Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Akcja ratunkowa na rzece Elbląg. Strażacy wyciągnęli z wody mężczyznę

10.07.2015, 14:11:33 Rozmiar tekstu: A A A
Akcja ratunkowa na rzece Elbląg. Strażacy wyciągnęli z wody mężczyznę
fot. Witold Sadowski

Dziś (10 lipca) po godz. 13.30 elbląskie służby brały udział w akcji ratowania mężczyny, który znajdował się w rzece Elbląg między mostami zwodzonymi. Mężczyznę z wody wydostali strażacy i oni udzielili mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

 

- Około godz. 13.30 32-letrni mężczyzna wskoczył do rzeki Elbląg - mówi podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. I dodaje: - Najprawdopodobniej była to próba samobójcza. Z wody mężczyzna został podjęty przez strażaków i przekazany służbom medycznym. Z wstępnych informacji wynika, że 32-latek rzucił się do wody z Bulwaru Zygmunta Augusta i znajdował się kilkanaście metrów od brzegu. W związku z zaistniałą sytuacją na miejsce wezwano również policyjny zespół negocjacyjny - kończy podkom. Nowacki.

 

- Zgłoszenie o człowieku w rzece Elbląg między mostami zwodzonymi otrzymaliśmy o godz. 13.35 - powiedział nam asp. sztab. Jan Skawroń, zastępca dowódcy JRG2 w Elblągu, dodając: - Do akcji zadysponowany został pojazd z wyposażeniem do ratownictwa wodnego, a także samochód operacyjny z łodzią. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że człowiek utrzymuje się na powierzchni wody w odległości około 10-15 metrów od brzegu. Natychmiast nasz ratownik ubrany w ubranie wypornościowe udał się do wody i wyciągnął mężczyznę na brzeg. Do czasu przybycia karetki ZRM udzieliliśmy mu pierwszej pomocy, a następnie przekazaliśmy pod opiekę służb medycznych - zakończył elbląski strażak.

 

Z informacji, jakie udało nam się uzyskać na miejscu zdarzenia wynika, że mężczyzna swój czyn tłumaczył zawodem miłosnym. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Czy był pod jego wpływem to wyjaśni policyjne postępowanie. 32-latek został zabrany do szpitala na badania.

 

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%91.7 %8.3


Galeria / Akcja ratunkowa na rzece Elbląg. Strażacy wyciągnęli z wody mężczyznę ( zdjęć 18 )
Dodano: 2015-07-10 | fot. Witold Sadowski
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Kat na Idiotów
  Piątek, 10.07

  Miękkim ptakiem robionych nie brakuje w tym mieście ciekawe, czy pomyślał o rodzicach i rodzeństwu oraz przyjaciołach , którzy opłakiwali by go?

 2. 2
  +8
  ~ Bronek & Donek
  Piątek, 10.07

  Dokładnie,miękka rura.Nie potrafił sam poradzić sobie ze swoimi problemami.

 3. 3
  +12
  ~ ewa
  Piątek, 10.07

  Zawód miłosny to chyba najgorszy powód zeby popełniac samobójstwo ,tego kwiatu pół swiatu jak mówią ,SZKODA ZYCIA !!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +15
  ~ Madzia
  Piątek, 10.07

  Brawo info zawsze pierwsi!!!!

 5. 5
  --2
  ~ j23
  Piątek, 10.07

  CZYŻBY KTOŚ BAŁ SIĘ WSKOCZYĆ DO WODY BY URATOWAĆ NIEDOSZŁEGO SAMOBÓJCĘ ..... - tylko dzwonić każdy potrafi, a koła wiszą chyba jako atrapa ...

 6. 6
  +2
  ~ Machupichcę
  Piątek, 10.07

  Jakoś nie dziwię się kobiecie, że zostawiła czubka, a do tego nieudacznika. Psychoznawcy powiedzą, że to krzyk rozpaczy i tak chciał zwrócić na siebie uwagę. To akurat mu się udało. Teraz powinien pokryć koszty akcji ratowniczej.

 7. 7
  +2
  ~ rrrrrrrrrrrrrrr
  Poniedziałek, 13.07

  tyle służb zaangażowanych do jednego głąba!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9911789894104