Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Autobus energetyczny odwiedził Elbląg

21.09.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Autobus energetyczny odwiedził Elbląg

W piątek oraz w sobotę na placu Jagiellończyka zobaczyć i zwiedzić było można autobus energetyczny. Autobus był on elementem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - informacyjnej na rzecz ochrony środowiska.

Kampania promuje odnawialne źródła energii oraz energooszczędne i przyjazne dla środowiska technologie. Autobus stanowiący mobilne centrum edukacyjno-informacyjne jeździ po gminach w całej Polsce. Eksperci podróżujący autobusem demonstrowali działanie nowoczesnych rozwiązań na przykładzie aparatury wchodzącej w skład wyposażenia autobusu, takiej jak baterie słoneczne i do oszczędzania wody, modele urządzeń i schematy energooszczędnych procesów przemysłowych.

- Kampania w Elblągu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Odwiedziło nas mnóstwo ludzi, w tym także władze miasta wraz z wiceprezydentem - relacjonuje ekspert Agnieszka Szczepińska.

Odwiedzający autobus mogli doświadczalnie sprawdzić zasady działania wybranych urządzeń, zdobyć informacje, jak każdy z nas może przyczynić się  do oszczędzania energii i wody we własnym domu. Eksperci podkreślali, jak może to pozytywnie wpłynąć na stan domowego budżetu.

Kampania rozpoczęła się we wrześniu 2003 roku i trwać będzie do końca sierpnia 2005 roku. W ramach 11 dwumiesięcznych kampanii regionalnych autobus odwiedzi kilkaset gmin w całej Polsce. Pomysł zrealizowania kampanii informacyjno-edukacyjnej zainicjowany został przez partnerów niemieckich, którym udało się zrealizować z sukcesem podobny projekt na terenie Niemiec. Kampania realizowana jest w ramach programu Unii Europejskiej SAVE II.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Energetyczny autobus ( zdjęć 6 )
Dodano: 2004-09-21 | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.