Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Ogólna-Konopnickiej: zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu ulic

17.10.2015, 16:56:32 Rozmiar tekstu: A A A
Ogólna-Konopnickiej: zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu ulic
fot. Witold Sadowski

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców było przyczyną zderzenia trzech pojazdów, do jakiego doszło dziś (17 października) około godz. 16.10 na skrzyżowaniu ul. Ogólnej i Konopnickiej. Na szczęście w tym groźnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, poważnym uszkodzeniom uległy jedynie auta. Na miejscu pracowali strażacy z JRG2 i policjanci z elbląskiej drogówki.

 

Do zdarzenia doszło w czasie, gdy sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu pracowała w trybie żółtego światła pulsującego. Jak nam powiedzieli pracujący na miejscu policjanci, 40-letni kierujący hyundaiem santa fe wyjeżdżając od strony osiedlowej drogi równoległej do ul. Ogólnej w kierunku Konopnickej wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącym ul. Ogólną w stronę Broniewskiego kierowcy volkswagena passata. Volkswagen uderzył w bok hyundaia, którego siła zderzenia odrzuciła na przeciwległy pas ruchu, na stojącą na ul. Konopnickiej i oczekującą na możliwość skrętu w prawo, w Ogólną, toyotę yaris, którą jechały trzy osoby.

 

Wszyscy uczestnicy tego groźnie wyglądającego zdarzenia mogą mówić o ogromnym szczęściu. Nikt w nim bowiem nie odniósł obrażeń. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną. Strażacy z JRG2 zabezpieczyli miejsce kolizji, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach, zneutralizowali wyciekłe płyny eksploatacyjne i posprzątali odłamki. Ruch w rejonie zdarzenia przez kilkadziesiąt minut był utrudniony. Kierowcy aut biorących udział w zderzeniu byli trzeźwi.

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Galeria / Ogólna-Konopnickiej: zderzenie trzech pojazdów na skrzyżowaniu ulic ( zdjęć 24 )
Dodano: 2015-10-17 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ sokrates
  Sobota, 17.10

  Jedyne wyjście na wzrost liczby kolizji na skrzyżowaniach, to wyłączyć sygnalizację i pozostawić żółte pulsujące. Będzie weselej w naszym grajdołku.

 2. 2
  --3
  ~ WON!
  Sobota, 17.10

  Ty Sokrates..ale jesteś mądry.O k...a t..ja mać SOKRATES.

 3. 3
  --2
  ~ XYZ
  Sobota, 17.10

  TY WON a ty nie jesteś lepszy burku.

 4. 4
  --5
  ~ jk
  Sobota, 17.10

  USTAWKA

 5. 5
  +2
  ~ turban
  Sobota, 17.10

  kto burakowi z ***daja dal prawo jazdy? gdyby ktos szedl chodnikiem albo jechal rowerem ta pseudosciezka rowerowa to zostalby rozjechany

 6. 6
  +9
  ~ adam
  Niedziela, 18.10

  chyba ***o wiecie o tym skrzyżowaniu.codziennie wyjeżdżam tak samo jak ten santa fe.cudem jest dostrzec czy jedzie pojazd ogólną do góry.tak zmyślnie jest skonstruowana barierka tramwajowo-przystankowa w tym miejscu,że wyjeżdżając właśnie w konopnicką czy w ogólną w strone broniewskiego trzeba się mocno skupić lub mieć wysokiego suva,żeby zauważyć czy akurat jakieś auto nie mnknie "z ogrodów" do góry ogólną.

 7. 7
  +6
  ~ smutny
  Niedziela, 18.10

  Zlikwidować wszelkie światła, znaki pionowe i poziome. Zostawić samowolkę na krzyżówkach, stosować jedynie regułę prawej strony. Jak mają prawa jazdy to przecież sobie poradzą. Propozycja Sokratesa jest niewystarczająca. Pozdrowienia dla czytających.

 8. 8
  0
  ~ szkoda gadać
  Niedziela, 18.10

  Takie proste skrzyżowanie bez świateł ,do Warszawy jechać na naukę tam dopiero jest jazda.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.