Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy elblążanie są zadowoleni z ostatnich decyzji radnych? Sprawdź wyniki sondy (opinia nadesłana)

19.11.2013, 12:01:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy elblążanie są zadowoleni z ostatnich decyzji radnych? Sprawdź wyniki sondy
fot. Marta Kierszka

W czasie ostatniej sesji Rady Miasta, elbląscy radni zadecydowali, że stawki cen wody i opłat za ścieki, a także podatku od nieruchomości pozostają bez zmian. Jedynie EPWiK będzie od 2014 roku płacił wyższy podatek od nieruchomości tj. z 0,1 procenta do 0,5 procenta. Mimo, że w czasie zebrań poszczególnych Komisji RM, niektórzy radni sugerowali, że pozostanie przy stawkach z 2013 roku, może skutkować skokowymi podwyżkami w przyszłym roku, radni nie zmienili stawek. 

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców, co sądzą o decyzji radnych i przegłosowanych przez nich uchwałach. 

Henryka Gawron: Szczerze mówiąc jestem zaskoczona. Nie wiedziałam, że radni podjęli taką decyzję. Ale cieszę się, wiadomo, że ludziom bardziej by się to podobało, żeby nie było podwyżek cen, to jest rzecz normalna. A jak będą w przyszłym roku – to co zrobimy? To jest siła wyższa. Zbigniew Drankiewicz: Z jednej strony to dobrze, ale jeśli byłyby niewielkie podwyżki, wtedy można by było modernizować sieć wodociągową i doprowadzić do domów, które nie są podłączone pod nowoczesną kanalizację. W sumie to nigdy nie wiadomo co władze wymyślą. Teresa Leśniewska: Ja się cieszę, bo od lat płacę podatki od nieruchomości, więc dla mnie to dobra wiadomość. Myślę, że te stawki są na tyle ustabilizowane, że nie ma co się spodziewać podwyżek. Mówi się nie od dziś, że Elbląg jest w kiepskiej sytuacji finansowej, ale to nie tylko nasze Miasto. Jest wiele takich, gdzie jest bardzo podobna sytuacja. Paweł Matlewski: Wiemy, jaka jest stopa życiowa ludzi. Jeżeli mamy na uwadze naszych mieszkańców i ich wspólne dobro, to uważam, że radni bardzo dobrze się spisali. Podtrzymali swoje postanowienia o obniżkach cen czy utrzymaniu ich na niezmienionym poziomie. Ustanie podwyżek akurat w tym roku jest zastanawiające, ale można się było spodziewać, że sprawujący urząd będą robić wszystko, aby nie zniechęcić do siebie mieszkańców. Powinna skończyć się era wiecznych obiecanek a nastać era spełniania tych obietnic. Żeby zaufanie wynikało z czynów, a nie z wyborczych haseł. Pani Elżbieta: Teraz jest ogromne bezrobocie, dochody są niskie. Elbląg bardzo biednieje, zamiast zarabiać coraz więcej, choćby ze względu na staż pracy, ludzie zarabiają coraz mniej a opłaty i wydatki coraz wyższe. Taki rok bez podwyżek to kolejny rok wegetacji, a jeśli będą podwyżki w przyszłym roku, to ludzie będą mniej płacić albo przestaną płacić wcale. Dariusz Iwankowski: Możliwe, że te decyzje mają coś wspólnego z przyszłymi wyborami, bo przecież trzeba zebrać kapitał polityczny. Ale to , że nie ma podwyżek, to akurat dobra wiadomość. Nie zmiania to jednak faktu, że w tym kraju jest źle, mieszkałem kilka lat za granicą i wróciłem do kraju. Gdybym nie musiał, to wcale bym nie wracał. Jeśli Polska podpisałaby kartę praw podstawowych UE, średnia pensja krajowa i zasiłki regulowałaby Unia i byłoby inaczej. A tak, weszliśmy do Unii bez pospisania karty i pracujemy jak Chińczycy. Magdalena Korzeniewska
: Podwyżki są co jakiś czas, także trzeba się ich ciągle spodziewać. Jak nie w tym roku, to na pewno będą za jakiś czas i nie da się tego uniknąć. A co na temat podjętych przez radnych decyzjach sądzą nasi czytelnicy? Czekamy na opinie. 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 13

%84.6 %15.4


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ jan-49
  Wtorek, 19.11

  w ty ch wypowiedziach widac jedno ze elblazanie nie mysla lub brakuje rozumu nie ma podwyzek ?bo sie zblizaja wybory i wilk koniecznie chce sie zalapac na pelna kadencje i wtedy zobaczymy a podwyzki beda chociazby o stopien inflacji czy moze szanowna wladza dolozy ze swojej kieszeni? nie dolozy ? to dopiero bedzie lament i placz a moze kolejny kredyt ktory beda splacac mieszkancy

 2. 2
  --2
  ~ janek
  Wtorek, 19.11

  ~jan-49 masz rację w 100% elblążanie są naiwni i brakuje im rozumu

 3. 3
  +3
  ~ niko
  Wtorek, 19.11

  To jakaś totalna masakra. Pewnie że ludzie się teraz ucieszą z każdej obnizki czy braku podwyżek ale co potem. Jak już obecna władza zdobędzie władzę na następne 4 lata do dociśnie śrubkę? Przecież na pożyczkach i skrajnie obniżonych dochodach do budżetu długo nie pociągniemy. Jest ciężko to trzeba myśleć co zrobić byle z sensem i pożytkiem dla ludzi i miasta w dłuższym okresie czasu nie tylko do następnych wyborów. Zaprzestać sprzedawania nieruchomości po 1 zł, nie wdrażać sprzedaży mieszkań w przyszłym roku za 1 zł, organizować przetargi czy konkursy na usługi a nie stosować wybiegi żeby zlecać pod stołem, nie tworzyć na potęgę nowych stanowis kierowniczych w UM i jednostkach podległych, które wymuszają wyższe pensje (jak to się ostatnio Urząd tłumaczył).

 4. 4
  +11
  ~ iza
  Wtorek, 19.11

  100 % zgadzam sie z Panem Dariuszem rowniez kilka dobrych lat mieszkalam za granica oraz troszke w innym miescie w kraju - teraz mieszkam niestety w Elblagu i widze to wszystko troszke inaczej niz niektozy elblazanie ktozy zyja tylko w tym miescie - jest biednie, nie ma pracy a jak jest to za marne grosze - jest tragicznie Dobrze ze chociaz podwyzek niebedzie ;)

 5. 5
  --3
  ~ flatron
  Wtorek, 19.11

  Durnowata sonda. Jakiej odpowiedzi pani Marto się pani spodziewała, że ludzie będą oburzeni? Ten portal zmienia się w tubę propagandową.

 6. 6
  --1
  ~ prawda
  Wtorek, 19.11

  PIS doprowadzi miasto do ruiny

 7. 7
  --3
  ~ hahaha
  Wtorek, 19.11

  jak nie teraz podniosą to odbiją sobie po wyborach.To normalne teraz robią tak by do wyborów się doczołgać, a później to dopiero polecą z podwyżkami

 8. 8
  --3
  ~ HvK
  Wtorek, 19.11

  Brak podwyzek bedzie finansowany z emisji obligacji, ktore kiedys bedzie trzeba splacic. Teraz nie bedzie podwyzek, ale co sie odwlecze nie uciecze, jak bedziemy wykupywac obligacje miejskie trzeba bedzie znacznie wiecej podniesc opłaty. Zyjemy po prostu na kredyt.

 9. 9
  +4
  ~ elblążanin/patriota
  Wtorek, 19.11

  jan49 - jeśli chodzi o inflację to POmylileś adresata, bo za to odPOwiada tusk razem ze swoim rządem nierobów, więc racz do swojej Partii Obietnic mieć pretensje, ze jest tak źle, bo to oni rzadzą jeszcze ciągle tym państwem. Do reszty malkontentów, tak byliście codziennie kopani w tylki, ze się przyzwyczailiście i nei zauważyliście, że moze już w końcu starczy? Przecież podatki w państwie są i tak ogromne i wystarczy po prostu nie kraść aby dla każdego wystarczyło - ale do tego potrzeba jest aby przestała rządzić Partia Oszustów, która robi wszystko aby żyło się lepiej TYLKO IM I ICH KUMPLOM - jest ich dość dużo i mają wielkie apetyty dlatego z nas ściągają na wycieczki, kolejne konta za granicą, na to aby na zachodzi poklepano ich po pleckach (bo niestety wielu u nas to kupuje), itd. itp

 10. 10
  +5
  ~ emeryt
  Wtorek, 19.11

  W tym kraju będzie co raz gorzej ,to jest demokracja . Tak było przed wojną byl pan i dziad . Przed wojną był wyzysk człowieka przez człowieka , a dziś ?przez PO

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1861028671265