Poniedziałek, 24.02.2020, Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak uczniowie z ZSO oceniają maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym ?

10.05.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak uczniowie z ZSO oceniają maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym ?
fot. Patryk Mamczyński

Wczoraj, 9 maja, odbył się kolejny egzamin maturalny. Tym razem uczniowie zmagali się z królową nauk- matematyką, na poziomie rozszerzonym. Sprawdziliśmy jak z rozwiązywaniem matematycznych zadań poradzili sobie uczniowie ZSO.

Krystian

Matura z matematyki an poziomie rozszerzonym była ciężka. Jedynie zadania, jakie były według mnie łatwe to te zamknięte i zadanie z ciągami arytmetycznymi. Zaskoczyło mnie zdanie z graniastosłupem, nie potrafiłem go zrobić, bo nie wiedziałem, jak mam się za nie zabrać. Nie spodziewałem się, że dobrze mi pójdzie, choć matematyką interesuję się od zawsze. Wydaje mi się, że w poprzednich latach zdarzały się łatwiejsze matury. Co do rozszerzenia nie jestem pewny wyniku, ale z podstawy uzyskam około 70%.
 


Michał

Żałuję, że podszedłem do tej matury, mam nadzieję, że uda mi się mimo wszystko kilka punktów zdobyć. Matura rozszerzona z matematyki nie jest mi potrzebna na studia, więc na spokojnie do niej podszedłem. Ze względu na to mam też mieszane uczucia. Z jednej strony chciałbym osiągnąć dobry wynik, choć wcale nie będzie mi on potrzebny. Dlatego też myślę, że nic się nie stało. Na kilka miesięcy przed maturami chodziłem na korepetycje z matematyki, ale później zrezygnowałem ze względu an przygotowania do innych przedmiotów.

 


Michał

Pierwsze osiem zadań były proste, ale im dalej w arkusz, tym gorzej. Najwięcej czasu spędziłem nad zadaniem z prawdopodobieństwa, ponieważ musiałem wykonywać działania ręcznie, bo an nawet nie pamiętałem jak obliczyć to na kalkulatorze. Około 20 minut na tym zadaniu straciłem. Dwóch zadań nie zrobiłem, nawet nie próbowałem ich rozwiązać, gdyż nie wiedziałem, od czego zacząć. Zakładam, że uzyskam około 40%.

 Adam

Matura była dość trudna, mimo iż starałem się rozwiązywać dużo zadań w trakcie przygotowań. Myślę, że uzyskam około 40%, 50%. Najwięcej czasu spędziłem przy zadaniu, w którym trzeba było znaleźć najmniejsza objętość graniastosłupa i obliczyć jego krawędź. Wykonałem to zadanie, więc liczę, że wynik jest prawidłowy. Zadania mnie nie zaskoczyły, było wszystko to, co przerabiałem. Liczę na dobry wynik, ponieważ ta matura będzie punktowana na studiach, na które się wybieram.
 


Michał

Spodziewałem się, że będzie wysoki poziom na rozszerzeniu. Mimo to na podstawie poszło mi znacznie lepiej, z moich obliczeń wynika, że zdałem ją na 94%. Myślę, że z rozszerzenia uzyskam około 40%. Ciężko mi jest opisać zadania z tej matury, bo prawie każde sprawiło mi trudność. Raczej nie poszło mi zbyt dobrze. Oceniam to rozszerzenie na dosyć trudne.
 
Jakub

Trochę zależny mi na tej maturze, ponieważ chciałbym dostać się na studia, na których matematyka jest wysoko punktowana. Chciałbym pójść na kierunek finanse i rachunkowość, więc potrzebuje dobrego wyniku. Chyba najwięcej czasu spędziłem przy zadaniu z ciągami, poświęciłem na to około 30 minut, później się poddałem. Myślę, że zdobędę trochę punktów, choć to zależy od klucza.
 Dominika

Wydaje mi się, że matura była dosyć trudna. Nie ma co ukrywać, w końcu jest to rozszerzenie. Zrobiłam to, co mogłam, dałam z siebie wszystko. Myślę, że powyżej 50% nie uzyskam, ale mam też nadzieję, że nie będzie to najgorszy wynik. W sumie każde zadanie wymagało poświęcenia na nie sporej ilości czasu. Do matury przygotowywałam się, rozwiązując wiele zdań pojawiających się na maturach i uczęszczałam też na zajęcia dodatkowe, które mi pomogły, bo na początku przygotowań matury wydawały się o wiele trudniejsze.

 Kamila

Matura poszła mi chyba dobrze. Ciężko jest mi powiedzieć, określić, jaki będzie wynik, ale jestem dobrej myśli. Myślę, ze zadania z działu trygonometrii należały do tych trudniejszych i z nimi miałam największy problem. Na pewno dużo wolnego czasu w domu podczas strajku mogło pomóc nam w samodzielnej nauce, mogliśmy we własnym zakresie powtórzyć sobie materiał, a nauczycieli oczywiście wspieram.
 


Ewelina

Matura rozszerzona z matematyki była dość ciężka, ale nudna. Było sporo zadań, w których podano nam niewiele danych, więc ciężko je było zrobić, ale niektóre udało mi się wykonać. Przy rekrutacji an studia mogę wybrać, jaki wynik będzie brany pod uwagę i zdecydowanie będzie to podstawa, ponieważ poszła mi o wiele lepiej. Przez dwa lata chodziłam na korepetycje, ale nie potrafię stwierdzić jaki wynik osiągnę, wierzę, że nie będzie on najgorszy.
 Adam

Chyba jak zawsze matura z matematyki na poziomie rozszerzonym była najtrudniejszym egzaminem przygotowanym przez CKE. Jednak jestem optymistycznie nastawiony, spodziewałem się czegoś gorszego, mianowicie, że nie dobiję nawet do dwucyfrowego wyniku, a teraz czuję, że osiągnę około 40%. Tegoroczna matura była prostsza niż te przykładowe, które w ramach przygotowań rozwiązywaliśmy. Spodziewam się dobrego wyniku, ponieważ podczas strajku, czasu wolnego rozwiązywałem przykładowe zadania i uczęszczałem też na korepetycje. Skłaniam się ku temu, by złożyć dokumenty na Uniwersytet Morski, w zależności od tego, który przedmiot lepiej mi pójdzie geografia czy matematyka, ten będzie wzięty pod uwagę, przy rekrutacji.

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Aga
  Piątek, 10.05

  Trzymamy kciuki

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.