Poniedziałek, 6.04.2020, Imieniny: Katarzyna, Celestyna, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Jerzy Wilk (PiS): Najważniejsza będzie praca u podstaw

04.06.2013, 07:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk (PiS): Najważniejsza będzie praca u podstaw
Od lewej: Jerzy Wilk, kandydat na Prezydenta Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz Zdzisław Dubiel, rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, kandydat na radnego z ramienia tej partii (fot. Ryszard Siwiec)
Kampania wyborcza trwa na dobre już od kilkunastu dni z okładem, ale jedna z największych partii politycznych w naszym mieście – Prawo i Sprawiedliwość długo kazała swoim wyborcom czekać ze swoją propozycją programową, której punkty, wraz z sylwetkami radnych z pierwszych miejsc na listach, z każdego okręgu, zostały przedstawione dopiero wczoraj, 3 czerwca, na konwencji wyborczej PiS w Elblągu - Ważne, żeby wprowadzić zamiast bizantyjskiego przepychu, który ostatnio panował w Urzędzie Miasta trochę więcej skromności i oszczędności – mówił wczoraj Jerzy Wilk, kandydat na Prezydenta Miasta z ramienia tej partii. Według punktów programowych tego komitetu o rozwoju miasta będzie świadczyć ograniczenie wydatków bieżących, zbilansowanie budżetu i ukierunkowanie na inwestycje oraz inwestorów. 

Już w piątek, 31 maja, zakończyła się rejestracja kandydatów na stanowisko Prezydenta Elbląga, ale dopiero na poniedziałek, 3 czerwca, zostało zapowiedziane pierwsze spotkanie sympatyków PiS-u. Dlaczego? - My jesteśmy legalistami – wskazywał w rozmowie z naszym dziennikiem Jerzy Wilk, kandydat na Prezydenta Miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. - Zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy, kandydata na prezydenta i dopiero  rozpoczynamy kampanię konwencją wyborczą. Myślimy, że taka kolejność jest prawidłowa. Natomiast ktoś, kto zamarzył o tym, żeby być kandydatem i nawet nie złożył papierów do rejestracji, a już się ogłaszał, że jest kandydatem danego ugrupowania, wydaje się trochę śmieszny. Niektórym bardzo zależy, żeby chociaż na jeden dzień zabłysnąć jak gwiazda, ale nam to jest niepotrzebne.

Najważniejsze punkty programu wyborczego

Na wczorajszej konwencji wyborczej PiS-u Jerzy Wilk dokonał krótkiej prezentacji najważniejszych punktów programu wyborczego, którym chce wygrać przedterminowe wybory samorządowe. W pierwszej kolejności Jerzy Wilk proponuje ograniczenie podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych – Spokojnie tę obniżkę można zniwelować z 8 zł do 6 zł – wskazywał – Chcielibyśmy także zwiększyć ilość wykupów mieszkań komunalnych. Oszczędności należy też przede wszystkim szukać u siebie – ograniczyć wyjazdy i delegacje zagraniczne, zmniejszyć liczbę zastępców prezydenta, czy doradców – wyliczał Jerzy Wilk. - Ale gdyby udało mi się wygrać wybory będę rozliczał urzędników z ich wyników oraz realizacji zamierzeń.

Kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS wskazywał również na wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez opracowanie systemu ulg w opłatach I podatkach - Będę także chciał pomóc przedsiębiorcom ze starówki, poprzez ograniczenie Strefy Płatnego Parkowania – wymieniał Jerzy Wilk.

Najpierw jednak PiS, po ewentualnych wygranych wyborach chciałby przeprowadzić bilans faktycznej sytuacji finansowej miasta, dokonując audytu kontrolnego – Uważam, że należy rozliczyć odwołane władze miasta. Mieszkańcy miasta powinni wiedzieć, ile wydano środków na doradców, czy na odnowę gabinetów prezydenckich - mówił Jerzy Wilk. - Trzeba też wyjaśnić sprawę firmy, która miała ubezpieczać wszystkie elbląskie placówki oświatowe.

Wilk wskazywał też na współpracę z różnymi ugrupowaniami i środowiskami działającymi w Elblągu – Prezydent Miasta sam wszystkiego zrobić nie zdoła, dlatego też musi posiłkować się wsparciem specjalistów z rożnych dziedzin życia, bez wskazywania klucza partyjnego, tak jak było to w przypadku poprzednich, odwołanych władz miasta – mówił.

Jednak najważniejszym zadaniem, jak wskazywał wczoraj Jerzy Wilk, będzie zmiana wizerunku władz miasta – Uważam, że prezydent miasta naprawdę musi być blisko ludzi, rozmawiać z nimi i wysłuchać ich, aby przestał być postrzegany jako twór obcy.

Problem ELSIN-u „Dla mnie najzręczniej byłoby zostawić tę spółdzielnię samą sobie (…)”

Jerzy Wilk został także wywołany do odpowiedzi pytaniami stawianymi m.in o Elbląską Spółdzielnię Niewidomych „ELSIN”, której kandydat na Prezydenta Miasta jest wieloletnim prezesem, a która w ostatnich czasach ma wiele problemów finansowych, czego skutkiem była m.in. redukcja etatów na początku br. Wilk podkreślił wczoraj, że nie dopuści do jej likwidacji – Gdy w latach 90-tych obejmowałem tu funkcję prezesa, ta spółdzielnia stała na skraju upadku i była przeznaczona do likwidacji – opowiadał - I przez 23 lata mimo przeciwności losu i braku pomocy ze strony Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który w ogóle nie wspiera zakładów pracy chronionej, trwaliśmy. Dla mnie najzręczniej byłoby zostawić tę spółdzielnię samą sobie, natomiast moją ambicja i honorem jest to, żeby nie dopuścić do jej likwidacji. I to jest nieprawda, że ona zostanie zlikwidowana.

Spółdzielnia ELSIN największy kryzys przechodziła w zeszłym roku, gdy PFRON przez okres 4 miesięcy nie udzielał zakładowi żadnej pomocy finansowej - Po okresie zapaści, po 1 kwietnia, w ELSIN-ie nadal 76 osób ma pracę i mam nadzieję, że nadal będzie miało – wyjaśniał Jerzy Wilk. -  Co miesiąc też wnioskujemy do PEFRON-u o kolejne środki pieniężne.
 
Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 10

%40.0 %60.0


Galeria / Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości ( zdjęć 12 )
Dodano: 2013-06-03 | fot. Ryszard Siwiec
0

Komentarze do artykułu (47)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oko
  Wtorek, 04.06

  NO PASARAN

 2. 2
  +2
  ~ złamana szczała
  Wtorek, 04.06

  Czy to prawda, Panie Wilk,że Elsin został już postawiony w stan upadłości a Pan został powołany na likwidatora ?

 3. 3
  +2
  ~ wyborca
  Wtorek, 04.06

  Prosze Panie Wilk powiedzie jak Pan chce zarzadzac miastem jak Pan nie potrafi nawet społdzielnią zarządzac. Jak Elsin prosperuje???

 4. 4
  0
  ~ zbyszek
  Wtorek, 04.06

  Brawo Panie Jerzy, mój głos oraz głosy mojej rodziny Pan ma. Mimo przeciwności losu niech się Pan nie poddaje i walczy do końca.

 5. 5
  --5
  ~ "Konkrety, nie cuda"-KWW "Naszą Partią Jest Elblag"
  Wtorek, 04.06

  Mówimy jednym głosem, zapraszamy do współpracy.

 6. 6
  +6
  ~ zosia
  Wtorek, 04.06

  Zgadzam sie z wyborca. Jak pan chce uratowac Elblag jezeli pana firma bankrutuje. Czyli nie ma pan pmyslu na ratunek.

 7. 7
  --1
  ~ Arczibar
  Wtorek, 04.06

  Porządny człowiek i doświadczony samorządowiec. Panie "krops" czy drops czepiasz się wyglądu ? Spójrz na swoją zacietrzewioną twarz jak wstajesz rano, jakby to miało decydować o merytoryce i fachowości. Pan Nowaczyk miał dobrą prezencję na bilbordach i co z tego ???? Popieram Jerzego Wilka jako kandydata na Prezydenta miasta.

 8. 8
  +1
  ~ Tadeusz wajchę przełóż
  Wtorek, 04.06

  Kropsie, a jaką prezencją Ty nam się pochwalisz? od tego permanentnego siedzenia na bezrobociu (rzecz jasna z wyboru a nie z konieczności) zebrało się w tobie tyle jadu, że dziś nic innego nie potrafisz jak tylko ubliżać ludziom. Jesteś mocny dopóki ukrywasz się anonimowo w sieci. I nie sądzę, żebyś miał jakikolwiek pomysł na Elbląg bo jesteś po prostu na to za głupi.

 9. 9
  +3
  ~ Polska Północna
  Wtorek, 04.06

  Zosia dołączyła do grona klakierów rozpuszczających bujdy na temat Elsinu. Jeśli bajeczki na temat upadającego Elsinu to Wasz jedyny arsenał to już mi jest Was szkoda. Bo to świadczy o tym, że słabo się przygotowaliście do opluwania Wilka.

 10. 10
  +8
  ~ Pereszczako
  Wtorek, 04.06

  Piękną, delikatną jak pupa niemowlaka twarz miał Grzegorz. Zawsze ogolony i pachnący... Gdzie jesteś teraz Grzegorzu? Twoi sympatycy do tej pory nie mogą się pogodzić z Twoim odwołaniem, strasznie się pieklą w necie bo cóż innego im pozostało. Lepiej byście popracowali nad poprawą Waszej kandydatki Elżbiety Flodder.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.