Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy w Elblągu powinno zostać zorganizowane referendum lokalne w sprawie odwołania Prezydenta Miasta?

Tak - 74%

Nie - 15%

Nie mam zdania - 11%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum?

05.05.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Czy w Elblągu ponownie dojdzie do referendum?

Coraz częściej pod artykułami publikowanymi na łamach naszego dziennika pojawiają się stwierdzenia o konieczności zorganizowania w Elblągu referendum. Czy rzeczywiście elblążanie chcą, aby ponownie doszło do referendum?

 


Od roku nasi czytelnicy wspominają w komentarzach o referendum. W maju 2021 r. internauta o nicku „Kat Na Idiotów” pisał „Proste pytanie i nie oceniam tej decyzji ale...Gdzie dziś jest Totalna Opozycja, Totalna Koalicja i Platforma Obywatelska, która wyjaśni mi innym tu cytuję "...bo zapisał się złotymi zgłoskami w dziejach tej ziemi..."?! Tylko konkretnie i rzeczowo jak nie będę namawiał każdego aby popierał i głosował na PIS, który dba o swoich. Nie tak jak Tusk i cała świta PO która nawoływała do odwołania Prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku?!"


To nie jedyny wpis, w którym nasi czytelnicy pytają o "rozliczenie poprzez referendum 2023 r.". Początkowo komentarze były krótkie i wyrażały ogólne niezadowolenia. - To może referendum i odwołać nieudacznika prezydenta i jego radnych wszystkich !!!!!!!!!!!!!! - napisał internauta o nicku „wkur....”

- A może by tak referendum i odsunąć tą WŁADZĘ od koryta? - pytał internauta o nicku „poldek”


Od miesiąca komentarze na temat referendum pojawiają się częściej. - O proszę, to jednak kij ma dwa końce bo słyszałem ze ostatnio harley pozywał elblążan którzy krytykowali jego władzę, a tu widać że pożar w burdelu. czyli duchy buty i arogancji nadal górują nad ratuszem. kiedyś na butę i arogancje wymyślili bardzo skuteczny sposób jakim jest referendum. czyżby historia zataczała kolo? - pytał w marcu br. nasz czytelnik o nicku „niewiara”.

 

Władze miasta nie szanują mieszkańców , to może powinni się ich bać. Referendum wisi w powietrzu

 

– stwierdził internauta o nicku „Referendum”.


- Mieszkańcy powinni zrobić referendum . Wtedy może władza zacznie rozmawiać – dodał nasz czytelnik o nicku „Jezus”.


W niektórych komentarzach internauci zapowiadają tworzenie się grupy referendalnej. - Czy to nie jest tak, że pod koniec maja pojawi się grupa referendalna i zacznie zbierać podpisy, aby we wrześniu odbyło się referendum? Zastanawia mnie fakt dlaczego na rok przed wyborami może ktoś mnie oświeci – dopytywał internauta o nicku „Ciekawostki”.


- Do Ciekawski A jesteś pewien, ze za rok będą jakieś wybory? A może stan wyjątkowy albo wojenny i po wyborach. Jak długo mamy tolerować arogancję władz Elbląga w temacie braku troski mieszkańców o ich zdrowie i życie ? Na arogancję władzy odpowiada się referendum! - odpowiedział ktoś o nicku „Za referendum”.
 

Coraz głośniej mówi się w mieście o referendum, i przed terminowym zakończeniem ,,starań" o miasto tej władzy. Może to jest przyczyną obudzenie się wielu radnych i próbą walki o głosy ulicy. Podwyżki pensji władzy, podwyżki diet radnych, szkoda było by się z tym pożegnać. Podobno jest już mocny kandydat na prezydenta miasta. Przebiera już nóżkami. Czyżby powtórka z rozrywki? Taki wstyd dla władzy Elbląga. Władza z PO PSL znowu przed całym krajem, znowu na 1,5 roku przed wyborami stanie do referendum. Przedwyborcza próba sił w Elblągu przed wyborami samorządowymi w kraju. To chyba już wiadomo, która z opcji jest za i kto wyłoży pieniadze na ulotki

 

– napisał 3 maja br. czytelnik o nicku „Za referendum”.


Internauta o nicku „Poinformowany” dodał: „Termin wyborów samorządowych nie jest jeszcze znany, bo wynikać to będzie z terminów wskazanych w ustawie z dnia 15 września 2000 r. o referendum lokalnym. Prawdopodobnie odbędą się one jesienią ale tego roku tj. 2022. Chodzą słuchy, że decyzja już zapadła i tworzony jest komitet referendalny. Podobno w prawyborach PIS stanie ze swoim kandydatem w szranki z Panem wicewojewodą. Pożyjemy, zobaczymy.”


Czy rzeczywiście w naszym mieście znowu może dojść do referendum? O zdanie pytamy naszych czytelników za pomocą ankiety. Głosowanie rozpoczyna się dziś, 5 maja, o godz 19.00 i potrwa do 12 maja, do godz. 20.00. Weź udział w głosowaniu i wyraź swoją opinię. 


Pytamy „Czy w Elblągu powinno zostać zorganizowane referendum lokalne w sprawie odwołania Prezydenta Miasta?”

Zachęcamy do głosowania!

 

 

Redakcja

Czy w Elblągu powinno zostać zorganizowane referendum lokalne w sprawie odwołania Prezydenta Miasta?

Tak - 74%

Nie - 15%

Nie mam zdania - 11%

Oceń tekst:

Ocen: 97

%91.8 %8.2


Komentarze do artykułu (75)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Jezus
  Czwartek, 05.05

  Zaraz trzeba będzie zebrać 300 osób do komisji referendalnej .

 2. 2
  +129
  ~ ELBŁONG stan umysłu
  Czwartek, 05.05

  Ludzie bardzo potrzebuja i chca poważnej rozmowy o mieście. Ale władza żyje własnym życiem od wyborów do wyborów. Przyspieszone wybory w miescie powinny odbyc sie nawet jutro. Jak długo mozna rolowac długi i trwać do następnych wyborów. Trwac aby trwać. Najwazniejsza dla tej władzy była podwyzka pensji i diet rządzacych w miescie. Na nic innego w miescie pieniędzy nie ma. Środków na kulture brak. Ta władza to jedna wielka porazka. Nie ma na co czekać. Czym prędzej odwołanie tej władzy. Komisarz kosztuje o wiele mniej niz ta władza. Nie ma co sie zastanawiac a i robota dla mieszkańców się przy referendum znajdzie.

 3. 3
  --21
  ~ Jedno już było
  Czwartek, 05.05

  I co to da jak za rok wybory. Czy nie ma ważniejszych wydatków? Najpierw covid, teraz wojna na Ukrainie. Inflacja jakiej nie pamiętają najstarsi górale.

 4. 4
  --20
  ~ Radek
  Czwartek, 05.05

  No ale po co te referendum ? Mi ten prezydent w niczym nie przeszkadza . Nie rozumiem o co chodzi Elblążanom.

 5. 5
  +13
  ~ Jasnowidz
  Czwartek, 05.05

  Czy ja dobrze widziałem w swoich przepowiedniach

 6. 6
  +15
  ~ Czytelniczka
  Czwartek, 05.05

  Jestem jak najbardziej za. Z całą rodziną pójdę głosować

 7. 7
  +39
  ~ moja ocena
  Czwartek, 05.05

  1% to jest juz ocena. Jestem zwolennikiem korzystania z demokratycznych narzędzi. Referendum tak

 8. 8
  +58
  ~ Jaksa
  Czwartek, 05.05

  Czy to znaczy ,że dobrze ćwierkały wróbelki ? Trochę się nazbierało tej władzy ,ale to będzie Hit na cały kraj . Coś czuję ,że TVP1 będzie gościć częściej w Elblągu .

 9. 9
  +19
  ~ Ha, Ha, Ha
  Czwartek, 05.05

  Tak tak referendum w Elblągu to byłaby promocja miasta. Przecież UM jest za promocją.

 10. 10
  --3
  ~ marek23
  Czwartek, 05.05

  Po co ? Referendu, kosztuje .Lepiej wydać te pieniądze np.na dziurawe drogi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5638110637665