Środa, 16.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Tragiczny wypadek pod Elblągiem. Pod kołami BMW zginęła kobieta

10.12.2016, 13:05:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tragiczny wypadek pod Elblągiem. Pod kołami BMW zginęła kobieta
fot. KMP w Elblągu

Do śmiertelnego wypadku drogowego doszło wczoraj (9 grudnia) około godziny 20 w miejscowości  Janowo koło Elbląga. 23-letni kierowca bmw 7 potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 39-letnią kobietę. Piesza zginęła na miejscu. Policja ostrzega! Kierowcy – uważajcie na pieszych! Piesi - noście elementy odblaskowe!

Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych w miejscowości Janowo pod Elblągiem. 23-latek, który jechał bwm 7 potrącił 39-letnią mieszkankę tej miejscowości. W wyniku obrażeń kobieta zmarła na miejscu. Policjanci wyjaśniają szczegóły tego tragicznego wypadku, w tym również prędkość pojazdu. Potrącona nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierowca był trzeźwy.Policja przypomina!


Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek nie dotyczy osób, które poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, ponieważ tam pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.
 

Jakub Sawicki

KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ w tym tygodniu
  Sobota, 10.12

  Taką BMW z rejstracją kończącą się na C można było zaobserwować na ulicach Elblaga ,którego kierowca (młody człowiek) nagminnie łamał przepisy ruchu drogowego a apogeum jego dokonan to jazda na czerwonym swietle przez skrzyżowanie przy feniksie.Może to ten sam morderca.

 2. 2
  +2
  ~ kocioo
  Sobota, 10.12

  Spotkanie pieszego, który się nie rozgląda czy ma telefon przed oczami ( jest ich wielu ) z kierowcą BMW... może mieć tylko jeden skutek.

 3. 3
  +8
  ~ wt
  Sobota, 10.12

  Następny bezmózg, który nie widzi przejść dla pieszych!

 4. 4
  +6
  ~ parodia
  Sobota, 10.12

  akurat ten odcinek jest nie oświetlony a ta kobieta na 100% była nie oświetlona i pewnie ubrana w ciemne ciuchy. Można to zaobserwować codziennie, codziennie w tych samych miejscach.. Np. odcinek mazurskiej koło jednostki wojskowej.. Ludzie to bezmózgi. Ciemno tam jak w du.. a ludzie nie potrafią założyć zwykłego odblasku. Powinno się karać takich ludzi a nie mieć tylko pretensje do kierowcy...

 5. 5
  +13
  ~ XXX
  Sobota, 10.12

  Ten idiota wczoraj szalał na ul Komeńskiego około godz 19 tej .Pędził nie zważając na nic

 6. 6
  +16
  ~ Anna
  Sobota, 10.12

  Dziewczyna zginęła na OŚWIETLONYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH !!!!!!!! Żadem odblask nie pomoże w zderzeniu z mordercą!!!

 7. 7
  +5
  ~ smutek
  Sobota, 10.12

  A ja współczuje rodzinie kobiety,i kierowcy tez.Tak łatwo oceniać i obrzucać blotem innych,nieszcęście

 8. 8
  +5
  ~ Świadek
  Niedziela, 11.12

  @~parodia: Wg. twojego toku myślenia, powinieneś mieć założoną kamizelkę odblaskową wychodząc z klatki do samochodu. Obszar zabudowany.

 9. 9
  +6
  ~ Loko
  Poniedziałek, 12.12

  Odbieram to tak jakby śmierć tłumaczono brakiem odblasku. Było to przejście dla pieszych. Nie ma co dyskutować.

 10. 10
  --5
  ~ inspektorkaruzeli
  Poniedziałek, 12.12

  Czy wy przy każdym przejsciu dla pieszych sie zatrzymujecie? Janowo (bez obrazy) to dziura którą przejeżdza się w 5 sekund. Klasyfikuje tą drogę jako drogę gdzie się szybciej jeździ (nie 50km/h). Kobieta powinna szczególnie uważać. Stare pudło widoczne na zdjęciach nie jest cichym autem i zapewne jechał z włączonymi światłami. Widać go było na pewno. Kobietki pewnie w ogóle.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.