Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

PiS poważnie rozważa darmowe przejazdy dla uczniów komunikacją miejską

02.12.2017, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
PiS poważnie rozważa darmowe przejazdy dla uczniów komunikacją miejską
fot. Archiwum redakcji.
Radna Maria Kosecka oraz jej kolega z Rady Miasta Elbląga, Paweł Kowszyński apelują do władz miasta o wprowadzenie darmowych przejazdów komunikacją miejską dla uczniów elbląskich szkół. Klub radnych PiS, dominujący w Radzie Miasta, nie zaprzecza, poważnie analizuje możliwość usprawnienia miejskiej komunikacji. 
 
Podczas ostatniej sesji radni: Maria Kosecka i Paweł Kowszyński zgłosili wnioski o wprowadzenie w Elblągu darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół. Jak na razie nie wiadomo, jak do tej sprawy podejdzie prezydent Witold Wróblewski. 
 
Takie projekt wymaga dogłębnej analizy, jednak mogę stwierdzić iż nad takim lub podobnym rozwiązaniem pracujemy. Jednak wymaga to szerokiej analizy możliwości finansowych budżetu Elbląga i Zarządu Komunikacji Miejskiej. Musimy poznać udział osób młodych, uczniów i studentów w dochodach komunikacji miejskiej. Analizujemy jakie rozwiązania przyjęły inne miasta w Polsce. Rozważamy różne warianty, od całkowicie darmowej komunikacji miejskiej dla uczniów, po zastosowanie obniżki cen biletów dla wszystkich pasażerów
 
 – mówi przewodniczący Rady Miasta Elbląga Marek Pruszak.
 
Marek Pruszak dodaje, że rozważany jest także wariant, by za darmo komunikacją miejską jeździli posiadacze elbląskiej Karty Dużej Rodziny. To pomogłoby, zdaniem przewodniczącego Rady Miasta, rodzinom wielodzietnym.
 
Jednak wymaga to poważnych analiz ekonomicznych i rozmów do których, chcemy również zaprosić radną Marię Kosecką. To poważny projekt do wprowadzenia i wymaga dużej rozwagi.
 
 – dodaje Marek Pruszak. 
 
Tymczasem radny Robert Turlej (PO) znany z działań na rzecz reformy komunikacji miejskiej w Elblągu jest sceptycznie nastawiony do pomysłu darmowych przejazdów dla uczniów. Wskazuje, że raczej należy dążyć do obniżenia cen przejazdu na krótkich dystansach (jeden-dwa przystanki) oraz wprowadzenie biletu przesiadkowego i lepsze wykorzystanie Elbląskiej Karty Miejskiej.
GT

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ vox populi
  Sobota, 02.12

  No to po podwyżkach dla tramwajarzy

 2. 2
  +11
  ~ e
  Sobota, 02.12

  A tramwajarze zarabiają marnie bo miasto nie stac na podwyzki dla nich - brak słów !

 3. 3
  +20
  ~ zero litości
  Sobota, 02.12

  Kosecka i Kowszyński lepiej by rozdali swoje pieniądze, opłacanie królików rozpłodowych sfinansujcie ze swoich oszczędności,kop w jaja dla tramwajarzy i kierowców autobusów ,na jedno są pieniądze a na drugie nie ma -obłudni politykierzy.

 4. 4
  +15
  ~ giuphg
  Sobota, 02.12

  Niech pisss lepiej rozważy szybki koniec swojej kariery.

 5. 5
  --9
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 02.12

  No i super ,może częściowo dla uczniów .Po co to od razu drwić i wymyślać głupoty przeciw .

 6. 6
  +12
  ~ Świadek
  Sobota, 02.12

  Jak jeździć komunikacją miejską, jak poobcinali kursy. Z Zawady (przystanek przedszkole) aby dostać się do Centrum dwa autobusy na godzinę (9;11). Oczywiście można pojechać turystycznie 13 lub z buta do tramwaju na Płk. Dąbka. Nad Jar jadą cztery linie tramwajowe, to chyba chociaż jedna mogłaby skręcać na al. Odrodzenia :-)

 7. 7
  +9
  ~ No nie
  Sobota, 02.12

  Jak dla olsztyna PiS dali 32 mln na tramwaje nowe i torowiska a dla Elbląga dobre rady. Wiecie co to szczyty,,,,,,,, .

 8. 8
  +6
  ~ Przykre
  Sobota, 02.12

  Jeździmy gruchoty mi konstal i za to każe nam się wnosić opłaty, bilety. Komunikacja darmowa i tyle.

 9. 9
  +9
  ~ Minus
  Sobota, 02.12

  Nie można tego czytać , a kierowca będzie zarabiał na rękę 1800 zł netto. Dlaczego u Nas zaczyna się od rozdawnictwa nie "swojego". W pierwszej kolejności należy chyba zająć się organizowaniem Komunikacji Miejskiej kompleksowo. To , że zawarto umowy na wykonywanie usług przewozowych z prywatnymi firmami, to nie znaczy, że ludzie tam zatrudnieni będą zarabiali "grosze". A co z pracownikami Tramwajów? Dieta radnego chyba jest większa od kierowcy, który kręci za kółkiem cały miesiąc.

 10. 10
  +5
  ~ Anita
  Sobota, 02.12

  Czy Pani Maria jest dogadana z pisiorami? Za rok Elbląg będzie pisowski i wtedy dawajcie darmochę. A o podwyżkach dla pracowników TE pamiętacie???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1576249599457