Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: 70-latka korespondowała z „lekarzem” przez rok. Przelała mu ok. 16 tys. zł

12.10.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: 70-latka korespondowała z „lekarzem” przez rok. Przelała mu ok. 16 tys. zł

Pewna elblążanka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę na internetowym komunikatorze. Podał się on za lekarza, który pracuje w Jemenie. Tam miał pomagać osobom potrzebującym opieki medycznej. Kobieta korespondowała z „lekarzem” przez… rok. Później padła propozycja pomocy i przelania na jego konto pieniędzy. Kobieta dokładnie tak zrobiła.

Pewna 70-latka z Elbląga zaczęła korespondować poprzez komunikator internetowy z mężczyzną podającym się za lekarza, który pracuje w Jemenie. Kobieta uwierzyła w jego historię. W to, że urodził się w Polsce pod Warszawą, że jego rodzice zginęli w wypadku a wtedy wujek zabrał go do Ameryki. Pisał jej również, że ma córkę która mieszka w Polsce i jest chora i potrzebuje dla niej pieniędzy. Kobieta kilkukrotnie wykonała dla niego przelew na podane konto. Ona sama również otrzymywała pieniądze od nieznanych osób z terenu kraju i przelewała je na konto oszusta. Bo nim właśnie okazał się wspomniany „lekarz”. Kobieta łącznie przelała kwotę ponad 3500 Euro czyli około 16 tysięcy złotych. Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa zgłosiła sprawę na Policję.

Policjanci ostrzegają przed zawieraniem tego typu znajomości, a także przed podawaniem swoich danych obcym osobom. Zalecają także zachowanie ograniczonego zaufania w przypadku takich kontaktów, a co najważniejsze, przestrzegają przed wpłacaniem pieniędzy na konta obcych lub niedawno poznanych osób.

Warto zaznaczyć, że sytuacja taka wiąże się często z utratą sporej sumy pieniędzy. Oszuści najpierw budują zaufanie z osobą, którą chcą oszukać, a następnie podsuwają jej intratną propozycję zarobkową lub zyskowny interes. Często "nabrane" w ten sposób osoby zamiast zyskać tracą spore sumy pieniędzy.


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ trochę myślenia nie zaszkodzi
  Środa, 13.10

  Jeśli ludzie są tak głupi, żeby zaufać nigdy niewidzianym osobom i im przelewać pieniądze, to nic dziwnego, że uwierzyli w pandemię i szczepionki oraz że zaufali koncernom farmaceutycznym, które za własne produkty zrzekły się odpowiedzialności.

 2. 2
  +8
  ~ nie żałuję
  Środa, 13.10

  za głupotę się płaci ... brawo

 3. 3
  +3
  ~ fiki miki
  Środa, 13.10

  Nauczyła się korzystać z komunikatora Internetowego, a zapomniała czego jej uczyli rodzice. Czyli w tym przypadku skleroza zabolała, oj zabolała o całe 16 tysiączków ...

 4. 4
  +1
  ~ mis
  Środa, 13.10

  tyle sie mowi o oszustwach ale do ludzi jak widac to nie dociera wiec takich nie ma co zalowac za glupote sie placi

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91846179962158