Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Wpadka elbląskiego sądu. Zginęły cztery tomy akt w sprawie Krzysztofa Olewnika

09.10.2016, 15:00:10 Rozmiar tekstu: A A A
Wpadka elbląskiego sądu. Zginęły cztery tomy akt w sprawie Krzysztofa Olewnika
Fot. Ryszard Biel

Z elbląskiego sądu zginęły cztery tomy akt z procesu pracowników policyjnego laboratorium, oskarżonych ws. sfałszowania wyników badań DNA szczątków Krzysztofa Olewnika. Zaginione dokumenty już odtworzono, ale tajemnicę ich zniknięcia próbuje wyjaśnić szczecińska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie.

Proces w sprawie pracowników policyjnego laboratorium kryminalistycznego w Olsztynie, w elbląskim sądzie rejonowym, toczy się od marca 2013 roku. Zostali oni oskarżeni o niedopełnienie obowiązków i sfałszowanie wyników badań DNA szczątków Krzysztofa Olewnika, porwanego i zamordowanego w 2003 roku syna płockiego przedsiębiorcy. Przed sądem odpowiadają: była szefowa laboratorium olsztyńskiej komendy wojewódzkiej policji Jolanta D. oraz biegły medycyny sądowej Bogdan Z.

Ponad tydzień temu okazało się, że z elbląskiego sądu zginęły cztery tomy akt głownych w tej sprawie, a śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia prowadzi prokuratura w Szczecinie. Poinformował o tym portal TVP.info.

Postępowanie dotyczy zaginięcia czterech tomów akt. Z uwagi na dobro śledztwa nie udzielamy żadnych informacji

– mówi tvp.info prokurator Damian Kordykiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Niezbyt chętni do wyjaśnień są również elbląscy sędziowie. Patrycja Wojewódka, Wiceprezes Sądu Rejonowego w Elblągu na pytania dziennikarzy powiedziała tylko, że wszystkie okoliczności są weryfikowane w toku postępowania przygotowawczego, oraz że z urzędu wszczęto również postępowanie o odtworzenie tych czterech tomów.

Okazuje się, że akta w sprawie Krzysztofa Olewnika giną nie pierwszy raz. W czerwcu 2004 roku dwóm policjantom z Radomia skradziono w Warszawie samochód wraz z 16 tomami akt sprawy porwania Olewnika. Akt nigdy nie odnaleziono, prokuratura musiała je odtworzyć.

Przypomnijmy. Krzysztof Olewnik został porwany w nocy z 26 na 27 października 2001 roku ze swojego domu. Jego ciało zakopano w lesie w pobliżu miejscowości Różan. Odnaleziono je w 2006 r. Do tej pory sprawą zajmowało się kilka prokuratur w Polsce. Obecnie prowadzą ją śledczy z Gdańska. Postępowanie zostało przedłużone do końca lutego 2017 roku.

Źródło: TVP.info.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Marian
  Niedziela, 09.10

  Pod adresem Sądu wolę nic nie pisać. Pozdrawiam i życzę wytężonej pracy, a z odtworzonych dokumentów to tak samo jak z oryginałów?

 2. 2
  +28
  ~ gall anonim
  Niedziela, 09.10

  Zginęły, bo miały zginąć.

 3. 3
  +17
  ~ Palestra do wymiany
  Niedziela, 09.10

  Rzecznik sądu pani Ziętara powie za pewnie :"nie wiemy jak się to stało, my nic nie wiemy" etc. Śmieją się z elbląskiego sądu,tu za sprawę sędziowie biorą "prezenty" za załatwienie sprawy. Co na to Minister Ziobro ? Akta tak po prostu nie giną, pewnie "zinęły " na zlecenie, bo miały zginąć .

 4. 4
  +15
  ~ Polak......
  Niedziela, 09.10

  w tej sprawie to musi niezła "ośmiornica" siedzieć - ile to już takich "przypadkow", "samobojstw", morderstw itp. w tej sprawie - i niech mi ktoś powie jak "odtwarzano" takie akta aby były identyczne z oryginałem - wedle mojej wiedzy to jest to niewykonalne, a i też to musieli wiedzieć ci, ktorzy kradli te akta i ci ktorzy im to umożliwili - przy okazji polecam - http://www.zygmuntmiernik.pl/app/download/5800256/UWOLNIMIERNIKA1.mp3

 5. 5
  +17
  ~ observer
  Niedziela, 09.10

  Przypadek ? Wątpię .

 6. 6
  +16
  ~ Proszę tę kamerę schować
  Niedziela, 09.10

  Ten sąd w Elblągu to jedna wielka banda kolesi. Zgubione akta, absurdalne wyroki, całe klany tam pracujące...

 7. 7
  +14
  ~ madzia
  Niedziela, 09.10

  Komuszy portalu to NIE zadna wpadka , to CELOWE działanie.

 8. 8
  +12
  ~ niekiedy obserwator
  Niedziela, 09.10

  ...jadą na żywca!

 9. 9
  +8
  ~ sedziadred
  Niedziela, 09.10

  Jeżeli są tam jacykolwiek uczciwi ludzie, którzy nie brali w tym udziału tzn. że są idiotami, sądząc że nie trzeba dodatkowo zabezpieczyć takich akt. Każdy półmózg nawet by wiedział, że znikną.

 10. 10
  --2
  ~ Zbyszek
  Niedziela, 09.10

  ZAPRASZAM na stronę internetową: Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Elblągu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7858860492706