Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Kim, zdaniem uczniów SP 9, jest senior?

15.11.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kim, zdaniem uczniów SP 9, jest senior?
Fot. Ryszard Biel

Redakcja info.elblag.pl współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Józefa Piłsudskiego. Na łamach naszego dziennika publikujemy materiały, w których uczniowie oraz pracownicy SP 9 wypowiadają się na różne tematy. Dziś uczniowie klasy VI c opowiedzą kim ich zdaniem jest senior?

 

Aleksander:
 

Senior to starsza osoba, która ma około 60 lat. Seniorami w mojej rodzinie są dwie babcie i dwaj dziadkowie. Dziadek pracuje jeszcze w piekarni, a babcia zajmuje się ogródkiem działkowym i tam spędza większość czasu.

 

 

Nikodem:
 

Seniora można poznać po tym, że ma zmarszczki na twarzy i jest starszy. Senior boryka się z wieloma problemami, bolą go plecy, musi zażywać lekarstwa. Najbardziej może go cieszyć odwiedzanie wnucząt. Kiedy stanę się seniorem, będę sadził i pielęgnował kwiatki w ogródku.

 


 

Kacper:
 

Senior jest osobą starszą, która lubi wypoczywać, czytać książki i uprawiać ogródek. Nie chciałbym być w wieku seniora, bo jeszcze za mało przeżyłem.

 


 


Krystian:
 

Senior kojarzy mi się z osobą starszą, już nie pracującą. Najbliższym dla mnie seniorem jest babcia, z którą mieszkam. Ona uwielbia się gimnastykować oraz pracować w ogrodzie. Seniorów podziwiam za ich wytrwałość, za to, że dają radę nawet wtedy, gdy jest im ciężko.

  

 

Jakub:
 

Na świecie jest więcej ludzi młodych. Nie jest lekko być seniorem, bo takiego człowieka wszystko boli, ma on świadomość, że wkrótce umrze. Ale moja babcia i dziadek, mimo podeszłego wieku, cieszą się życiem, często jeżdżą na rowerze i mają jeszcze dobrą kondycję.

 
 

Konrad:
 

Seniorzy to taka grupa osób, która ma problemy z wykonywaniem czynności, z którymi my, młodzi, nie mamy problemu. Człowiek staje się seniorem, gdy łupie go w krzyżu, boli go kręgosłup. Jedno ciało starzeje się szybciej, inne wolniej, dlatego  głównie od stanu zdrowia zależy, czy jest się seniorem, czy nie.

  


Amelia:
 

Senior, czyli osoba, która nie jest aktywna zawodowo, może nadal prowadzić ciekawe życie, poświęcić czas na czytanie, majsterkowanie, robótki ręczne. Przykładem aktywnego seniora jest moja babcia-zawodowy kierowca, która cały czas naprawia swoje auto. Starsi ludzie, którzy mają dużo wolnego czasu, mogą  wypoczywać, spacerując po Parku Kajki lub Parku Modrzewia.

 
 


Julia:
 

Senior to starszy człowiek, który wciąż może cieszyć się życiem, na przykład spacerować, piec ciasta, naprawiać zabawki wnukom.  Najkochańszym  seniorem jest mój dziadek, który pracuje w polu-jeździ ciągnikiem. Lubię grać z nim w szachy, to on mnie nauczył zasad tej gry.

 
Natalia:
 

Senior to ten, kto ma czas na sprzątanie domu. Musi brać lekarstwa i nie może robić wszystkiego na raz, jak człowiek młody. Życzę wszystkim seniorom zdrowia, szczęścia w życiu, zadowolenia z wnucząt. Babci i dziadkowi, którzy mieszkają ze mną bardzo dziękuję za cierpliwość i za to, że zawsze  są, gdy ich potrzebuję.

 

Oliwia:
 

Seniorzy to ci, którzy mogą się cieszyć swoimi dziećmi i wnuczętami. Nie lubią chorować i brać lekarstw. Odwiedzam seniorów, czyli babcię i dziadka co najmniej raz w tygodniu. Wtedy jemy pyszny obiad, który specjalnie dla mnie przygotowuje babcia. Cieszę się, że mieszkają niedaleko, bo mogą odwiedzać mnie także w tygodniu. Gdy byłam mała, zawsze z dziadkami chodziliśmy nad wodę i karmiliśmy kaczki.

 


 

Hubert:
 

Senior ma około 50-60 lat i dużo wolnego czasu. Ogląda telewizję, trochę narzeka na swoje zdrowie i wydaje dużo pieniędzy na lekarstwa. Wszyscy powinni szanować starszych ludzi i życzyć im uśmiechu, mniej dolegliwości zdrowotnych oraz  spokoju na co dzień.

 
 

 

Magdalena Stankiewicz

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.