Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Wyprzedzał, zajeżdżał drogę i zmuszał do hamowania. Sąd wymierzył karę kierowcy

30.07.2020, 13:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyprzedzał, zajeżdżał drogę i zmuszał do hamowania. Sąd wymierzył karę kierowcy

Mieszkaniec Śląska został skazany przez Sąd Rejonowy w Elblągu za brawurową i wyjątkowo niebezpieczna jazdę, która mogła zakończyć się tragicznie. 30-latek na trasie S7 pod Elblągiem wyprzedzał i gwałtownie hamował. Zmusił kierowce samochodu dostawczego do zjechania na pobocze. Skazany stracił prawo jazdy i dostał 1 000 zł grzywny. Ma także pokryć koszty sądowe.

 

Zdarzenie miało miejsce 20 lutego 2020r. na trasie S7 pod Elblągiem. 30-letni mieszkaniec Śląska jechał osobowym renault w stronę Warszawy. Po wyprzedzeniu forda transita, zajechał mu drogę i zaczął gwałtownie hamować. Zrobił to celowo i złośliwie. Kierowca forda musiał hamować i zjechał na pobocze. Powiadomił służby. Policjanci sporządzili wniosek do sądu, który wydał wyrok. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym kierowca renault na 6 miesięcy stracił prawo jazdy. Został także ukarany grzywną w wysokości 1000 zł. Dodatkowo musi pokryć koszty sądowe.

 

Policjanci ostrzegają – nikt na drodze nie jest i nie będzie bezkarny. Wszelkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na numery alarmowe.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ yyy
  Czwartek, 30.07

  Popieram w 100%. Dość idio,..om na drogach.

 2. 2
  +14
  ~ jan-49
  Czwartek, 30.07

  co to za kara 1000 zl a z 10 000 to moze by cos dotarlo do pustaka

 3. 3
  +13
  ~ rambo 11
  Czwartek, 30.07

  Obywatelu Sawicki w niektórych sytuacjach nie ma sensu was niepokoić bo albo w krzakach robicie raporty dzienne, albo macie przerwę na śniadanie -nie jest to bezpodstawne jakiś czas temu zgłaszałem rajd debila w ciężarówce jadącego nocą w kier Warszawy facet miał 152 km/h (SCANIA z kontenerem) i co cisza była to sobota -w poniedziałek pojechałem na Królewiecką dowiedzieć się czy mają w areszcie tego przygłupa i czego się dowiedziałem że nikt w tej sprawie nie zrobił niczego 152km/h.Z drugiej strony ucieszyłem się że po 48h po całej akcji nie badano mnie alkotestem,to jest cała prawda o waszej (niby służbie dla obywateli) na miesięcznice byście pognali w mgnieniu oka.

 4. 4
  +10
  ~ do RAMBO11
  Czwartek, 30.07

  Zgadza się, KMP ELBLĄG jest konsekwentna do podanych na tacy przestępców lub osób łamiących przepisy. Niejednokrotnie nie warto bo odpowiedź brzmi brak sił i środków.

 5. 5
  +5
  ~ Zgłaszam więc
  Czwartek, 30.07

  Dziewczyna lat 26, mieszkająca we Fromborku, jeździ pomarańczowym skuterem bez uprawnień. Wyjeżdża często na drogę S7 w kierunku Gdańska. Niby nic nadzwyczajnego, ale jej skuter ma pojemność 50 ccm. A przepisy ruchu drogowego mówią jasno, że takim pojazdem po drogach krajowych szybkiego ruchu o podwyższonej kategorii, autostradach, poruszać się nie wolno. I ona na zamiar przystąpić do kursu na prawo gazdy, który rozpoczyna się w Braniewie 8 sierpnia 2920 r a nie ma zielonego pojęcia o ruchu drogowym. Oraz ma problemy ze wzrokiem.

 6. 6
  +1
  ~ U
  Piątek, 31.07

  Do ~ Zgłaszam więc Wyluzuj, jak sam napisałeś ona ma jeszcze 900 lat żeby ogarnąć przepisy :)

 7. 7
  0
  ~ zez
  Piątek, 31.07

  jaki numer alarmowy ? przecież kazdy numer alarmowy wykręcany w elblagu podnosi niesympatyczna kobita w olsztynie czy naprawdę nie może to robić policjant w elblagu . przecież olsztyn nas ciągle robi w ciula z usmiechem na ustach . liczę ,że obietnica PiS o powrocie do 49 wojewodztw się zrealizuje .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.