Wtorek, 27.07.2021, Imieniny: Julia, Natalia, Aureliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Uwaga kierowcy! W pogodne dni więcej wypadków

14.06.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga kierowcy! W pogodne dni więcej wypadków
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

W miniony weekend policjanci z Elbląga odnotowali dwa wypadki drogowe. Trzy osoby odniosły obrażenia. Na szczęście nikt nie zginął. Policjanci ostrzegają kierowców i zalecają większą uwagę. Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Najwięcej ich przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności.
 

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (11 czerwca) w miejscowości Godkowo. 45-latek z Pasłęka jechał motocyklem. Z tyłu miał pasażerkę. Nie zachował bezpiecznej odległości od samochodu, który przed nim jechał. Nie zdążył wyhamować i uderzył w hyundaia. Motocykl przewrócił się. Pasażerka złamała rękę. Trafiła do szpitala. 45-latek miał ogólne potłuczenia. Kierowcy byli trzeźwi.


Kolejne zdarzenie miało miejsce w sobotę (12 czerwca) na ulicy Płk. Dąbka w Elblągu. 72-letnia kierująca renaultem potrąciła na przejściu dla pieszych 56-letniego rowerzystę. Mężczyzna doznał złamania nogi. Kierującej zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.


Szczegóły wypadków wyjaśnią policyjne dochodzenia.


Policjanci ostrzegają!


Warunki atmosferyczne mają decydujący wpływ na liczbę wypadków drogowych. Jak uświadamiają nam statystyki policyjne, im lepsza pogoda do jazdy, tym służby mają więcej pracy. Najwięcej wypadków przypada na okres wakacyjny. To właśnie w tym czasie najczęściej podróżujemy i pogoda najbardziej sprzyja zwiększonej prędkości i mniejszej ostrożności. Podczas słonecznej pogody warto zdjąć nogę z gazu, a na drogach z pewnością będzie bezpieczniej.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Zdjęcie
  Poniedziałek, 14.06

  Na tym skrzyżowaniu są non stop wypadki. Co za tu,,,,an wymyślił to rozwiązanie mowa o skrzyżowaniu . Tramwaj powinien jeździć i rondo wybudijcie.

 2. 2
  +1
  ~ Świadek
  Poniedziałek, 14.06

  Rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych, a kierującej zatrzymano prawo jazdy. Przecież nie powinno tam być barana, ew. pieszy prowadzący rower.

 3. 3
  --1
  ~ Papis
  Wtorek, 15.06

  No to się elbląska drogówka popisała zatrzymując kobiecie prawo jazdy przez głupiego rowerzystę który jechał przez przejście dla pieszych. Powinna odmówić mandatu i zaskarżyć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy do sądu.

 4. 4
  0
  ~ Benio
  Wtorek, 15.06

  A rowerzysta mandat otrzymał?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.