Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Państwo zaopiekuje się weteranami. W Elblągu to nawet kilka tysięcy osób

11.04.2012, 16:12:30 Rozmiar tekstu: A A A
Państwo zaopiekuje się weteranami. W Elblągu to nawet kilka tysięcy osób
fot. nadesłane

Lepsza opieka medyczna i psychologiczna, tańsze przejazdy autobusami i pociągami, dopłaty do nauki, dodatki do rent i emerytur. Z końcem marca weszła w życie ustawa o weteranach działań poza granicami państwa, gwarantująca im wsparcie ze strony państwa.

Wprowadzenie ustawy było o tyle istotne, że z roku na rok weteranów przybywa. - Liczbę żołnierzy tylko z 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy brali i w tej chwili biorą udział w misjach stabilizacyjnych w Iraku i Afganistanie szacuje się na ok. 4-5 tys. - mówi mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.

W ciągu najbliższego miesiąca z Afganistanu wróci 1100 żołnierzy elbląskiej Dywizji. Zgodnie z ustawą po zakończeniu misji, jeśli nie są karani, uzyskają oni status weterana.

System opieki obejmuje nie tylko pełniących czynną służbę wojskową. - W myśl ustawy pomoc kierowana jest też do rodzin poległych wojskowych, żołnierzy, którzy przeszli już na emeryturę i żołnierzy rezerwy - wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. - Tym zajmują się Wojskowe Komendy Uzupełnień. Sprawami żołnierzy pełniących czynną służbę wojskową w dalszym ciągu zajmują się dowództwa jednostek wojskowych.

Ustawa o weteranach działań poza granicami państwa powstała z inicjatywy m.in. Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Więcej informacji na temat ustawy można znaleźć na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej (www.mon.gov.pl) .


 

Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 16

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ qq
  Środa, 11.04

  Chory kraj nagłupoty to są pieniądze!

 2. 2
  +21
  ~ q
  Środa, 11.04

  Chora inicjatywa.

 3. 3
  +22
  ~ 0 uprzedzen
  Środa, 11.04

  Pojechali walczyć o ropę a ceny na stacjach paliw jak z kosmosu,a teraz dostaną dodatki. Robić do 67 jak wszyscy i tyle

 4. 4
  +17
  ~ nie dla kiczu
  Środa, 11.04

  Wojsko służy do obrony kraju i wolność,a nie by pozbawić inne kraje obydwu tych rzeczy taka jest różnica między wojskiem a najemnikami !!!!!

 5. 5
  +9
  ~ doradca
  Środa, 11.04

  Do PO dlaczego zaopiekują się weteranami, przecież wyjeżdżają na misje stabilizacyjne, co jest grane ?Może ktoś mi wytłumaczy?. Żaden polski żołnierz nie służy na wojnie.

 6. 6
  +8
  ~ adam
  Środa, 11.04

  najpierw niech panstwo wysle tych ktorzy wracaja z misji na badania psychiatryczne bo polowie z nich zaczyna niezle odwalac i tluka zony!!! najemnicy za 5 zlotych

 7. 7
  +13
  ~ fajowa ojczyzna
  Środa, 11.04

  najemnikom i ich rodzinom zapłacimy z naszych podatków że pracę na rzecz obcych interesów

 8. 8
  +8
  ~ bob olymja
  Środa, 11.04

  a jak kibol dostanie w pier.. np.na euro w ukrainie to też będzie weteranem? w końcu to działania poza granicami państwa..

 9. 9
  +11
  ~ ccc
  Środa, 11.04

  jednym odmawia się wszystkich praw z innych tworzy się kastę uprzywilejowanych - nie spamuje jeżeli nie chcecie prawdziwych komentarzy to udawajcie że temat nie istnieje ;D

 10. 10
  +12
  ~ piki
  Środa, 11.04

  przyjedzie taki weteran, przejdzie na emeryturę w wieku lat 35 a następnie zatrudni się na etacie np w państwowym przedsiębiorstwie. reszta zdycha z braku pracy i perspektyw.... weteran się śmieje....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.