Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Sprawa Elbląska: 73 lata temu wybuchł pożar. W ogniu stanęła hala produkcyjna Zamechu

18.07.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sprawa Elbląska: 73 lata temu wybuchł pożar. W ogniu stanęła hala produkcyjna Zamechu
Fot. Rada Miejska w Elblągu

Sprawa Elbląska (pożar wybuchł w nocy z 16 na 17 lipca w ogniu stanęła hala produkcyjna Zamechu) bo tak nazwano tragiczne wydarzenia sprzed 73 lat to jedna z największych zbrodni komunistycznych, których skutki bezpośrednio dotknęły mieszkańców miasta Elbląg.

 


Naszą powinnością jest zachowanie pamięci o wydarzeniach tamtych lat i przekazywanie jej kolejnym pokoleniom młodych elblążan.

 


Wczoraj 17 lipca, o godz. 16:00 pod tablicą pamiątkową, znajdującą się przy Skwerze Ofiar Sprawy Elbląskiej, elblążanie, przedstawiciele władz i delegacje z różnych środowisk złożyli kwiaty i wieńce oddając hołd ofiarom wydarzeń z 1949 roku.

 

Rada Miejska w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ odfajkować
  Poniedziałek, 18.07

  Otoczenie tego miejsca (np. foto 3) hańbi pamięć. Jak zwykle nieprzebrane tłumy. Ci młodzieńcy w dziwnych czapusiach co, kogo symbolizują? W takich czapkach chodzili pracownicy ZAMECHU czy kierownictwo? Nieprzebrane tłumy jak zwykle. Ani Antka, czerepaka, Wróblewskiego. A Nowak "upamiętniał" z czerwonych okładek po urodzeniu przemyśleń o porcie czy dopiero natchniony pamięcią zawalczył z samym sobą o port?

 2. 2
  0
  ~ Do odfajkowac
  Poniedziałek, 18.07

  A ty w tym tłumie byłeś czy tylko komentować potrafisz. Jaki tłum takie miasto. Dupska ciężko ruszyć lepiej piwko grill a nie oddać hołd. Ja byłam i mogę się wypowiedzieć, ze wstyd mi za takiego jak ty mieszkańca!

 3. 3
  0
  ~ ławnik
  Poniedziałek, 18.07

  A co tam robią te pajace w maciejówkach - ktoś musiał podpalić tę hale czy wiadomo kto to zrobił

 4. 4
  0
  ~ widać , słychać, czuć
  Wtorek, 19.07

  ~ "była" - dziadowska forma upamiętnienia czegokolwiek , nic i nikogo nie upamiętnia. Ta poniemiecka kamienica w stanie "obskura" wystawia ocenę organizatorom i ich "pamięci". Czas najwyższy w tym mieście, by "upamiętniano" z godnością i hierarchią. Znamienne, chichot historii, że "upamiętnia czyny komunistów miejski komunista. Zabrakło nawet przedstawicieli rodzin osób szykanowanych - zmęczenie obskurą odfajkowywania? Brak smaku, taktu, szacunku - przyjechać, odczytać, odjechać. Jeden Człowiek ze sztandarem , chyba nie Solidarnościowym? Pod krzewami grupa gościa w pomarańczowych gaciach robi tłum. Czas na wybranie 2-3 upamiętnień w roku uczynionych ze smakiem a nie spędem i wstydem. Nie wstydzicie się w jakim otoczeniu stoi ten obelisk i przebiega upamiętnienie? Ani ZZ, Miasto, kuria?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1440401077271