Piątek, 26.02.2021, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Stanąłeś na zakazie? – Twoje auto może zostać odholowane

21.10.2016, 09:00:49 Rozmiar tekstu: A A A
Stanąłeś na zakazie? – Twoje auto może zostać odholowane
fot. nadesłane

Parkują gdzie popadnie, jeżdżą po chodniku, o mało mnie nie rozjechali… – z takimi problemami zgłaszali się do elbląskich policjantów mieszkańcy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu, którzy sygnalizują problem również poprzez krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa. Dzięki niej funkcjonariusze mogą zobrazować skalę problemu związanego, między innymi z wykroczeniami drogowymi i szybko na nie reagować.

Problem, który sygnalizowali elblążanie dotyczy nieprawidłowego parkowania, na zakazie zatrzymywania się, przy alei Grunwaldzkiej 51 w Elblągu. Właściwie związany jest z całą aleją (szczególnie od ulicy Żeromskiego do skrzyżowania z ulicą Lotniczą).  Mieszkańcy tego rejonu ale i przypadkowi przechodnie zgłaszali problem związany z bezpiecznym poruszaniem się po chodniku. Wskazywali, że auta parkują na chodniku i na dodatek jeszcze po nim jeżdżą.

Z uwagi na to, że ciągłe interwencje drogówki i mandaty dla kierowców nie przyniosły tu efektów, policjanci wspólnie z zarządcą drogi zdecydowali żeby zmienić oznakowanie. Do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się) dodać znak T-24. Jest to tablica informująca, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Holowanie pojazdu może wynieść nawet kilkaset złotych. W  tym miejscu kierujący dopuszczają się popełniania wielu wykroczeń związanych z postojem pojazdów.

Przypominamy, że zakaz zatrzymywania się dotyczy tej strony drogi, po której jest ustawiony, a więc również chodnika. Zatrzymanie lub postój na chodniku możliwy jest tylko przy krawędzi jezdni w taki sposób, żeby nie utrudniało to ruchu pieszym. Również jazda wzdłuż po chodniku jest zabroniona, a w tym miejscu odbywa się nagminnie. Niedopuszczalne jest również zatrzymanie pojazdu na drodze dla rowerów. 


Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ kriwozna
  Piątek, 21.10

  To jest jedno z najlepszych miejsc w Elblągu, gdzie na koszt kierowcy można zrobić sobie remont roweru. Wystarczy delikatnie wjechać w pajaca będącego na ścieżce rowerowej ...

 2. 2
  +14
  ~ zatorzanin
  Piątek, 21.10

  Na Łódzkiej pomimo ostatniego wypadku, chodniki służą do parkowania zarówno po jednej i drugiej stronie, parkujący nic sobie nie robią ze znaków zakazów, również policja i staż miejska przejeżdżająca kilkanaście razy dziennie udaje, że nie widzi tych samochodów - ciekawe kiedy znowu dojdzie do wypadku z udziałem pieszych którzy ulicą omijają samochody!

 3. 3
  +16
  ~ i...
  Piątek, 21.10

  i na Słonecznej zapraszam policjantów którzy chcieliby zasilić konto miasta w godzinach około 15 przy przedszkolu Bratek stoją po 2 stronach jezdni na chodnikach ( z jednej strony jest całkowity zakaz ale mimo to stoją a z drugiej jest dozwolone do 15 minut gdzie pracownice Azalii zostawiają samochody na cały dzień albo ten koleś z grupy wodnej - obklejony reklamą wielki samochód stoi cały dzień gdzie jest zakaz ) !!!! a na Kosynierów przy poczcie podjeżdzają i parkują na chodniku - rozwalony jest przez tych pedałów cały chodnik !!!

 4. 4
  +13
  ~ Kierowca
  Piątek, 21.10

  Na pętli przy dworcu poustawiano nowe znaki i co i nic . Policja niby zagląda ale nic sobie z tego nie robi a autobusy np 20 nie może zabrać pasażerów Z przystanku bo zawsze stoi tam jakiś grat.

 5. 5
  --12
  ~ siano i owies
  Piątek, 21.10

  konfidenci w akcji

 6. 6
  +9
  ~ piechur
  Piątek, 21.10

  Gdzie parkować ? Może Modrzewinę wykorzystać na miejski parking. Ponoć w naszym "biednym" kraju zarejestrowanych jest 19 ml. pojazdów samochodowych. Aut przybywa w zastraszającym tempie. Widać to po nowych rejestracjach A, C, E. Zapewne będzie jeszcze więcej , program 500 + to sprawi. Koniec świata mości panowie.

 7. 7
  +7
  ~ zanklod
  Piątek, 21.10

  nareszcie!!!!! moze to nauczy niektorych kretynow ze nie wszedzie mozna parkowac!!! ostatnio trzech jelopow zaparkowalo na schodach przy szarych szeregow a milicja jezdzi i udaje ze nie widzi

 8. 8
  +4
  ~ Kierowca
  Piątek, 21.10

  Zatoczka na Beniowskiego tam nawet w nocy stoją auta i jak mamy zabierać pasażerów

 9. 9
  +4
  ~ a
  Piątek, 21.10

  Na Brzeskiej to samo. Jadą po chodniku i parkują przy ulicy na trawniku. Teraz wygląda to jak klepisko. Też jest to zgłaszane przez tą mapę zagrożeń

 10. 10
  +2
  ~ abc
  Piątek, 21.10

  Na Orężnej podobnie. Dwa miesiące niesprawny ford ka stoi na miejscu dla inwalidów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2489850521088