Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Tragiczny wypadek na DK 22 w pobliżu Karczowisk Górnych

09.05.2021, 19:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tragiczny wypadek na DK 22 w pobliżu Karczowisk Górnych
kpt. Paweł Olszewski

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj, 8 maja 2021 r. około godziny 17:00 na DK 22 w pobliżu Karczowisk Górnych.

 

Z niewyjaśnionych przyczyn kierowca osobowego Seata, na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zderzył się z jadącym prawidłowo Volkswagenem, którym podróżowało pięć osób, w tym troje dzieci.

Na miejsce wypadku natychmiast skierowano strażaków z JRG nr 1 w Elblągu oraz z OSP Jegłownik. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia zespołów ratownictwa medycznego oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię.

 

Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala. Najciężej ranny w wypadku kierowca Seata, pomimo wysiłku ratowników, zmarł w szpitalu.

Na czas prowadzonych działań droga była nieprzejezdna w obu kierunkach, a utrudnienia w ruchu trwały do godziny 20:00.

Na miejscu pracowało łącznie 21 strażaków z JRG nr 1 w Elblągu i OSP Jegłownik, policja oraz ZRM. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne postępowanie.

 

DK 22 na tym odcinku to miejsce, w którym dosyć często dochodzi do wypadków drogowych.

Strażacy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie techniki jazdy do panujących na drodze warunków!

 

Żródło: PSP w Elblągu

 

 Dawid Rogożyński

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ Głos ludu
  Niedziela, 09.05

  Moje kondolencje dla rodziny. Ps. Ilu ludzi musi jeszcze tam zginąć zanim wybudują 2 pasmowkę. Macie przykład s7, ile osób wcześniej ginęło na drodze Eg - Ostróda a ile ginie teraz...

 2. 2
  +4
  ~ Moll
  Niedziela, 09.05

  Tak, najlepiej...4 pasmówki. A jak dalej ludzie będą ginąć to zróbmy 8 pasmówki. Jak człowiek nie będzie myślał o innych to nic nie pomoże. Koniec, kropka i Amen.

 3. 3
  +9
  ~ Do głosu Ludu
  Poniedziałek, 10.05

  Tak to jest jak na zakrętach jedzie się 90 km /h i wyprzedza po 2-3 pojazdy na ciągłej linii. Wiem bo widziałem. sam się prosił tak ma. Żadne 2 pasmówki ani 8 pasmówki nie pomogą jak ma się w głowie siano.

 4. 4
  --1
  ~ MALINA
  Poniedziałek, 10.05

  Prędkość,brawura Za Małe Mandaty,X2 to zaboli.Piratów,

 5. 5
  +2
  ~ Rambo 11
  Poniedziałek, 10.05

  A Policji jak nie było tak nie ma -pewnie ma wolne za ochronę na miesięcznicach sekto Smoleńskich-popieram przedmówcę nic nie da budowa nowych pasów jak nie ma się mózgu na swoim miejscu.Szkoda że ucierpiały niewinne osoby.

 6. 6
  +2
  ~ Jac
  Poniedziałek, 10.05

  Niestety wczoraj tam jechałem i jeden wieśniak na wiejskich tablicach z pod Elbląga wyprzedzał mnie na podwójnej ciągłej rozklekotanym bmw. Debili wszędzie pełno a na drogach szczególnie. Jak ktoś napisał mandaty nie x2 a x10 i konfiskata samochodu jak to jest w wielu krajach Europy

 7. 7
  +2
  ~ kali
  Poniedziałek, 10.05

  Wyprzedzanie na ŁUKU i na podwójnej ciągłej to zaczyna byś chyba standardem. Wczoraj byłam świadkiem jak kierowca wracający z nad morza wyprzedzał w ten sposób kilka samochodów.Dodam jeszcze ze samochód to jakiś mały peugeot który nie był za szybki wiec ten manewr trwał długo. LUDZIE SAMI SIE PROSZA O NIESZCZESCIE.Szkoda tylko innych niewinnych użytkownikow.

 8. 8
  0
  ~ Głos Ludu
  Poniedziałek, 10.05

  Możecie się ze mną nie zgadzać, co nie zmienia faktu, że na 2 pasmowkach nawet osoby, które są pijane powodują mniej wypadków, również nadmierna prędkość jest mniej niebezpieczna. Myślicie, ze teraz ludzie na s7 jeżdżą wolniej niż kiedyś ( wręcz przeciwnie ), czy na s7 po jej wybudowaniu jest mniej osób pod wpływem ...- nie sądzę, a jednak ludzi ginie mniej. Głupota jest głupotą a pijaństwo za kierownicą zwykłym debilizmem, ale to nie zmienia faktu mniejszej ilości wypadków a co za tym idzie zgonów. Ps. Ile osób na tej drodze już zginęło bo ktoś inny był nietrzeźwy lub w nie wjechał, ilu pieszych zginęło. K22 do autostrady powinna być 2 pasmowa i nie zmienię zdania. Pozdro

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1296300888062