Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Niebezpieczne sytuacje na drogach w Elblągu i DK7 - zobacz filmy

01.02.2018, 12:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Niebezpieczne sytuacje na drogach w Elblągu i DK7 - zobacz filmy

Kontynuujemy nasz cykl artykułów, w którym będziemy pokazywać niebezpieczne sytuacje, które powodują kierowcy oraz piesi. W wyniku takich zachowań jak brawura często dochodzi do wypadków. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu nasze publikacje przyczynią się do zwiększenia świadomości kierowców i poprawy bezpieczeństwa na drogach.
 

Dzisiaj prezentujemy kilka niebezpiecznych sytuacji, które miały miejsce na elbląskich drogach oraz drodze krajowej nr 7.
 

Pierwsze dwie sytuacje miały miejsce na ul. Browarnej w Elblągu. Na przejściu dla pieszych przed rondem kobieta wbiegła na pasy i tuż przed nią zatrzymało się auto. Wyraźnie zdenerwowana kobieta wykonała jeszcze gestykulację w kierunku kierowcy.
 

Kolejna sytuacja to już nieodpowiedzialność osoby dorosłej, która wraz z małym dzieckiem wtargnęła na jezdnie w niedozwolonym miejscu tuż za samochodami stojącymi w korku.Kierowca jadący z naprzeciwka w ostatniej chwili zauważył te osoby.
 

Następne nagrania pochodzą z drogi krajowej nr 7. Na pierwszym z nich widać często spotykaną sytuacje czyli wyprzedzanie w miejscu niedozwolnym i jednocześnie wymuszanie pierwszeństwa na samochodzie wyprzedzanym.
 

W kolejnej sytuacji widzimy wyprzedzenie kolumny samochodów na linii ciągłej w dodatku na zakręcie oraz podczas gdy panowała gęsta mgła.
 

Ostatnie dwie nagrania zostały wykonane w Elblągu - wymuszenie pierwszeństwa na rondzie oraz kolejne wymuszenie na wyjeździe z ronda w kierunku Trasy Unii Europejskiej - wyprzedzanie z prawej strony i zmuszenie do nagłego hamowania aby uniknąć wypadku.
 

Choć w żadnym z powyższych przypadków nie doszło do kolizji ani wypadku, jednak właśnie takie zachowania jak pokazane na filmach są przyczyną wielu zdarzeń, w których wiele osób odnosi obrażenia lub ponosi śmierć.

Zachęcamy także naszych czytelników do przesyłania filmów z polskich dróg, na których zarejestrowaliście niebiezpieczne manewry kierowców na polskich drogach. Materiały można przesyłać na adres redakcja@info.elblag.pl.

 

 

  

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Benek
  Czwartek, 01.02

  Pokazywaaź tych co nie umieją przestrzegać przepisów

 2. 2
  +6
  ~ mius
  Czwartek, 01.02

  Pierwszy filmik - nieprawidłowe zachowanie pieszej, ostatni filmik - nie nazwałbym tego wymuszeniem. Widząc pojazd wjeżdżający na Trasę Unii można było troszkę odjąć nogę z gazu, zwłaszcza,że sygnalizował zamiar kierunkowskazem. Zabrakło odrobiny kultury jazdy...

 3. 3
  +9
  ~ :-)
  Czwartek, 01.02

  Fordziak na rondzie aż się prosił żeby na nim zarobić.

 4. 4
  +3
  ~ AM
  Czwartek, 01.02

  to choroba ogólnopolska wynikająca głównie z braku kultury i oznak myślenia a to takie powszechne jak tumaństwo reklam...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5103850364685