Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Wicewojewoda Opaczewski i radny Tomczyński spotkają się w sądzie. "Słowa o korupcję są nieakceptowalne"

21.04.2022, 19:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wicewojewoda Opaczewski i radny Tomczyński spotkają się w sądzie. "Słowa o korupcję są nieakceptowalne"
Fot. Archiwum Redakcji

Wicewojewoda Piotr Opaczewski złożył prywatny akt oskarżenia przeciw Andrzejowi Tomczyńskiemu, radnemu Sojuszu Lewicy Demokratycznej (który przynależy do Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego). - Zarzucił mi korupcję. Przesadził – podkreślił Piotr Opaczewski.

 


Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 r. - Radny Andrzej Tomczyński podczas sesji zarzucił mi korupcję. Powiedział, że ktoś mi płaci za to, żebym przeszkadzał w mieście. To może trafić do moich wyborców. Tu stawiam granicę, którą radny Tomczyński przekroczył swoją wypowiedzią – mówił Piotr Opaczewski.

 

 

Możemy ze sobą dyskutować, ale nie możemy się obrażać. Kolega Tomczyński wiele razy próbował już obrażać zarówno mnie jak i radnych Prawa i Sprawiedliwości. Idąc do polityki trzeba mieć twardy tyłek, ale dla mnie takie słowa o korupcję są już nieakceptowalne

 

– zaznaczył Piotr Opaczewski.


W jakich okolicznościach radny pozwolił sobie na taki komentarz? - Podczas sesji rozmawialiśmy o wysłaniu do Rządu pisma, aby tramwaje były uznane za środek zeroemisyjny. Zaapelowałem wtedy, aby przesunąć ten wniosek na kolejną sesję tak, żeby można było go wysłać razem ze wszystkimi innymi samorządami, które mają tramwaje w swoim mieście – wyjaśniał Piotr Opaczewski. - Wtedy taki wniosek byłby bardziej słyszalny i medialny.

 

 

Nie chodziło mi o to, że nie zgadzałem się z tym wnioskiem. Chodziło o to, żeby było to skuteczne. Być może kolega radny Tomczyński nie do końca to zrozumiał, ale to wtedy takie słowa z jego ust padły. Uważam, że były skandaliczne i że przesadził

 

– zaznaczył Piotr Opaczewski.
 

Sprawa trafiła do sądu. - Najpierw wezwałem radnego Tomczyńskiego do przeprosin – dodał Piotr Opaczewski. - Potem zaproponowałem ugodę, której nie przyjął, dlatego w czerwcu spotkamy się przed sądem

 

Przypomnijmy, że Andrzej Tomczyński pełni mandat radnego od sześciu kadencji (od 1998 r.). Podczas ostatnich wyborów w 2018 r. z Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej mandat uzyskał jedynie Janusz Nowak. W poprzedniej kadencji pełnił on funkcje wiceprezydenta. I tym razem mandatu nie przyjął, bo Prezydent Elbląga Witold Wróblewski ponownie zaproponował mu to stanowisko. W związku z tym miejsce Janusza Nowaka w Radzie zajął Andrzej Tomczyński, który w wyborach zdobył 366 głosów.

W związku z tym, że w Radzie tylko jeden radny reprezentuje SLD Andrzej Tomczyński postanowił dołączyć do Klubu Radnych KWW Witolda Wróblewskiego. Andrzej Tomczyński jest zastępcą Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i członkiem trzech komisji (Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta oraz Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych).

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Mupet
  Czwartek, 21.04

  Za nieprawdziwe słowa , za czyny o niskich pobudkach , za mobbing , za dyskryminację , za pomówienia zawsze trzeba ponieść odpowiedzialność! Wszystko zawsze dziala w 2 strony !

 2. 2
  +15
  ~ Napięcie trzyma !
  Czwartek, 21.04

  W pewnym juz mocno zaawansowanym wieku nalezy zacząć myśleć co się klepie na forum! Wiek zobowiązuje do pewnych zachowan zwlaszcza piastujac funkcje publiczne ! W pewnym wieku jak się juz nie panuje nad emocjami i slowami nalezy po prostu odejść z godnoscią ! Wstyd , śmiech i nic wiecej ! Naprawdę czas juz ustąpić tu miejsca mlodszym bez napięcia .

 3. 3
  +19
  ~ Egon
  Czwartek, 21.04

  Tomczyński już przeleciał wiele parti..Ile to już parti zmienil?

 4. 4
  +19
  ~ kilop
  Czwartek, 21.04

  Tomczyński to ten kłamczuch co obiecywał obniżenie diet radnych nieporadnych a jak dostał się do koryta to ucichł, wstyd

 5. 5
  +11
  ~ ja
  Czwartek, 21.04

  Co go boli, że Piotr działa dla Elbląga walczy o Elbląg? Co zrobił Tomczyński NIC ,jedyne na co go stać to oskarżenia o korupcję......

 6. 6
  +20
  ~ obciach
  Czwartek, 21.04

  jaki obciach siedzi taki radny SZEŚĆ kadencji kase bierze i nic nie robi, powinien ze wstydu się pod ziemię zapaść

 7. 7
  --17
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 21.04

  Większej ilości partii niż naczelny dożłobowiec Piotr Opaczewski to chyba nikt nie jest w stanie zaliczyć. Myślę że Pan Tomczyński przecenił szmondaka wszechapartyjnego w stopniu wicewojewody zakładając działanie świadome - celem politykiera jest osobisty awans - nie po to chyba razem z Bielanem sprzedawał Gowina żeby dostać czapkę śliwek....

 8. 8
  +19
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 21.04

  Radnych też obowiązuje prawo.....

 9. 9
  +11
  ~ Co to jest ?
  Czwartek, 21.04

  Nie ma nic gorszego niz starcze zlosliwosci i metody dziadkow i babć ciągle tkwiących z uporem , czlowiek juz traci szacunek do takich i przez takich! Ilez można sobą męczyć ludzi ? Ten gość z SLD ?

 10. 10
  +16
  ~ parodja
  Czwartek, 21.04

  od 1998 toć to jest 24 lata i taki nieporadny Tomczyński pi.e.r.dzi w stołek i kase trzepie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.1901981830597