Czwartek, 21.02.2019, Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Omal nie potrącił pieszej, wszystko zarejestrowała kamera - zobacz nagranie

06.02.2018, 16:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Omal nie potrącił pieszej, wszystko zarejestrowała kamera - zobacz nagranie

66-letni mężczyzna został ukarany przez sąd po wniosku jaki złożyli policjanci. Mężczyzna spowodował zagrożenie bezpieczeństwa i nie udzielił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu dla pieszych kobiecie. Ta ostatnia omal nie została potrącona przez nadjeżdżającego nissana. Nagranie z tego zdarzenia zostało zarejestrowane przez kierującego który pierwszeństwa udzielił.


- Ten film ma przede wszystkim docierać do wyobraźni – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Na filmie widać całą sytuację, która omal nie zakończyła się tragicznie.


Na nagraniu z samochodowego wideorejestratora widać przejście dla pieszych i kobietę, która na to przejście wchodzi. Jadący prawym pasem ustępuje jej pierwszeństwa, a gdy kobieta jest w połowie przejścia, widać przejeżdżającego nissana, który tego pierwszeństwa nie udzielił.


Finał sprawy jaka na wniosek policji trafiła do sądu to 700 złotowy mandat dla kierującego nissanem 66-latka oraz 6 miesięcy zakazu kierowania wszelkimi pojazdami.

 

kom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ jurek w.
  Wtorek, 06.02

  Sytuacja jest idiotyczna, jadący lewym pasem mógł już nie widzieć świateł STOP "prawego obywatela" ten zatrzymał się nagle i zasłonił kobietę swoim pojazdem. Niestety konflikt kierowca pieszy to pięta achillesowa przepisów. Piesi niewyedukowani są przekonani, że auto zatrzymuje się tak jak oni "w miejscu" a ponadto w telewizji mówili, że mam zawsze rację co mi tam połamane nogi.

 2. 2
  0
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Wtorek, 06.02

  Przez przejście dla pieszych nie wolno przebiegać , a ta osoba biegła , Przepis mówi ,że przez przejście przechodzimy energicznie , energiczne znaczy ,że idziemy zdecydowanie krokiem nie ślamazarnym , oglądamy się na wszystkie strony .Pojazd , który jechał lewym pasem musi przed przejściem dla pieszych zwolnić to tego stopnia ze, W RAZIE KONIECZNOŚCI MÓGŁ SIĘ ZATRZYMAĆ W BEZPIECZNYM MIEJSCU .

 3. 3
  0
  ~ twój podpis
  Wtorek, 06.02

  Klasyka gatunku. Już mi się nudzi oglądanie takich patafianów.

 4. 4
  0
  ~ Polskie Drogi
  Wtorek, 06.02

  Młodzi kierowcy i nie tylko powinni oglądać kanały na youtube typu "POLSKIE DROGI" (nagrania z polskich kamer samochodowych co może się wydarzyć na drodze, kilka filmików z Elbląga) i wyciągać wnioski. Swoją drogą kobieta nie powinna przebiegać przez jezdnię ale przynajmniej ROZGLĄDAŁA SIĘ i NIE GAPIŁA w komórkę bo skończyłoby się zapewne gorzej. Druga sprawa: w tym miejscu na dąbka już dawno powinien być tunel dla pieszych/rowerzystów pod jezdnią i torami tramwajowymi lub kładka nad nimi !!!!!

 5. 5
  0
  ~ zero litości
  Wtorek, 06.02

  Powinno ukarać się nagrywającego ZMUSIŁ swoim nieuzasadnionym zatrzymaniem kobietę do przebiegania przez jezdnie, gdyby nie jego kretyńska decyzja to by nie było całego zdarzenia, kobieta przeszła by sobie spokojnie 5- sekund póżniej- kupił sobie kamerkę ale rozumu w Biedronce nie kupi.

 6. 6
  0
  ~ kodeks
  Wtorek, 06.02

  @zero litości: Ferie widzę skończyły się? Poczytaj sobie po lekcjach w szkole kodeks drogowy to będziesz wiedział że ustępuje się pieszym na przejściach a niedługo kierowcy będą karani mandatami za nie ustąpienie pieszemu zbliżającemu się do przejścia dla pieszych.

 7. 7
  0
  ~ Machupichcę
  Wtorek, 06.02

  A gostek z BMW, co to ostatnio głośno o nim było po autostradowym rajdzie i demolce dostał ... mandat 500 zł

 8. 8
  +1
  ~ zero litości
  Środa, 07.02

  @ Kodeks- nie neguję przestrzeganie kodeksu drogowego ale gdybyś miał prawo jazdy to byś wiedział że wraz z przekręceniem kluczyka w stacyjce trzeba włączyć myślenie,.Zdarzenie z wczoraj Grunwaldzka kobieta rozmawiająca przez telefon z dzieckiem w foteliku prawie dęba staje przed przejściem za nim 16-tonowy autobus ostro hamował a dziadek koło przejścia macha ręką aby auta jechały i zagląda do siatki aby sprawdzić czego nie kupił w Biedronce ,przez takich pseudo kierowców jest połowa wypadków bo jak by co to na razie nie ma obowiązku zatrzymywania się kiedy pieszy jest 3-metry od przejścia- myśleć myśleć i jeszcze raz myśleć.

 9. 9
  +1
  ~ Ploterek
  Środa, 07.02

  ~zero litości. Masz absolutnie rację!!Też nie trawie takich nadgorliwych kierowców, jedzie taki np.Dąbka,jadę za nim.Z tyłu i na lewym pasie pusto,a ten kur*wa daje po hamulcach przed TYM właśnie przejściem,żeby puścić pieszego.Celowo napisałem "daje po hamulcach",bo robi to nagle,niespodziewanie i całkowicie bez żadnego uzasadnienia.Można by spokojnie przejechać,a pieszy 4 sekundy później przejdzie przez przejście bez żadnego stresu, ale to trzeba włączyć myślenie! W sytuacji na filmiku nie wiadomo co się działo z tyłu,zapewne jechało dużo aut albo nie,więc ciężko oceniać.Faktem jest,że kierowca Nissana wyprzedzał na przejściu dla pieszych i otrzymał odpowiednią karę za to wykroczenie.Sam zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych ale TYLKO jak jest duży ruch,a nie jak za mną jest pusto

 10. 10
  0
  ~ Anty
  Środa, 07.02

  Wina leży po stronie tego, co nagrywał. Czy został skazany za spowodowanie niebepiecznej sytuacji na przejściu?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.