pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (TUTAJ). W środę (13 lipca) ratownicy zostali wezwani do pomocy osobom tonącym w Bałtyku. Jak się okazało, wcześniej wzięły one udział w tzw. łańcuchu życia, szukając osoby, która miała potrzebować ich pomocy. Silna fala przerwała łańcuch i porwała cztery osoby. Jako ostatnich wyciągnięto na brzeg 32 i 36-latka. Zostali oni przetransportowani śmigłowcami do szpitali. Niestety młodszego z nich nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł. 

 

Sprawą jego śmierci zajmie się Prokuratura Rejonowa w Malborku. - Prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała w piątek (17 lipca), że Prokuratura Rejonowa w Malborku wszczęła postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 32-letniego mężczyzny, poinformował Dziennik Bałtycki. 

 

Niestety, tragiczny wypadek w Jantarze, nie jest jedynym, do którego doszło w tym sezonie nad wodą. Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, od początku kwietnia woda pochłonęła już ponad 175 żyć. Ratownicy apelują o zachowanie ostrożności podczas wypoczynku nad wodą. 

 

Jeśli widzimy coś niepokojącego w wodzie, tak jak miało to miejsce na kąpielisku w Jantarze, wzywamy do pomocy ratowników bądź dzwonimy pod numer alarmowy nad wodą 601 100 100. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich! Nie podpływajmy bezpośrednio do osoby tonącej, w wodzie jest ona zawsze silniejsza. Jeśli nie ma w pobliżu ratownika WOPR najlepiej podać tonącemu przedmiot unoszący się na wodzie np. koło ratunkowe. I przede wszystkim przestrzegajmy regulaminu kąpieliska i słuchajmy bieżących komunikatów ratowników. Czerwona flaga oznacza kąpiel zabronioną! Jesteśmy po to, by dbać o Wasze bezpieczeństwo, współpracujmy, by uniknąć kolejnych tragedii

 

- mówi Kamila Połomka, kierownik biura Elbląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Elbląski WOPR przypomina o zasadach bezpiecznego wypoczynku. - W wakacje nietrudno o tragedię nad wodą, dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim kąpiemy się w miejscach do tego przeznaczonych, oznakowanych i strzeżonych przez ratowników wodnych. Nigdy nie wchodzimy do wody po alkoholu, nie skaczemy również w miejscach nieznanych, jeśli jednak do tego dojdzie, zawsze warto najpierw sprawdzić głębokość wody oraz strukturę dna - dodaje Kamila Połomka. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ech wy
  Środa, 20.07

  co roku to samo. czy naprawde nie potraficie zrobić tak że dziecko kończac szkołe zdaje egzamin z nauki pływania.Skończą sie tragedie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2263929843903