Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Zabił żonę, a córkę poważnie okaleczył. Oskarżony nie stawił się w sądzie z przyczyn zdrowotnych

20.07.2016, 13:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Zabił żonę, a córkę poważnie okaleczył. Oskarżony nie stawił się w sądzie z przyczyn zdrowotnych

Tragedia wydarzyła się równo rok temu, w Drewnowie gm. Frombork. Dziś (20 lipca) w Sądzie Okręgowym w Elblągu miała się odbyć pierwsza rozprawa oskarżonego o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa Jerzego M. Oskarżony z przyczyn zdrowotnych nie stawił się.

19 lipca 2015 r. podczas domowej awantury mężczyzna sięgnął po nóż i rzucił się z nim na żonę. Córka próbowała pomóc kobiecie, dlatego ona też stała się ofiarą. Przeżyła tylko dla tego, że ojciec uznał ją za martwą.

Najgroźniejszą raną, jaką otrzymała 19-sto letnia córka mordercy, było uszkodzenie kręgosłupa. Ojciec wbił nóż w plecy dziewczyny tak, że ostrze uszkodziło kręgi i przerwało rdzeń kręgowy. W efekcie czego, młoda kobieta jest sparaliżowana od pasa w dół.


 

Mamy tu do czynienia z zabójstwem oraz o usiłowaniem zabójstwa. Motywy oskarżonego wymykają się jakiejkolwiek racjonalnej ocenie. Dowody zebrane w sprawie są wystarczające aby domagać się kary dożywotniego pozbawienia wolności
   

– mówi Łukasz Iskrzyński, pełniący funkcję zastępcy prokuratora rejonowego w Braniewie.


Na dzisiejszej rozprawie oskarżony Jan M. nie pojawił się. Powodem nieobecności były problemy zdrowotne. Obrońca oskarżonego złożyła wniosek o wyłączenie jawności i przeprowadzenie procesu za zamkniętymi drzwiami. Wniosek ten był motywowany interesem pokrzywdzonej. Sąd przychylił się do wniosku obrony.


Kolejny termin został wyznaczony na 21 września.
 

Paweł Rodziewicz

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Ana Hana
  Środa, 20.07

  ja pierniczę...a co kogo obchodzi interes sprawcy. Jeszcze biedny zwyrol zachorował to niech nie idzie do więzienia biedaczysko. Co tam martwa kobieta i okaleczona córka?? Ważniejsze aby mordercy krzywda się nie stała. Co za prawo, które ma w du*** pokrzywdzonych bo takim zachowaniem, typu odroczenie, wyłączenie jawności okazuje się brak szacunku ofiarom

 2. 2
  +7
  ~ koobeer
  Środa, 20.07

  Ja bym tak samo zadbał o jego prawa , tak jak On zadbał o prawa Żony i córki . Zaraz się okaże ( jak to teraz jest modne ) ze był niepoczytalny w chwili popełniania zbrodni. Przczyny zdrowotne - nieprzytomny , jeesli jest świadomy i spożywa samodzielnie posiłki , to dla sądu powinien być zdrowy. Na pohybel zwyrodnialcom.

 3. 3
  +6
  ~ Sad
  Środa, 20.07

  Jak Boga kocham to się w głowie nie mieści. Biedny schorowany ***a pewnie czeka w kolejce do specjalisty a termin wizyty ma na 2099 rok. ***a który zamordował i okaleczył nie stawił się z przyczyn zdrowotnych a powinno być....zdechł w pudle z przyczyn zdrowotnych. To się we łbie nie mieści........( tu stek wulgaryzmów )...........

 4. 4
  +3
  ~ Sad
  Środa, 20.07

  Jak Boga kocham to się w głowie nie mieści. Biedny schorowany ***a pewnie czeka w kolejce do specjalisty a termin wizyty ma na 2099 rok. ***a który zamordował i okaleczył nie stawił się z przyczyn zdrowotnych a powinno być....zdechł w pudle z przyczyn zdrowotnych. To się we łbie nie mieści........( tu stek wulgaryzmów )...........

 5. 5
  0
  ~ Sad
  Środa, 20.07

  Czy zdaniem redakcji słowo " ***a" to wulgaryzm i z tego powodu został wygwiazdkowany ?

 6. 6
  +1
  ~ Sad
  Środa, 20.07

  Czy zdaniem redakcji słowo " ***a" to wulgaryzm i z tego powodu został wygwiazdkowany ?

 7. 7
  0
  ~ kronika kryminalna
  Środa, 20.07

  Jeśli nowy projekt PiS wejdzie w życie, podwyżki dla rządzących będą coroczną normą. Za cztery lata pensje prezydenta i premiera wyniosą ponad 30 tys. zł - wynika z wyliczeń money.pl. Posłowie miesięcznie zainkasują wtedy aż 17 tys. zł. To więcej niż obecnie dostaje szef rządu. A najlepsze, że wzór wynagrodzeń jest tak skonstruowany, że każda podwyżka pensji wśród Polaków będzie skutkować co najmniej dwukrotną podwyżką dla rządzących. Z naszych wyliczeń wynika, że w 2020 roku kończący kadencję prezydent Duda dostanie pensję w wysokości 31 418 zł brutto. W tym samym czasie premier otrzyma wynagrodzenie przekraczające 30 tys. zł. To prawie dwa razy więcej niż obecnie. Minister zarobi ponad 25 tys. zł. Jego uposażenie wzrośnie o ponad 10 tys. zł.

 8. 8
  0
  ~ genek
  Środa, 20.07

  Radze przeczytać nie epatować się jakimś popaprańcem PIS ma pełnię władzy skoro są takie furtki to PIS je akceptuje. Tu jest dopiero horror http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-dla-rzadu-beda-co-rok-w-2020-roku,2,1,2125314.html

 9. 9
  0
  ~ galopujemy
  Środa, 20.07

  Uczciwi obywatele biorą udział w programie 0- i 0+, emeryci to program 5+, różni ale za to płodni obywatele wspierani są przez program 500+ zaś rząd i posłowie zostali objęci innowacyjnym programem 5000+

 10. 10
  --1
  ~ swojak
  Środa, 20.07

  ZAMORDOWANA ZONA I CORKA CUDEM OCALALA TO NAPEWNO NIE PRACOWNICE URZEDU SPRAWIEDLIWOSCI ALE CHOROWITY PEWNIE CO NAJMIEJ SPOWINACONY Z KIMS KTO COS JESZCZE DUZO TUTAJ MOZE - PAMIETACIE JAK MIISTER SPRAW WEWNETRZZNYH DZWONIL DO DZIADA Z PROPOZYCJA ZWROTU BELI ORGINALNEGO PAPIERU DO PRODUKCJI ORGINALNYCH BNKNOTOW - W INTERNECIE WIECEJ SIE DOWIECIE DLA KOGO BYLO PRAWO A KTO BYL PONAD A TEN NAJWYZSZY Z NAJWYZSZYCH Z TRYBUNALU KONSTYUCYJNEGO OGLOSIL SIE SEDZIAA W SWOJEJ SPRAWIE NA SZCZESCIE NIEDLUGO STANE PRZED STWORCA SWIATA JAK KAZDY Z NAS I WTEDY NIECH SIE TOWARZYSZE I INNI WLODARZE KIRUJACY SIE SWOIM DOBREM A NIE NARODU WTEDY WTEDY TO ONI MI KAZALI I MOWILI ZE PANA NIE MA IM WIERZY

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2894511222839