Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Dwa lata więzienia za gwałt na tłumaczce. W elbląskim Sądzie ponownie zapadł wyrok

21.11.2017, 12:30:52 Rozmiar tekstu: A A A
 Dwa lata więzienia za gwałt na tłumaczce. W elbląskim Sądzie ponownie zapadł wyrok
W elbląskim Sądzie po raz kolejny toczyło się postępowanie w sprawie gwałtu na tłumaczce – pani Aleksandrze. Wczoraj zapadł wyrok. Ratownik medyczny, który miał się dopuścić gwałtu usłyszał wyrok dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Mariusz C. będzie musiał również zapłacić ofierze zadośćuczynienie w wysokości 10 tys. zł. Drugi z oskarżonych ratowników został uniewinniony. 
 
Sąd w Elblągu rozpatrywał sprawę po raz drugi. Po pierwszym wyroku obie strony odwołały się od decyzji Sądu. 
 
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy zajścia do jakiego miało dojść 12 września 2013 roku, podczas szkolenia w Kaliningradzie dla personelu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Po zakończonym kursie w jednym z kaliningradzkich hoteli, miało dojść do gwałtu oraz przemocy na pokrzywdzonej, która na szkolenie pojechała jako tłumaczka. Agresorami mieli być dwaj ratownicy medyczni ze szpitala wojewódzkiego w Elblągu.
 
Kobieta po powrocie do Polski zgłosiła sprawę na policję, która wszczęła śledztwo. Prokuratura Rejonowa w Elblągu skierowała akty oskarżenia przeciwko ratownikom. W wyniku śledztwa jednemu z mężczyzn postawiono zarzut zgwałcenia oraz tzw. innych czynności seksualnych, natomiast drugi został oskarżony o tzw. inne czynności seksualne.
 
Sąd pierwszej instancji sprawę rozpatrzył w maju 2015 r. Skazał jednego z ratowników, Mariusza C., na karę dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat za gwałt i inne czynności seksualne. Jarosław G.  za tzw. inną czynność seksualną został skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ratownicy medyczni konsekwentnie nie  przyznawali się do winy. Mężczyźni mieli również zapłacić w sumie 40 tys. zł zadośćuczynienia pokrzywdzonej. Pani Aleksandra w procesie występowała jako oskarżyciel posiłkowy.
 
Obie strony od tamtego wyroku elbląskiego sądu odwołały się. Sąd Apelacyjny wyrok uchylił i zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia. Pokrzywdzona próbowała zmienić miejscową właściwość sądu, aby proces nie odbywał się ponownie w Elblągu. Jednak Sąd Najwyższy jej wniosek odrzucił. Kobieta składała jednak ponowne wyjaśnienia w tej sprawie za pośrednictwem videokonferencji. 
 
Proces odbywał się z wyłączeniem jawności. Wiadomo natomiast, że z wczorajszego wyroku sądu zadowolony jest jedynie jeden z ratowników medycznych, Jarosław G., który został uniewinniony. 
 
Natomiast pełnomocnik pokrzywdzonej, adwokat Grzegorz Kucharski zapowiedział, że na pewno wystąpi o uzasadnienie wczorajszego wyroku na piśmie. Nie jest wykluczone, że Pani Aleksandra ponownie odwoła się od decyzji sądu w tej sprawie.
 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 21.11

  W tej sprawie jest wiele znaków zapytania. Wyrok należy przyjąć z pokorą ale....jak to możliwe, że organizator na miejscu w obwodzie 39 od razu nie zareagował z zawiadomieniem oraz badaniami oraz dlaczego tam nie zgłoszono organom?

 2. 2
  +1
  ~ AM
  Wtorek, 21.11

  bo to jest życie proroku - w tak nieprzyjaznym miejscu dla ludzi normalnych jak Polska I Rosja........

 3. 3
  +2
  ~ Mały
  Wtorek, 21.11

  Dziwna sprawa ma wiele nieścisłości . No ale cóż sąd to rzecz święta

 4. 4
  +6
  ~ lwica
  Wtorek, 21.11

  Dlaczego piszecie MIAŁO dojsc do gwałtu itd.NIE miało tylko DOSZŁO ,potwierdziły to badania DNA i sprawca się wtedy przyznał ,dopiero pozniej zaczęli kręcic.

 5. 5
  +4
  ~ kto mnie wyjaśni
  Wtorek, 21.11

  co to są te inne czynności seksualne?

 6. 6
  +2
  ~ xxx
  Wtorek, 21.11

  @lwica: doszło do ejakulacji i to potwierdziły badania, a nie fakt przemocy podczas stosunku, a o to był proces.

 7. 7
  +4
  ~ nn
  Wtorek, 21.11

  nadal nie wiem co to są inne czynności seksualne

 8. 8
  0
  ~ opus
  Środa, 22.11

  i ta sprawa ciagnela sie az 4 lata? szok! polska to kraj trzeciego swiata. wyrok budzi wiele watpliwosci, cala sprawa smierdzi z daleka. i to sa te super sady ktorych broni PO z nowoczesna? oni chca zeby te sady nadal dzialaly w tak beznadziejny sposob? to tego broni ten caly KOD? kpina! granda! a inne czynnosci sexualne to co to jest? ciagniecie druta?

 9. 9
  --2
  ~ KUNEGUNDA
  Środa, 22.11

  A może pani Aleksandra sama chciała by jej dobrze zrobili ? Kto to wie ? Oto jest pytanie ?

 10. 10
  --2
  ~ KUNEGUNDA
  Środa, 22.11

  A może sama chciała mieć seks z nimi ? Kto to wie ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0707840919495