Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu, jak w Tomaszowie Mazowieckim, będzie funkcjonowała bezpłatna komunikacja miejska?

20.11.2017, 12:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu, jak w Tomaszowie Mazowieckim, będzie funkcjonowała bezpłatna komunikacja miejska?
Fot. Ryszard Biel

Podczas listopadowej sesji RM Maria Kosecka zaproponowała, by w naszym mieście funkcjonowała bezpłatna komunikacja miejska. - Coraz więcej miast wprowadza bezpłatną komunikację miejską. Niektóre oferują darmowe przejazdy nie tylko seniorom i uczniom - mówiła.


Za przykład radna podała Tomaszów Mazowiecki.

W tym mieście podjęto uchwałę, że od stycznia 2018 r. gratis będą jeździli wszyscy mieszkańcy tego miasta i to dwudziestoma pięcioma nowymi autobusami z napędem hybrydowym

– podkreśliła Maria Kosecka.

Ale to nie wszystko. - Z bezpłatnej komunikacji miejskiej mogą korzystać także mieszkańcy wielu mniejszych gmin, m. in. Bełchatowa, Strykowa, Głowna, Lubina, Wadowic, Środy Wlk., Żor, Polkowic, Kościerzyny – dodała. - Ostatnio uchwałę zwalniającą z opłat za przejazdy komunikacją miejską uczniów szkół podstawowych podjęli radni Wejherowa.

Radna proponuję, by bezpłatnie z komunikacji miejskie mogli korzystać uczniowie elbląskich placówek.

Uważam, że wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla uczniów szkół podstawowych, ewentualnie też ponadpodstawowych, powinniśmy rozważyć również w Elblągu. Biorąc pod uwagę niezwykle istotny, ze społecznego punktu widzenia aspekt takiej decyzji, wnioskuję o podjęcie uchwały zwalniającej z opłat za przejazdy dzieci i młodzież szkolną oraz uwzględnienie w budżecie począwszy od 2018r kosztów tej decyzji

– zaznaczyła.

Maria Kosecka stwierdziła, że skoro w budżetu miasta pokaźne kwoty przekazywane są na sprawy marketingowo-promocyjne, to pieniądze powinny się znaleźć również na to. - To wszystko jest bardzo ważne i dobre, natomiast wydaje się, że Elbląg nie jest w niebezpieczeństwie finansowym i może finansować takie projekty, a gdyby przeznaczyć na to część środków idących na kwestie marketingowe, to byłaby to lepsza akcja promocyjna dla miasta niż niejedna kampania czy reklama - dodała.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (43)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ A-Z
  Poniedziałek, 20.11

  Pani radna zapomniała dodać , kto pokryje stratę jaka ma ZKM, a to jest 20 milionów. Po za tym popieram taki wniosek, bo tym nikt się tym nie zajmuje, jak to komunikacja ma się utrzymać i z czego?.

 2. 2
  +6
  ~ Co na to Górecki?
  Poniedziałek, 20.11

  Niech się minerałami wypowie.

 3. 3
  +18
  ~ Opus Dei
  Poniedziałek, 20.11

  ooo zbliżenie pomysłem do radnego Kowszyńskiego? Wybory się zbliżają!

 4. 4
  +10
  ~ wist
  Poniedziałek, 20.11

  Tylko że Elbląga na bezpłatne przejazdy nie stać. Szkoda czasu na takie dyrdymały.

 5. 5
  +6
  ~ i słusznie
  Poniedziałek, 20.11

  I prawidłowo .W pierwszej kolejności dla uczniów .

 6. 6
  +2
  ~ Ma rację
  Poniedziałek, 20.11

  Przykład przytaczany że jeśli mniejsze miescinki stać na darmową komunikację. To i Elbląg powinno. Elbląg stać musi i tyle.

 7. 7
  +10
  ~ Życie
  Poniedziałek, 20.11

  Za jazdę tym złomem nie powinno się płacić.

 8. 8
  +16
  ~ realista
  Poniedziałek, 20.11

  Pomysł co prawda cudzy ale jak najbardziej słuszny. Znakomicie poprawi warunki smogowe w mieście. gdyby jeszcze tak tym tysiącom bezrobotnych pozwolić pracować i zapewnić godną płacę skończył by się problem niskiej emisji. Niestety jest to niezgodne z ideologią ekonomiczną kapitalizmu więc nie zostanie wprowadzone. Zniewolenie ekonomiczne to jedno z podstawowych narzędzi kapitalizmu, służące trzymaniu społeczeństwa za za tzw MORDĘ. Wiec jego stosowanie nie zostanie zaniechane dopóki nie wzrośnie świadomość społeczna a zmiany nie zostaną wymuszone brukowcami i zamieszkami ulicznnymi

 9. 9
  +12
  ~ plany antysmokowe
  Poniedziałek, 20.11

  W celu likwidacji niskiej emisji najlepiej dać milionerom dopłaty do samochodów hybrydowych i elektrycznych, dopłacić właścicielom domów do pieców CO, ograniczyć parkowanie i wjazd do miasta tym których nie stać na hybrydy, dać dotacje na rozwój producentom pieców CO, skutecznie blokować rozwój taniej indywidualnej energetyki rozproszonej.

 10. 10
  +6
  ~ Ja
  Poniedziałek, 20.11

  Tez jestem za tym zeby byla bezpłatna komunikacja miejska

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.