Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Na Armii Krajowej powstanie tymczasowe przejście dla pieszych

17.11.2011, 15:09:50 Rozmiar tekstu: A A A
Na Armii Krajowej powstanie tymczasowe przejście dla pieszych
fot. Rafał Kadłubowski

Przebiegający przez jezdnię i przemykający pomiędzy samochodami piesi, to codzienny widok na ulicy Armii Krajowej, w pobliżu sklepu Biedronka. Brak przejścia dla pieszych, zamkniętego na czas przebudowy skrzyżowania ulic 12 Lutego, Armii Krajowej i Grota Roweckiego, powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze. Na szczęście jeszcze w tym tygodniu to się zmieni.

Na Armii Krajowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Winną, wyznaczone zostanie dodatkowe przejście dla pieszych
- Przejście zostanie oznakowane do 18 listopada – zapewnia Anna Kleina, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga. - Piesi poruszający się chodnikiem wzdłuż ul. Generała Grota Roweckiego od strony ul. Ratuszowej zostaną skierowani na istniejące przejście na wysokości Sądu Okręgowego na drugą stronę ulicy, by móc dojść do Alei Armii Krajowej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Baczny widz
  Czwartek, 17.11

  Gdyby nie interpelacja Pana radnego na sesji, to Departament Dróg nie kiwnąłby palcem.

 2. 2
  --4
  ~ asdfgh
  Czwartek, 17.11

  Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji, bo piesi łażą jak święte krowy i pchają się między przejeżdżające samochody, jakby trudno było przejść się kawałek dalej.

 3. 3
  +4
  ~ 1
  Czwartek, 17.11

  Mieszkam na Armii Krajowej i dziecko zeby doszlo do szkoly nr 12 musi leciec na okolo. To jest chore. Juz dawno powinna byc ta kladka. O kierowcach pomysleli a piesi to maja kilomety dodatkowe robic. Ja nawet do banku nie moge normalnie przejsc. Szkoda ze Zarzad Drog pomyslal o kierowcach a pieszych olal. Oni to maja motorki w d... i mola tak latac

 4. 4
  +9
  ~ elb
  Czwartek, 17.11

  Znowu urzednicy zostali obudzeni do działania - czy naprawdę nikkt tego nie przewidział ( zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom tam przechodzącym !)

 5. 5
  +6
  ~ konkretnie
  Czwartek, 17.11

  ZOBACZYMY czy powstaną przejścia podziemne w Elblągu w ruchliwych miejscach.Obecnie jest przebudowa ulic i za jednym kopaniem można to wykonać.Jeśli chodzi o pieszych to pierwszy był człowiek na świecie nie samochód.I takie dopiekanie pieszym jest niesmaczne ,najlepiej to dajcie każdemu skrzydła i po problemie.Konkretnie zamknąć te ulice i praca na trzy zmiany tak jak to się robi zagranicą.Urzędnicy wraz z Prezydentem miasta zacznijcie budować nowoczesne miasto i szybko i teraz bo może to się nie udać od nowego roku.

 6. 6
  --5
  ~ zks
  Czwartek, 17.11

  Oj tam oj tam WSZYSCY NA MECZ W SOBOTE O 13 NA A8 PRESTIZOWY MECZ Z ZAWISZA BYDGOSZCZ!

 7. 7
  --3
  ~ Wtajemniczony
  Czwartek, 17.11

  Przez ten remont spadły obroty w Biedronce (dawny FENIKS).Kierownictwo firmy JM.Matiens zaźąda odszkodowania od UM ELBLĄG za straty.Powód?Mało klientów bo...tródno wejść do sklepu,gdyż obok drzwi wejściowych stoi płot.

 8. 8
  0
  ~ emeryt
  Czwartek, 17.11

  jak chodze jak zawsze, zakladam gumowce i chodze przez stare pasy bo najbezpieczniej, samochody tam stają i można bezpiecznie przejść, potem trzeba po błocie, ale co to za problem w gumowcach, chodziłem wczesniej przy plantach ale tam przejsc przez ulice to samobojstwo,

 9. 9
  +2
  ~ asdfgh
  Piątek, 18.11

  Hahahhaahhaahhahahahaha, te dwa żółte paski zaraz po zjeździe ze skrzyżowania i minięciu budowy (jadąc od Grota Roweckiego) nazywacie oznakowaniem? Hahahahahahahaha, dobry żart.

 10. 10
  +1
  ~ ~kuzyn
  Piątek, 18.11

  @konkretnie Jak można budować tam przejścia podziemne? Ogólnie w Elblągu? To miasto jest za małe na nie. Poza tym nie wiesz co siedzi pod ulicą a znając polskie budownictwo i w dodatku tak ściśnięty w jednej kupie Elbląg to jest tam x najważniejszych węzłów sanitarnych i elektrycznych..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1415541172028