Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elblążanin zaopatrzył policjanta w amfetaminę. Funkcjonariusz wpadł podczas kontroli drogowej

24.06.2019, 16:09:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin zaopatrzył policjanta w amfetaminę. Funkcjonariusz wpadł podczas kontroli drogowej
Fot. KMP Elbląg/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Policjanta na wakacjach, zatrzymała gdańska drogówka podczas rutynowej kontroli. Okazało się, że mężczyzna nie tylko prowadził auto pod wpływem amfetaminy, ale w samochodzie miał kolejne działki narkotyku. Jak ustalono, jego dilerem był mieszkaniec Elbląga, który również wpadł w ręce policji.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca w Gdańsku. Tam do kontroli drogowej zatrzymano kierowcę, który okazał się policjantem na urlopie. Badanie mężczyzny, przeprowadzone testerem, wykazało, że znajdował się on pod wpływem substancji psychotropowej, co potwierdziło również badanie próbek krwi i moczu. Dodatkowo w samochodzie znaleziono 14 porcji amfetaminy.

W ręce policji wpadł również diler, od którego policjant nabył narkotyk. To mieszkaniec Elbląga. Został on zatrzymany, a w jego domu znaleziono amfetaminę w ilości odpowiadającej 386 porcjom handlowym oraz marihuanę w ilości odpowiadającej 24 porcjom handlowym, informuje prokuratura. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Gdańsk –Śródmieście w Gdańsku.

14 czerwca prokurator przedstawił funkcjonariuszowi dwa zarzuty. Pierwszy, prowadzenia pojazdu pod wpływem substancji psychotropowej, to jest popełnienie czynu z art. 178 a paragraf 1 Kodeksu karnego, zagrożonego karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Drugi to zarzut posiadania substancji psychotropowej, to jest popełnienie czynu z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 3. Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconych czynów i złożył wyjaśnienia. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji

- informuje Grażyna Wawryniuk, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zarzuty usłyszał również mieszkaniec Elbląga. Po pierwsze, posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Zarzucono mu również udzielenie funkcjonariuszowi substancji psychotropowych, to jest popełnienie czynu z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożonego karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych czynów i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy

- dodaje Grażyna Wawryniuk.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Elbląska policyjna patologia
  Poniedziałek, 24.06

  Tylko dlaczego autor artykułu nie napisał z jakiego miasta pochodzi ten policjant???? :) Elbląska policja już dawno za mocno się rozchuśtała :) jako anonim powiem czytelnikom tylko że BSW Olsztyn już się wami zainteresowało, a zapewniam Was że czasy znajomości już się skończyły, bez pozdrowień dla pseudo gangusow którzy nigdy nie powinni zakładać mundurów !!!

 2. 2
  --13
  ~ Brzydzę się kapusiami ...
  Poniedziałek, 24.06

  Elbląska policyjna patologia ale czemu jako anonim o tym mówisz ? Co masz do ukrycia , że nie możesz się przedstawić? Boisz się czegoś? Badz męski do końca.

 3. 3
  +11
  ~ Wiadomiak
  Poniedziałek, 24.06

  Chociaż kupił, najczęściej walą zabrany towar. Syf i dno ta policja

 4. 4
  +12
  ~ Starówka
  Poniedziałek, 24.06

  Czyli społeczeństwo ma rozumieć, że żadnych okresowych badań na obecność środków odurzających, policja nie przechodzi? Wpadną dopiero jak ich złapią w innym mieście? Widocznie drażliwy temat, skoro w jednym z komentarzy, już pojawiła sie prymitywna próba zastraszenia. Może czas zgłaszać wszystkie sprawy do Olsztyna, lub do Warszawy, bo tu widać co się dzieje. Choć nie można traktować wszystkich jedną miarą, to policja powinna być jedną z najbardziej zaufanych instytucji. Niestety jeden człowiek, który zażywa, kolejny (prawdopodobnie), który usiłuje zastraszyć komentującego, robią do własnego gniazda, psując opinie dobrym funkcjonariuszom.

 5. 5
  +2
  ~ 123123
  Poniedziałek, 24.06

  W tytule feta, na obrazku temat

 6. 6
  +5
  ~ Przepisowy
  Poniedziałek, 24.06

  Nikt nikogo tu nie zastrasza , tylko dziwię się czemu w dzisiejszych czasach każdy każdego anonimowo podpier.... Sąsiad sąsiada bo krzywo zaparkował , kolega kolegę w pracy bo lepiej zarabia i coś mu w życiu wychodzi itp itd. A tu na forum , będąc anonimowym łatwo można wylać swoje żale i kogoś oczernić nie ponosząc za to konsekwencji... Ogarnijcie się .

 7. 7
  +6
  ~ Do "przepisowy"
  Poniedziałek, 24.06

  A czy słowo "patologia" jest oczernianiem? Patologią nazywamy działania, które w wyraźny sposób odbiegają on norm wypracowanych w społeczeństwie, od wyznawanych w danej grupie społecznej wartości. Nie ma w tym określeniu żadnych oszczerstw. Jeśli policjanci z naszego miasta wchodzą w konflikt z prawem, oczywistym jest to że można nazwać to śmiało patologia w tej grupie mundurowej. Nadmienie że jeśli już dochodzi coraz częściej do tego typu sytuacji czy wystepkow funkcjonariuszy to jakiekolwiek kontrolę Elbląskiej formacji policyjnej mijały się chyba z celem.

 8. 8
  +11
  ~ anonim
  Poniedziałek, 24.06

  Ładna policja nie dość że narkoman z funkcjonariusza to jeszcze wsypał dilera a tak na powarznie to BRAWA DLA POLICJANTOW Z GDAŃSKA ktorzy kolegę złego złapali i wydali w ręce sprawiedliwości.

 9. 9
  +5
  ~ myslacy
  Wtorek, 25.06

  Najciemniej jest pod latarnią.....................

 10. 10
  +1
  ~ Nowik
  Wtorek, 25.06

  te, panie policjancie - yanosika sie nie zna? :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.