Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Co uczniowie SP 9 sądzą o tramwajach? "Na pewno nie będę motorniczym, bo święta chcę spędzać z rodziną, nie w pracy"

29.11.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Co uczniowie SP 9 sądzą o tramwajach? "Na pewno nie będę motorniczym, bo święta chcę spędzać z rodziną, nie w pracy"

Redakcja info.elblag.pl współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Józefa Piłsudskiego. Na łamach naszego dziennika publikujemy materiały, w których uczniowie oraz pracownicy SP 9 wypowiadają się na różne tematy. Wponiedziałek, 25 listopada, przypadał Dzień Tramwajarza. Co na temat tego środka transportu sądzą uczniowie klasy V c?

 

Ola:

Tramwaj to jeden z lepszych środków komunikacji miejskiej. Kiedyś często jeździłam tramwajem, dojeżdżałam na basen. Teraz bardzo rzadko wsiadam do tramwaju. Częściej wybieram rower, ponieważ nigdy nie wiadomo, kogo się spotka w tramwaju.
 


Gabrysia:

W dzieciństwie jeździłam tramwajem. Mama odbierała mnie z przedszkola i wracałyśmy do domu tramwajem. Bardzo lubiłam jeździć tramwajem i stać na łączeniu wagonu, ponieważ fajnie mnie wtedy bujało. Nie chciałabym być motorniczym, gdyż jeździłabym tylko po wyznaczonych trasach w mieście. Poza tym w tramwaju bywa głośno.
Julia:

Tramwajem jeżdżę najczęściej na Stare Miasto. Lubię jazdę tramwajem, bo jest to dla mnie miła zabawa. Na pewno nie będę pracowała jako motorniczy, ponieważ chcę święta i dni wolne spędzać z rodziną, a nie w pracy.


Alicja:

Myślę, że tramwaj przejeżdża od pętli do pętli kwadrans. Tydzień temu pojechałam tramwajem do mojej babci. Ciekawiej jeździ się tramwajem, niż autobusem czy samochodem. Jest głośniej i czuć, kiedy tramwaj skręca.
Daria:

Rzadko jeżdżę tramwajem, częściej moja mama korzysta z tego środka komunikacji. Niedawno jechałam z wujkiem tramwajem na obchody Święta Niepodległości. Uważam, że każdy powinien przejechać się tramwajem i popatrzeć, jak zmienia się nasze miasto.

Zuzia:

Znam trasę tramwaju numer 4. Jeździłam nim na naukę gry na keyboard i wysiadałam na przystanku przy ul. Płk. Dąbka. Nie lubię jeździć tramwajem, jest w nim głośno i tłoczono. Wolę jazdę autobusem.

Kasia:

Czasami jeżdżę tramwajem. Przejazd z pętli do pętli nie zajmuje więcej niż godzinę. Ostatnio jechałam do sklepu meblowego, mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej. Nie chciałabym pracować jako kontroler biletów, ponieważ nie uśmiecha mi się przechodzić z tramwaju do tramwaju.

Maja:

Tramwajem szybko można się przemieścić do innej części miasta. Uważam jednak, że dużo ludzi woli jazdę samochodem, jak na przykład moi rodzice. Autem docieramy bezpośrednio na miejsce, a tramwaj zatrzymuje się na przystankach i czasami trzeba kilka minut iść, by dotrzeć do celu.

Maciek:

Bardzo rzadko jeżdżę tramwajem. Ostatni raz jechałem dwa lata temu z kolegami z klasy na Stare Miasto. Po mieście podróżuję autem albo autobusem. Myślę, że więcej ludzi jeździłoby tramwajami, gdyby przystanków było zdecydowanie więcej. Brakuje przystanków na Zawadzie, a dokładnie niedaleko „Biedronki” przy ul. Ogólnej i koło naszej szkoły.
 Dominik:

Często jeżdżę z mamą tramwajem , na przykład do fryzjera lub hipermarketu. Zachęcam mieszkańców do korzystania z tego środka lokomocji, ponieważ można podziwiać ciekawe widoki, zwłaszcza gdy tramwaj zwalnia podczas skręcania, a co najważniejsze, w tramwaju tak” nie trzęsie”, jak w autobusie.

 

Magdalena Stankiewicz

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Bajer
  Piątek, 29.11

  Dorosli źle komentują to dzieci naciagaja na mowę trawę. Przecież wiadomo że tramwaje to złom szczególnie konstale. Czy tego w T E nie widzą, pora do okulisty i laryngologa bo słych tepawy. A co to za mini badziewie przywieźli na samochodzie do zajezdni . Mini tramwaj .

 2. 2
  +2
  ~ Niet
  Piątek, 29.11

  Dno ruiny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.