Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Prezydent namawia do spokoju w sprawie Olimpii

06.04.2011, 21:26:43 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent namawia do spokoju w sprawie Olimpii
Fot. Rafał Kadłubowski

Zamieszanie wokół sposobu zwolnienia trenera Olimpii Elbląg Tomasza Arteniuka wywołało spore poruszenie wśród sympatyków piłki nożnej. Zwaśnione strony próbuje pogodzić prezydent miasta Grzegorz Nowaczyk. W Ratuszu doszło do spotkania prezesa Olimpii i byłego już trenera.

Zwolnienie trenera Olimpii na kilka miesięcy przez końcem rozgrywek i w decydującej fazie walki o awans naszej drużyny do I ligi powoduje, że kibice piłkarscy w Elblągu mogą poczuć się zaniepokojeni. Olimpia zanotowała dwa remisy z potencjalnie słabszymi drużynami, choć utrzymała pozycję wicelidera ligowej tabeli.

Jednak to, co nastąpiło później, przerosło oczekiwania wszystkich. Zarząd Olimpii praktycznie wyrzucił z pracy trenera Arteniuka. Obie strony zwołały konferencje prasowe, gdzie przedstawiły swoje wersje przyczyn tego zdarzenia.

Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, chcąc załagodzić napiętą atmosferę wokół czołowego elbląskiego klubu piłkarskiego, zaprosił zwaśnione strony do siebie. 

- Piłka nożna, to sport gdzie zmiany personalne zarówno w szatni piłkarskiej, jak i roszady na stanowisku trenera to rzecz normalna. To element każdej dyscypliny sportowej – mówi prezydent Grzegorz Nowaczyk. - Nie rozmawialibyśmy dzisiaj o „zamieszaniu w Olimpii” gdyby w innych okolicznościach z zespołem pożegnał się trener Tomasz Arteniuk. Uważam, pewnie tak jak każdy kibic w mieście, że korzystniej dla elbląskiej piłki byłoby, gdyby władze klubu z trenerem rozstały się w „normalnych” okolicznościach. Spotkałem się z obiema stronami sporu i nakłoniłem, co nie było łatwe, do spotkania i polubownego rozwiązania stosunku pracy. Prezes Konończuk i trener Arteniuk zobowiązali się uzgodnić termin takiego spotkania. Mam nadzieję, że zaistniała sytuacja nie odbije się negatywnie na wynikach drużyny. Zespół i nowy trener Jarosław Araszkiewicz potrzebują teraz spokoju, aby jak najlepiej przygotować się do kolejnych meczów ligowych.

Miasto nie zamierza też zatrzymać planów budowy nowego stadionu. Póki co nic w kwestii promocji do wyższej ligi nie zmieniło się. Olimpia Elbląg nadal zajmuje drugą pozycję w tabeli. 

- Pamiętajmy, że to jest sport. Mówienie dziś o awansie, albo jego braku jest przedwczesne. Poczekajmy do zakończenia rozgrywek, a póki co trzymajmy kciuki za naszych piłkarzy – dodaje Nowaczyk.

 
 
MP

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ zen
  Środa, 06.04

  Szanowny Panie prezydencie weź się za robotę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, Co z dziurami, kraterami, pdim zdechł czy co>? Dosyć Pr`u. Niech Pan zamknie to bydło-pseudokibiców którzy biegaja po Elblagu drąc się po nocy i demolując co popadnie-za kraty ich!!!

 2. 2
  --19
  ~ Znany ktoś ,mówiący głośno to co inni myślą
  Środa, 06.04

  Jeśli Pan ,Panie Nowaczyk ,zdecyduje Pan o budowie nowego stadionu .zgloszę do rady miejskiej wniosek o wotum nieufności dla Pana i odwolanie Pana z funkcji prezydenta Elbląga ,bo nie kieruje sie Pan zasadami demokracji ,tylko tym ,\"co piardna : kibice OLIMPII to juz Pan im robi .Jestem na NIE tak jak większośc mieszkańców Elblaga ,przeciw budowie stadionu w Elblagu ,to zmarnowane pieniądze nas podatników !Niech Pan nie bedzie prużny tak jak Pański poprzednik .Bo mam wrazenie ,ze bez referendum w tej sprawie ,to Pan Panie Nowaczyk ,bedzie prezydentem TYLKo przejściowym w Elblagu.

 3. 3
  --12
  ~ ara
  Środa, 06.04

  "Znany ktoś" jak Pan Prezydent lubi piłkę to wszyscy muszą naucz się tego - to jest wpisane w demokrację trzeba było wybrać lubiącego np. warcaby, mniejsze koszty

 4. 4
  +6
  ~ hugo
  Środa, 06.04

  No i znów znawcy się odezwali. "Znany" kierować to sobie możesz swoim samochodem, jeśli go masz. Nie masz możliwości zgłoszenia takiego wniosku, więc bzdur nie wypisuje baranie. Po drugie ara, wielki specjalisto i krytyku - nie pomyślisz o młodzieży, która gra w piłkę? Nie obchodzi cię, że miasto nie ma miejsca na organizowanie imprez plenerowych? Nowy stadion był wpisany nie tylko w program Nowaczyka. Nowy stadion chciał też budować Słonina. Taki obiekt jest też potrzebny w mieście.

 5. 5
  --5
  ~ ara
  Środa, 06.04

  Hugo dla młodzieży są boiska przyszkolne, w poniedziałek widziałem pięknie grających chłopców z Panem od W-F w szkole przy Kajki ( każda drużyna miała inny kolor kamizelek ), Przez 16 lat nie znalazłem żadnego artykułu i wypowiedzi byłego prezydenta na temat stadionu ? Może mi podsuniesz ? I nie denerwuj się stres zabija. PS. Z jakimi imprezami chcesz wejść na murawę ?

 6. 6
  0
  ~ incognito
  Środa, 06.04

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 7. 7
  +4
  ~ Waldemar
  Środa, 06.04

  Ara- to powiedz to tym chłopcom, że ich rówieśnicy z innych miast mają orliki i profesjonalny stadion pilkarski. A nasi chłopcy z Elbląga mają grać na boiskach przyszkolnych? Kiedyś byłem w Niemczech. Niewielkie miasteczko pod Frankfurtem. Kilka boisk piłkarskich przy których ten na AGRYKOLA to relikt historii. Mój znajomy mówi mi, że dlatego Niemcy są tak dobrzy w piłkę, bo władze miast budują właśnie infrastrukturę sportową. Tymczasem u nas każe się dzieciom grać w piłkę pod szkołą albo na trawniku pod blokiem. Z takim myśleniem zawsze będziemy te 40 lat opóźnieni do zachodu Europy.

 8. 8
  --1
  ~ ara
  Środa, 06.04

  Waldemar masz rację ale nie o nawierzchnię tu chodzi ale o trenerów, selekcjonerów, szkoleniowców, którzy dobrze wykonują swoją pracę a nie politykują. Proponuję art.na temat cen i pensji Niemcy-Polska na wp. Około 40 % podatku z poborów zostaje w gminie co ma zostać jak prawie w każdym zakładzie ktoś pracuje na czarno. Najpierw Waldemar GOSPODARKA potem igrzyska

 9. 9
  --9
  ~ 100% Elblążanin
  Środa, 06.04

  Prtezydent w roli mediatora- co jeszcze może nas zaskoczyć.

 10. 10
  --9
  ~ ?
  Czwartek, 07.04

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0434470176697