Tego jeszcze w powojennej historii miasta nie było. W sobotę, 6 sierpnia, od godz. 9:00 na targowisku miejskim przy ul. Płk. Dąbka, Stowarzyszenie Kupców Elbląskich „Rynek” organizuje festyn handlowo – rekreacyjny „ Mój rynek” adresowany do elblążan.
- Z tą oryginalną, bo pierwszą tego typu inicjatywą wystąpili sami handlowcy – informuje Ewa Barańska, kierownik administracyjny targowiska MOSiR. – Przedstawili założenia programu festynu, a mnie nie pozostało nic innego jak zaakceptować oryginalny projekt.
- Festyn jest sposobem na to, by w większym stopniu niż dotychczas zaistnieć w życiu Elbląga i jego mieszkańców – mówi Bogdan Zaborowski, Prezes Stowarzyszenia Kupców Elbląskich „Rynek”. – Chcemy, by festyn stał się formą naszego zbliżenia do klientów korzystających z naszych usług. W centralnym punkcie targowiska ustawiona zostanie estrada z której przybyłych na zakupy i imprezę bawić będzie prowadzący festyn - Marian Biel, uczestnik telewizyjnego programu „Szansa na sukces”. Uczestnicy imprezy będą mogli bezpłatnie degustować kiełbaski z grilla, na najmłodszych czekają festynowe niespodzianki, a wszyscy klienci w tym czasie skorzystają z promocyjnych cenowo zakupów płodów rolnych, owoców i warzyw.
Zapraszamy elblążan na nasz premierowy festyn – zachęca prezes.
Festynową imprezę na targowisku MOSiR sponsorują handlowcy.
MOSiR
oooooooo, w końcu coś drgnęło,super.
Festyn .Zgoda, ale kiedy skończy się to jeżdżenie samochodami na skróty przez targowisko ,kiedy przestanie parkować ten obskurny złom na zjeżdzie z targowiska.Myślę że pora bo MOSiR poprawił stan nawierzchni tego targowiska,alejki handlowe powinny być szersze,trudno jest przejść.
Hahaha przyjdę tam jak gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Lepper. Andrew swoim poczuciem humoru wymiata i zdaje się ze on lubi takie imprezy :D
I w paradnym pochodzie ...ryneczek sie bedzie przenosił na Modrzewinę .Plac po tym targowisku powinien być zagospodarowany ( przy PŁK.Dąbka ) ,bo to miasato a tu "wiochą zalatuje" .I zaprosić chandlujacych dawniej na byłym stadionie 10-ciolecia PRL w Warszawie do nas ,bedą mieli bliżej do granicy z Rosją .
Ty, myślący inaczej, weź lepiej słownik ortograficzy, a nie wypisujesz swoje, bzdurne wypociny. W dużych miastach europejskich są udostępnione place w centrum, na których raz lub dwa razy w tygodniu odbywa się rynek i ma to swoich zwolenników i swój urok.
hehe, zrobią konkurencję dla Jarmarku św Dominika? :D i będzie nowa świecka tradycja. ale pomysł zacny jak Elbląg za pół ceny ;] miejmy nadzieję, że kiedyś uda się zrobić jakiś lepszy parking do tego targowiska, podłoże i w ogóle by nabrało to bardziej schludnego wyglądu. Być może to dopiero początek ;)
Haha ale wiocha festyn na rynku. Chyba zrobili konkurencje dla gdańszczan :P ...
ALE DZIECINADA RYNEK TO POŚMIEWISKO ELBLĄGA
nie maja czym klientów przyciągnąć,jeszcze trochę i festyny będą przed Gildą i Elzamem
TEN Bazar to na Modrzewinę przenieść ,miejsca sporo ,a tak to Modrzewina biedna ,pusta.A na tym placu postawić coś konkretnego .RÓBMY Z ELBLĄGA MIASTO PRZYSZŁOŚCI.