Sobota, 11.07.2020, Imieniny: Cyprian, Olga, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Czy uczniowie SP 9 wierzą w przesąd, że czarny kot przynosi pecha?

17.11.2019, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy uczniowie SP 9 wierzą w przesąd, że czarny kot przynosi pecha?
Fot. Ryszard Biel

Redakcja info.elblag.pl współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 9 im. Józefa Piłsudskiego. Na łamach naszego dziennika publikujemy materiały, w których uczniowie oraz pracownicy SP 9 wypowiadają się na różne tematy. 17 listopada jest Dniem Czarnego Kota. Czy uczniowie klasy V b uważają, że czarny kot przynosi pecha?
 

Karolina:

Nie wierzę w żadne przesądy, ponieważ sama posiadam dwa koty (szarego i brązowo-czarnego) i wiem, że nigdy nikomu nie przyniosły pecha. Chciałabym mieć czarnego kota. Uwielbiam kociaki, dlatego gdybym dostała jeszcze jednego, byłabym szczęśliwa.

 

 

Nadia:

Bardzo długo nie wierzyłam, ale odkąd pewnego dnia czarny kot przebiegł mi drogę i spotkało mnie coś nieprzyjemnego, dostałam ocenę niedostateczną z matematyki, to zaczęłam wierzyć. Nie mam w domu kota i nie zamierzam przygarnąć.

 

 

Julia J.:

Uważam, że jestem przesądna. Kiedy stłukłam lusterko, przez kilka lat spotykały mnie nieprzyjemności, często się wywracałam. Jeszcze nigdy czarny kot nie przebiegł mi drogi, ale gdyby tak się stało, na pewno obawiałabym się pecha.

 

 

Julia W.:

Słyszałam, że czarne koty przynoszą pecha, ale w to nie wierzę. Raz przeszedł mi czarny kociak drogę i nic złego się nie stało. Poza tym lubię koty. Kojarzą mi się z drapaniem, mruczeniem i przytulaniem. Moja babcia ma wspaniałego rudego kota, który jest jej oczkiem w głowie.

 Jakub:

Nie wierzę i nie uważam się za przesądnego. Mój kuzyn ma czarnego kota, który nigdy jeszcze pecha nie przyniósł. Sam od  roku jestem właścicielem prawie dwuletniej kotki Luśki, którą przygarnąłem ze schroniska. Ma ona ubarwienie biało-brązowo-czarne.

 

 

Igor:

Ani ja, ani rodzice nie jesteśmy przesądni. Posiadamy pieska oraz  trzy szczurki. Kiedyś myśleliśmy o przygarnięciu kota, ale obawiamy się, że walczyłby z psem i piesek byłby zazdrosny.

 

 

Dawid:

Nie wierzę. Żaden z moich znajomych nie miał pecha, ja natomiast  tylko raz w życiu miałem - wdepnąłem w psie odchody. Poza tym nigdy nie zdarzyła się sytuacja, że jakikolwiek kot przebiegł mi drogę.

 

 

Krystian:

Zdecydowanie nie wierzę w ten przesąd, dlatego chciałbym mieć czarnego kota. Musiałbym bardzo go pilnować, by nie potrącił go samochód, bo tak  się stało z kotem mojego kuzyna.

 

 

Zosia:

Tak, wierzę. Kiedyś podczas jazdy na rolkach czarny kot przebiegł mi drogę, wtenczas  wjechałam w ogrodzenie i przecięłam sobie palec. Nie chciałabym mieć kota, bo jest płochliwym zwierzęciem. Wolałabym mieć psa yorka, ponieważ yorki są malutkimi i słodkimi stworzeniami.
 Natalia:

Myślę, że koty nie przynoszą pecha. Nikt z moich znajomych nie spotkał się z nieprzyjemną sytuacją, jaka mogłaby mieć miejsce po przejściu czarnego kota przez drogę. W dzieciństwie miałam maskotkę – czarnego kotka, która była jedną z moich ulubionych. Potem, kiedy byłam starsza, oddałam ją kuzynce.

 

 

 

Magdalena Stankiewicz

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ A innych szkół nie ma ?
  Niedziela, 17.11

  Co kilka dni artykuł, czy uczniowie szkoły podstawowej nr 9 to, czy tamto. A innych szkół nie ma w Elblagu ? Na siłe promocja szkoły , w krórej dyrektorem jest radny, który startował do sejmu i mu nie wyszło.

 2. 2
  +2
  ~ Kopernik2076
  Poniedziałek, 18.11

  Zabobony mamy 21wiek!!!!!

 3. 3
  +3
  ~ jarrow
  Poniedziałek, 18.11

  Widocznie dziewiątka ma teraz "flow".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.