Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Miejski basen zamknięty – w wodzie wykryto bakterie gronkowca

15.11.2011, 10:16:06 Rozmiar tekstu: A A A
Miejski basen zamknięty – w wodzie wykryto bakterie gronkowca
fot. Antek Rokicki

Od poniedziałku nieczynna jest kryta pływalnia MOSiR przy ul. Robotniczej. Powodem zamknięcia basenu jest awaria stacji uzdatniania wody. Dodatkowo po zbadaniu wody przez Sanepid, okazało się, że znajdują się w niej bakterie gronkowca.

- Konkretnym powodem zamknięcia była awaria czytnika temperatury wody w stacji jej uzdatniania – tłumaczy Marek Wnuk, Dyrektor MOSiR. - W związku z tym, w trosce o zdrowie osób korzystających z basenu, zdecydowano o wykonaniu badań wody z basenu przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Elblągu.

W chwili, gdy basen był już nieczynny, MOSiR otrzymał pierwsze wyniki badań wody. Stwierdzono w nich, że w wodzie są bakterie gronkowca.  Pobrana została następna próbka wody do przebadania, a równolegle trwały prace przy usprawnieniu stacji uzdatniania wody, która w przyszłym roku ma zostać wymieniona na nową.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że we własnym zakresie prowadzi systematyczne badania czystości wody, a dodatkowo robi to niezależnie sanepid.

Awaria stacji uzdatniania wody została już usunięta, a ponowne uruchomienie basenu nastąpi po uzyskaniu pozytywnej opinii o jakości wody z sanepidu. Pierwsze wejście na basen planowane jest na 16 listopada, godz. 14.20.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ anka
  Wtorek, 15.11

  ciekawe od kiedy był ten gronkowiec w wodzie ??? cholera moje małe dziecko tam chodzi!!!

 2. 2
  +13
  ~ Antykomuch
  Wtorek, 15.11

  Jak można w XXI wieku do tego dopuścić? Co roku sensacje z naszym basenem! Czy nie pora to zmienić na lepsze? Jest tylu wykształconych bezrobotnych, którzy wypełnialiby swoje obowiązki wzorowo co prawda apolityczni, ale może warto zaryzykować i wszystkich na basenie wymienić!? Gorzej już nie może być!!!!

 3. 3
  +8
  ~ ha
  Wtorek, 15.11

  przecież to takie samo szambo jak na Dolince

 4. 4
  +5
  ~ w
  Wtorek, 15.11

  Zwrócicie pieniądze?

 5. 5
  +4
  ~ sławek
  Wtorek, 15.11

  kto mi odda pieniądza za karnet!!

 6. 6
  --7
  ~ jan
  Wtorek, 15.11

  brudasy sie tam kapia wiec i gronkowiec sie wyklul

 7. 7
  +15
  ~ turban
  Wtorek, 15.11

  no ładnie a moja córka w poniedziałek była ze szkoła na basenie. Panie prezydencie dziekujemy za obietnice wyborcze, kiedy do cholery powstanie nowy basen? jak narazie mowi sie tylko o budowie stadionu dla garstki kiboli. wstyd i hańba panie prezydencie

 8. 8
  +8
  ~ PENIS
  Wtorek, 15.11

  Basen w Elblągu - żałosne !!!!! Żeby popływać trzeba jechać do Jantaru albo do Braniewa bo w 130 000 Elblagu syfiasta sadzawka z gronkowcem

 9. 9
  +8
  ~ wyborca
  Wtorek, 15.11

  Miasto 130 tys i basenik jeden.Obiecano aqua park tylko to potrafią obecni rządzący to nic z czasem podziękuje się i nigdy więcej.TYLKO szkoda tych czterech lat.

 10. 10
  +7
  ~ elblążanka
  Wtorek, 15.11

  Kiedy w końcu w tym mieście będzie BASEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????to szok żeby w Braniewie, Ostródzie był basen a u nas w tej dziurze jeden na drugim na tym basenie w szatni masakra!!kiedy to się skończy ja sie pytam???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1967449188232