Środa, 24.07.2024, Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Jak elblążanie oceniają wyniki wyborów oraz frekwencję? Sprawdź naszą sondę

25.05.2015, 14:45:30 Rozmiar tekstu: A A A
Jak elblążanie oceniają wyniki wyborów oraz frekwencję? Sprawdź naszą sondę
Fot. Adrian Sajko

W niedzielę, 24 maja, odbyła się II tura wyborów prezydenckich. Wybieraliśmy pomiędzy  Andrzejem Dudą a Bronisławem Komorowskim. Według wyników sondażowych to kandydat z ramienia PiS został nowym Prezydentem RP. Jak elblążanie oceniają wyniki wyborów oraz frekwencję, która wyniosła wstępnie ponad 50%?

Katarzyna (45 lat): Jestem zaskoczona wynikami wyborów. Po frekwencji nie było się czego lepszego spodziewać, mimo że wynosiła ponad 50% to jest mało.


Barbara (55 lat): Dobrze oceniam wyniki wyborów. Byłam zaskoczona frekwencją, co prawda nie wygrał mój faworyt, ale zadecydowała większość, więc pogodziłam się z tym. Dajmy mu szansę.

 
Kazimiera (61 lat):
Nie chciałabym się na ten temat wypowiadać, bo jedni poszli głosować faktycznie na kandydata, który miał coś do powiedzenia, a drudzy nie tak zagłosowali. Z tego co wiem, na stronach internetowych były opisane o Komorowskim, takie różne historie, które moim zdaniem może nie tak brzmiały do końca, jak powinny. Dla mnie osoba, która wygrała nie powinna być prezydentem,ponieważ jest troszeczkę za młody. Nie przeżył jeszcze tyle i nie ma takiego doświadczenia. No frekwencja, można powiedzieć, że była większa w porównaniu do I tury, ale powinna być większa bo to jest los nas wszystkich.Leon (60 lat): Oceniam wybory bardzo dobrze. Frekwencja uważam, że była średnia mogłoby być więcej. Wynik ponad 50% to jest pewien sukces, ale mogłoby być lepiej.Elżbieta (60 lat): Według mnie wynik wyborów jest dobry i właśnie byłam za tym, żeby wybrać Pana Dudę. Powiedziałabym, że frekwencja dobra i mam nadzieje, iż ten kandydat to dobry wybór.
 

Krzysiek (47 lat): Super, podoba mi się Pan Andrzej Duda, jest to równy gościu i wierzę w niego. Frekwencja mogłaby być lepsza.


Anna (37 lat): Jestem przerażona lekko wynikami wyborów. Wybrać pomiędzy złem, a jeszcze większym złem nie było żadnym wyborem, ale z dwojga złego wolałabym chyba to poprzednie zło. Co do frekwencji to pytanie ile z tych osób poszło oddać głos ważny, a ile głos nieważny? Jednak patrząc po wynikach większość głosowała przeciwko obecnemu prezydentowi, ale jestem pod wrażeniem jeśli chodzi o frekwencje.


Krystyna (60 lat): Wyniki wyborów były do przewidzenia, było wiadomo, że PiS wygra, ponieważ na Andrzeja Dudę duże było zainteresowanie. Komorowski był, wydaję mi się, że lepszym kandydatem, ale być może jego sztab był za słaby. Wydaję mi się, że dosyć dobra była frekwencja, ponieważ przy pierwszej turze była mniejsza.


Maria (62 lata):
Ja jestem rozczarowana wynikami wyborów, ponieważ byłam za Komorowskim, naszym prezydentem. Po prostu boję się, co to będzie. Mnie się wydaję, że frekwencja jest coraz lepsza. Dojrzewamy do pewnych decyzji, że warto decydować o naszej przyszłości.

 
Maria (66 lat):Jestem  po prostu zdenerwowana i zdegustowana tym co się wydarzyło. Ja już swoje przeżyłam, przeżyłam 70 rok, przeżyłam 80 któryś, także jakieś wyobrażenie mam. Po drugie wszelkie polityczne, dokumentalne, telewizyjne programy oglądam, dlatego jestem zbulwersowana  tym co się wydarzyło. No, ale trudno. To jest jak z naszym prezydentem, był wybrany, wszyscy głosowali, jak to się mówi na niewłaściwego, a potem mieli pretensje do kogo? Zamiast do siebie to do tego, który został wybrany. Dobrze, że było referendum i się zmieniło, a teraz też nie wiadomo co będzie, bo mamy nieciekawe czasy.  No właśnie, było ponad 50%, ale żeby w drugą stronę tych głosów było więcej.

 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 24

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ zrozumcie wreszcie
  Poniedziałek, 25.05

  W Elblągu jak zwykle zacofanie.CO nie widzicie ile trzeba czekać na operację -kilka lat ,ile trzeba czekać na zabiegi kilka miesięcy ,prawie rok.TAK RZADZI -PO.Dobrze że wreszcie wyleciał ze stołka ten który nam kazał pracować do śmierci za grosze.TAKI LOS czeka -PO i PSL w jesiennych wyborach które wygra PIS i partia Kukiza a ochłapy dla reszty lub nic.CZAS POgonić tych wysiadywaczy ław sejmowych i senackich CIĄGLE TE SAME TWARZE PRECZ!!!!!!!!!

 2. 2
  +9
  ~ GallAnonim
  Poniedziałek, 25.05

  Polski być trudny język...

 3. 3
  +2
  ~ wrrrr
  Poniedziałek, 25.05

  Baranie o czym ty pieniaczu piszesz!!!! Czy ty masz w ogóle pojęcie o służbie zdrowia!!!

 4. 4
  0
  ~ Realista
  Poniedziałek, 25.05

  Osoby od pewnego wieku powinny mieć zakaz głosowania bo są to osoby bezmyślne. Nie jestem dumny z tego, że głosowałem na Dudę w II turze (byleby przeciwko Komoruskiemu), ale mogę marzyć tylko o tym żeby nie zniszczył on Polski bardziej od Komoruskiego. Te mohery, chwalą się, że oglądają telewizję i im smutno, że Komor przegrał, no ludzie to jest śmiech na sali i żenada. Mamy społeczeństwo starzejące się i to dlatego 1 turę wygrali Komor z Dudą. Mohery niby myślą o sobie, ale nie potrafią zagłębić się w takie sprawy jak WSI i Pro Civili, dla nich nic nie znaczące hasło Bronka o spokoju, rozwoju i zielonej wyspie wystarczy. To jest idiotyzm na najwyższym poziomie

 5. 5
  +10
  ~ A gdzie młodież?!
  Poniedziałek, 25.05

  Wywiady z post-komunistycznymi antykami, trzymającymi sie kurczowo starego układu. Taki ELBŁĄD jez zapiżdżony komuchami i oto efekty .

 6. 6
  +10
  ~ hanka
  Poniedziałek, 25.05

  A Elblag jak był zacofany tak nadal jest ,tak im się swietnie zyje przy tej ekipie rzadzacej ze za zadne skarby swiata ,jej wymieniac nie potrzeba .

 7. 7
  +6
  ~ 2 ze składni ortografii i int.
  Poniedziałek, 25.05

  W jakim języku pisane są te wynurzenia? Bo na pewno nie w polskim- byk na byku bykiem pogania. Wstyd!!!!!!!!!

 8. 8
  --9
  ~ dudek
  Poniedziałek, 25.05

  duda prezydentem?!!!!DRAMAT!!!!!!!!!!!Te wszystkie aparatczyki piszące o PiS..rzygać się chce!!!!!!!Mam nadzieję że ten prezydent nigdy do elbląga nie zawita!!!!!nie chcę go tu!!!!!!no chyba że śliną w pysk!!!!ten nieudacznik nigdy nie będzie moim prezydentem!!

 9. 9
  --10
  ~ Oburzony
  Poniedziałek, 25.05

  Ja jestem młody, mam 23 lata, rządy PiSu pamietam, śmierć p. Blidy, ABW o szóstej itd., gnębienie tych niepoprawnie myślących, nie dających na tace. Komorowski był potwornym prezydentem, ale PiS to takie katolskie NSDAP pod sztandarami ZtvTrwam dlatego żaluję wyniku. Kiedys to się odwróci jeszcze. Na phybel prawicowcom!

 10. 10
  +13
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 25.05

  Jedna z pań opowiada ,że pan Andrzej Duda jest za młody na prezydenta , Otóz chcę pani powiedzieć , ze własnie młodzi dobrze wykształcenie powinni być na takich stanowiskach , A co chodzi o starsze osoby, to jest dobra bogata i doświadczona teściowa po trzecim zawale.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3376150131226