Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej były dobrym posunięciem? Poznaj wyniki naszej ankiety

08.03.2021, 15:30:50 Rozmiar tekstu: A A A
Czy wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej były dobrym posunięciem? Poznaj wyniki naszej ankiety

Komunikacja miejska w Elblągu przeszła w tym roku zmiany. Od 1 stycznia 2021 r. zaczęła obowiązywać nowa numeracja i trasy atobusów. Zmniejszono także liczbę kursów autobusów i tramwajów. Jak takie posunięcie oceniają nasi czytelnicy?

 


W piątek (5 marca) zapytaliśmy naszych cztelników: Czy wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej były dobrym posunięciem? Głosowanie trwało 3 dni. W ankiecie INFO oddano 943 głosy.

 


Aż 93 proc. głosujących wyraziło swoje niezadowolenie. 4 proc. przyznało, że częściowo nie było to dobre posunięcie, a Zarząd Komunikacji Miejskiej powinien zachować niektóre z funkcjonujących rozwiązań. Jedynie 2 proc. głosujących stwierdziło, że popiera wprowadzone zmiany, a 1 proc. nie miało zdania na te temat.


 

Z jakich zmian nie są zadowoleni nasi czytelnicy? Komentarzy pod naszą ankietą nie brakowało. - Zarówno przed zmianami i po zmianach w autobusach są pustki. Powinno się zachować tylko główne linie typu 21 22 17 16 13, resztą tylko rano i po południu ktoś jeździ, autobusy jak woziły tak wożą powietrze. Zauważyłem za to wzrost zainteresowania tramwajami, tak powinno być, tylko ten tabor co jest to powinien być dawno już wymieniony, to skansen na kółkach. Mamy nowe zazy które wożą powietrze a tramwaje się rozsypują.

 

 

Na Mickiewicza zaorano całą komunikację miejską. Pozostawiono 1 linię 17, na której zabrało połowę kursów, a po wydłużeniu na Odrodzenia dokonali kolejnej rzeźni kursów, tak że ciężko w ogóle dopasować sobie autobus. Na linii 22 w sobotę nadal jeżdżą małe karzełki, busik jest zapchany do granic możliwości (gdzie sanepid i kontrolę), a tramwaj 4 jak jeździł przepełniony tak dalej jeździ. Należą się kary dla ZKM Elbląg za celowe narażanie mieszkańców na zarażenie się Covidem w tym tłoku!

 

- stwierdziła Monika.
 

- Os. Kamionka z jedna linia nr 16 to porażka. Ludzi ponad stan w 16, z braku zabranej 21 (dawnej 7). Linia 21 jest niezbędna do normalnego funkcjonowania mieszkańców ul. Rydla, Leśmiana, Legionów, Gdyńskiej, Broniewskiego na dole - czytamy kolejny komentarz.
 

Prosimy przywrócić linię 21 na ul. Niepodleglosci, jak bylo przed zmianami. Jest prawdą, że wrogiem dobrego jest lepsze. Po co zmieniać coś, co od dziesiątek lat spełniało dobrze swoją rolę i funkcjonowało bez zarzutu. Linia 21 jest niezbędnie potrzebna na ul. Niepodległości

 

- zaznaczyła czytelniczka.

-
Jeden z bardzo wielu "kwiatków" - odjazdy tramwajów nr 1 i 2 z pl. Słowiańskiego w kierunku ul. Druskiej: dwójka godz. 11.33, jedynka 11.35 i do godz 12.13 (przez 38 min) nie ma nic - podkreślił elblążanin.


- Ludzie mieszkający za Kanałem nie dojadą ani na dworzec, jedyna 14 nie jedzie tam. Bardzo tego brakuje - apeluje mieszkanka Zawodzia.
 

- Prosimy o przywrócenie trasy Lini 31 osiedle Kamionka i Nad Jarem jest odcięte od dojazdu na cmentarz Dębica - proszą nasi czytelnicy.
 

Władze Miasta zapewniają, że będą reagować na uwagi zgłoszane przez mieszkańców, a wprowadzone zmiany nie są ostateczne. Czas pokaże, co jeszcze może się zmienić w komunikacji miejskiej.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 08.03

  93 procent niezadowolonych - a kiedy referendum ????!!!!!!!!!

 2. 2
  +19
  ~ Elblazanka
  Poniedziałek, 08.03

  Mam nadzieję, że zarówno prezydent, jak i zkm wyciągnie wnioski z wyniku przeprowadzonej ankiety.

 3. 3
  +20
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 08.03

  Referendum, Referendum!!!!

 4. 4
  +26
  ~ Maria
  Poniedziałek, 08.03

  I co Panie Wróblewski pięknie INFO obnażyło pana mądre posunięcia. Ma Pan swoje poparcie 2 % Tyle będzie przy urnach

 5. 5
  +21
  ~ ...
  Poniedziałek, 08.03

  Odpowiedzialni za ten stan rzeczy powinni podać się do dymisji . Elblążanie wypowiedzieli się . Wszystko w temacie .

 6. 6
  +14
  ~ Pani
  Poniedziałek, 08.03

  Wróblewski już szuka gdzie można jeszcze zabrac, przecież ta inwestycja co powstaje na Dolince to przez jego łapska idzie,przez ręcę Pelców i paru innych osób. Ja się pytam kto na tego MASZKARONA głosował? Wasza wina, Ewentualnie wybory były przeprowadzone nieuczciwie. .. no bo jak inaczej kiedy ponad połowa mieszkańców Elbląga zadeklarowała,że Go nie poprze a On dalej tym cielskiem siedzi gdzie siedzi ?

 7. 7
  +20
  ~ zkm
  Poniedziałek, 08.03

  Rewolucja komunikacji zakończy się tragedią , gdy do szkół wrócą uczniowie szkół ponadpodstawowych

 8. 8
  +3
  ~ kek
  Poniedziałek, 08.03

  "Po co zmieniać coś, co od dziesiątek lat spełniało dobrze swoją rolę i funkcjonowało bez zarzutu. Linia 21 jest niezbędnie potrzebna na ul. Niepodległości". Czyli 14 lat to są dziesiątki lat? Bo tyle czasu 7 jeździła Legionów i Niepodległości, a przed 2007 rokiem 7 jeździła Ogólną i Konopnickiej. Co nie zmienia faktu że 21 powinna jednak jeździć dołem zamiast górą. Z 2 strony 1 i 3 z Nad Jaru są tak poustawiane że po prostu nie pasują ludziom do pracy, wolą pojechać 21 zamiast tramwajem bo jedzie w lepszych godzinach. O to wam chodziło w ZKM? Przecież tramwaje to ma być podstawa komunikacji miejskiej...

 9. 9
  +12
  ~ kazimierz odnowiciel
  Poniedziałek, 08.03

  Harletowiec to jest miniaturysta miasta. wszystko chce miniaturowac,od amfiteatru przez karłowate trawaje i autobusy po miniaturowy rozklad zkm. Elblag wg. jego koncepcji ma byc kolonia, waselem olsztyna. Nie wyhykaj sie to bedziemy cie popierac mowi olsztyn. Miasto przez to umiera, ludzie wyjezdzaja stad, bo brak perspektyw. Otrzezwie w koncu. Czas na zmiany, bo nie bedzie co zbierac.

 10. 10
  +10
  ~ opus
  Poniedziałek, 08.03

  wrobel,nowak i missan powinni podac sie do dymisji to samo zarzad komunikacji miejskiej. Jesli tego nie zrobia, idzcie po nich i wyrwijcie jak chwasty siłą.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1720290184021