Wtorek, 28.09.2021, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POŻARY

Brzozowa: pożar w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje

05.06.2015, 08:04:44 Rozmiar tekstu: A A A
Brzozowa: pożar w mieszkaniu. Jedna osoba nie żyje
fot. Witold Sadowski

Dziś (5 czerwca) rano, w jednym z mieszkań przy ul. Brzozowej wybuchł pożar. Na miejsce wezwano służby ratunkowe i policję. Niestety, w wyniku pożaru zginęła 58-letnia kobieta. Jak nas poinformował podkom. Krzysztof Nowacki - przyczyną jej śmierci było zaczadzenie.

 

- O godz. 6.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Brzozowej - mówi mł. bryg. Mariusz Dzieciątek, dowódca JRG2 w Elblągu. I dodaje: - Na miejsce zdarzenia nasze zastępy przybyły razem z zespołem ratownictwa medycznego. Jak się okazało, w mieszkaniu na pierwszym piętrze zapaliła się wersalka, na klatce schodowej leży 58-letnia kobieta, a przy niej znajdują się dwie młode osoby. Niestety, po sprawdzeniu funkcji życiowych lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon kobiety - kończy dowódca JRG2.

 

Na miejsce pożaru wysłane zostały trzy zastępy strażaków. Po ich wejściu do mieszkania okazało się, że łóżko było już ugaszone. Większość mieszkańców budynku ewakuowała się sama, dwie osoby z wyższej kondygnacji zostały wyprowadzone na zewnątrz przez strażaków. Jak nam się udało dowiedzieć, 58-latkę z mieszkania wyniosła córka ze znajomym, a w mieszkaniu, w kuchni, lała się woda. Prawdopodobnie  kobieta sama próbowała gasić palącą się wersalkę. Niestety, całe zdarzenie skończyło się dla niej tragicznie.

 

- Kobieta zmarła w wyniku zaczadzenia. Prokurator uznał, że nie było udziału osób trzecich i odstąpił od czynności uznając, że był to wypadek. Ciało przekazano rodzinie - poinformował nas podkom. Krzysztof Nowacki z biura prasowego KMP w Elblągu.

 

Witold Sadowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) fot. Witold Sadowski


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ wniosek
  Piątek, 05.06

  Tak szybko zmieniacie tematy, ale tylko niektóre.Był temat o ośliczkach za 200 tysięcy i tak szybko odsunął się. Powinniśmy sobie dłużej podyskutować i wymienić poglądy jak już temat został przedstawiony, a dotyczy bezpośrednio nas odbiorców mediów.

 2. 2
  +1
  ~ paraszut
  Piątek, 05.06

  Dyskutuj - temat nie zniknął :) http://info.elblag.pl/28,41580,Pozbycie-sie-osliczki-kosztowalo-ok-200-tys-zl-Jest-to-duza-kwota-ktora-kiedys-odbije-sie-na-kieszeniach-elblazan.html

 3. 3
  --2
  ~ wniosek
  Piątek, 05.06

  Na tyle jestem kumata, że potrafię odnaleźć stronę. Chodziło mi o pierwszą stronę ,albo zamieszczenie po prawej stronie z tymi starszymi, niektóre figurują ponad tydzień.

 4. 4
  --6
  ~ paranoja
  Piątek, 05.06

  Czy tylko trzy zastępy strażaków to nie za mało do tak wielkiej pożogi ? Czy wysyłający tak małą ilość strażaków do ugaszonej wersalki wie co to jest zdrowy rozsądek ? Pewnie gdyby palił się w Elblągu 10-cio piętrowy drapacz chmur to dyspozytor zadysponowałby wszystkie zastępy strażaków z całego kraju i jeszcze żądałby wsparcia straży pożarnej z UE.

 5. 5
  +3
  ~ cuda
  Piątek, 05.06

  Jakimś dziwnym trafem Elbląskie pojazdy strazackie z rejestracją - NO----E są inne NO----L - czyżby dali do Elbląga nowe pojazdy i po czasie zabrali.Chyba nie będzie powtórki jak z tym nowym pociągiem trafił dla Elbląga i był i się zmył.

 6. 6
  +5
  ~ jak długo
  Piątek, 05.06

  Kiedy do Elbląga trafi drabina tak wysoka by sięgała do najwyższego budynku w mieście ,co z obiecanymi pojazdami i sprzętem by więcej nie musieli jechać do Elbląga z olsztyna.Chyba w olsztynie już magazyny zapełnili wszystkim.Na ul.Browarnej przed remontem drogi było światło dla strażackich pojazdów ,po remoncie światło zniknęło DLACZEGO???

 7. 7
  0
  ~ sss
  Sobota, 06.06

  A policjanci przyjechali na rowerach, bo mają wszystkie samochody na warsztacie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.