Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Olejowy autobus

13.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Olejowy autobus
Tytuł zmusza do refleksji i zastanowienia. Czy oto bowiem na trasach pojawiły się autobusy napędzane nową formą paliwa – np. olejem silnikowym ? Niestety nie. Pojawiły się za to autobusy, które nawilżają spękane słońcem i żarem dnia codziennego drogi.

W dniu dzisiejszym około godziny 17:00 autobus relacji Elbląg – Braniewo "nawilżył" olejem około 50 metrów ulicy Królewieckiej (na wysokości Szpitala Miejskiego). Było to możliwe dzięki zbiornikowi na olej, który nie wiedząc czemu (stan techniczny autobusu był zapewne idealny) urwał się z zawieszenia autobusu. Kierowca zorientował się o awarii i zjechał na przystanek, a może zjechał na przystanek i dowiedział się o problemie. Kolejność nie ma tu większego znaczenia.

Usuwanie szkodliwej plamy i zabezpieczenie drogi przez Straż Pożarną i Policję utrudniło ruch w Kierunku Braniewa przez około godzinę. Rola kierowcy autobusu skończyła się na zebraniu z ponad kilkunastu litrów oleju 1-2 l. w plastikowe wiaderko.

Autobus przez całą akcję był wypełniony po brzegi pasażerami, którzy znudzeni ilością gapiów, oczekiwali na rozwiązanie problemu.

Wiadomość ta nie byłaby godna uwagi, gdyby nie kilka pojawiających się pytań. Co stało by się gdyby awaria nastąpiła na trasie Elbląg – Braniewo, gdzie droga wąska i otoczona pięknymi starymi drzewami. Pytanie drugie – kto zapłaci za akcje około 10 strażaków i kilku policjantów, nie wspominając straconego czasu pasażerów.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, iż autobus tej relacji przeznaczony był dla przewozu studentów, o czym informowała tabliczka – studenci 50% zniżka.

Ot... nasza szara rzeczywistość nie ominęła dzisiaj PKSu...
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Olejowe Autobusy ( zdjęć 13 )
Dodano: 2004-06-13 | Nic tak nie zastanawia jak nasza polska rzeczywistość. Jakość polskich przewoźników takich jak PKS pokazuje poniższa galeria. Autobusy co olejem nawilżają asfalt...
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ a
  Poniedziałek, 14.06

  Dobre to jest ! Dobre! ;)

 2. 2
  0
  ~ b
  Poniedziałek, 14.06

  Czy tabliczka ze 50% taniej dla studentów oznacza że autobus jest przystosowany do ich przewozu??? Emeryci mają tańsze bilety MZK a autobusy są przystosowane do przewozu wszystkich, nie tylko emerytów :)

 3. 3
  0
  ~ c
  Poniedziałek, 14.06

  autobus tej relacji po prostu byl kierowany do studentow... a moze i byl przystosowany do ich przewozu... w akademikach sie wszystko sypie a sa typowo przystosowane dla studentow... moze i z autobusami jest juz podobnie...

 4. 4
  +1
  ~ Rademenes
  Poniedziałek, 14.06

  Droga -badz Drogi- Arti. Wielkie gratulacje! Jestem pod wrazeniem. Zaciecie dziennikarskie na miare… gazetki szkolnej. Problem plamy oleju rozdmuchaliscie do granic mozliwosci. Zepsuł sie miejski autobus, a ton artykułu jest tak przerazajacy, jakby doszło do katastrofy ekologicznej na miare Czarnobyla! Nie wspomne o bledach rzeczowych: poruszanej już na forum kwestii autobusu dla studentow ;))), poza tym na Krolewieckiej znajduje się szpital wojewodzki a nie miejski. I te filozoficzne pytania: kto za to placi? Nad czym tu sie zastanawiac? Służby miejskie są od tego, zeby sprzątać plamy oleju i tyle. Jeszcze raz gratuluje. Czekam na nastepne sensacje w stylu: tramwaj nr 3 wyjechal z petli z dwuminutowym opoznienieniem ALBO w spozywczym na rogu rozsypaly się truskawki!

 5. 5
  0
  ~ zbychu
  Wtorek, 15.06

  coz za nadzwyczajna skladnia! i tytul rzeczywiscie zmusza do refleksji

 6. 6
  --1
  ~ info jest de bez
  Środa, 16.06

  Po pierwsze to nie był miejski autobus - tylko PKSu relacji Elbląg - Braniewo - jest to jasno napisane; Po drugie - Wojewódzki Szpital pełni również rolę szpitala Miejskiego - tu redaktor miał prawo wyboru nazwy; po trzecie lepiej poczekać aż ktoś zginie i wtedy o tym pisac ? Twoim zdaniem Rademenes chyba tak !; Po czwarte slużby miejskie utrzymywane są z podatków nas wszystkich i nie jest to zrozumiałe, że PKS swoje burdy sprząta za moje i Twoje podatki! Po piąte ? Czyżbyś był z zarządku PKS albo to może Ty byłeś kierowcą tego autobusu ?;

 7. 7
  0
  ~ komendant szpitala :)
  Czwartek, 17.06

  Hhehee a PKS nie płaci podatków? :) Gdyby redaktor napisał "szpital miejski" zrozumiałbym, że chodzi o Szpital Wojewódzki pełniący również funkcję szpitala miejskiego... Widać subtelną różnicę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4752678871155