Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Oszuści oszukali 90-letnią kobietę

14.12.2019, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Oszuści oszukali 90-letnią kobietę

Sytuacja jak z policyjnego, filmowego klipu tylko, że ta nie zakończyła się dobrze. 90-letnia kobieta przekazała oszustowi 6 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon z informacją, że jej syn spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy.

 

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 12 grudnia na terenie Elbląga. Policjanci odnotowali kilka prób telefonicznego wyłudzenia pieniędzy. Sprawcy wybrali osobę, która uwierzyła w ich historię.  

Najpierw starsza kobieta odebrała telefon od osoby, która poinformowała, że jej syn spowodował wypadek samochodowy i z tego tytułu będzie miał kłopoty. Kobiecie powiedziano, że kłopotów może uniknąć jeżeli przekaże 6 tysięcy złotych. Po pieniądze zgłosi się kolega poszkodowanej w wypadku kobiety. Staruszka przekazała następnie pieniądze nieznanemu mężczyźnie, który przyjechał do jej mieszkania. Niedługo później zorientowała się, że to oszustwo.

 

Policjanci po raz kolejny przestrzegają oraz apelują do opiekujących się starszymi osobami o rozmowy i wyczulanie ich na tego typu sytuacje. Dla przypomnienia zamieszczamy również policyjny klip prewencyjny dotyczący oszustw tą właśnie metodą.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Zobacz film prewencyjny

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Anita
  Sobota, 14.12

  Ręce opadają, tyle się mówi o tego typu oszustwach a starsi ludzie nie łapią tego nadal. Z drugiej strony wiek tej kobiety daje do myślenia, że może faktycznie nie łapie tego co się dzieje wokół niej.

 2. 2
  0
  ~ Dziadek
  Niedziela, 15.12

  No i jakiś wnuczek dobrze wiedział że babcia ma kasę, jak zawsze wiedzą kto ma pieniądze w domu, przypadek?

 3. 3
  0
  ~ emeryt
  Niedziela, 15.12

  Trudno w to uwierzyć , ze ci ludzi są tak wierni i czuli ,Tu jest sprawa inna osoba ,która dopuszcza się tych rzeczy wie doskonale , że dana osoba ma wnuczka , czy syna , no i dysponuje taką kasą .Do mnie nie zadzwonią ,bo oni wiedzą że dziadek jest obecnie dziadem bez grosza, emeryturka po opłaceniu rachunków ledwie wystarcza na chleb nożem smarowany .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4546251296997