Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Rodzinne Ogrody Działkowe pod lupą Straży Miejskiej

06.04.2016, 13:49:06 Rozmiar tekstu: A A A
 Rodzinne Ogrody Działkowe pod lupą Straży Miejskiej
fot. nadesłane
REKLAMA

Wraz z nadejściem wiosny całą parą ruszyły porządki na działkach. A co za tym idzie spalanie na ich terenie pozostałości roślinnych, odpadów zielonych i nie tylko. Również składowanie odpadów z działek poza ich ogrodzeniem i tworzenie „wysypisk” w pasie drogowym.

 
Jak wiadomo na terenie Gminy Miasto Elbląg ustanowiona jest selektywna zbiórka odpadów, także zielonych, dlatego spalanie ich jest zabronione i zagrożone mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Odpady te należy składować w workach lub pojemnikach, które następnie są odbierane i wywożone do Zakładu Utylizacji Odpadów. Na terenach ogrodów działkowych we własnym zakresie należy ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów zielonych poprzez zastosowanie kompostownika.
 
Straż miejska rozpoczyna kontrolę rodzinnych ogrodów działkowych pod kątem umiejscowienia pojemników na odpady, które według Uchwały Nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg powinny znajdować się na ich terenie od kwietnia do listopada (rozdział 2 §7 ust. 1 p.10, rozdział 3 §10 i rozdział 4 §14 p.5 w/w uchwały).
 
W związku z tym przypominamy o obowiązkach spoczywających na osobach korzystających z ogrodów działkowych i apelujemy o zachowanie ich w należytym porządku!
 

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ zzzz
  Środa, 06.04

  Ja ******, niedługo to już wszystkiego zabronią....

 2. 2
  +12
  ~ DZIALKOWICZ......
  Środa, 06.04

  A MAM TO W DUPIE ......CO BEDA ROBIC PANSTWO ZLODZIEJI I NIC WIECEJ NIEDLUGO ZABRONIA PIC PIWO CZY ROBIC GRILA NA WLASNYM OGRODKU DZIALKOWYM ......SAM RASIZM W TYM KRAJU PANUJE KTO KUZWA MAC TAKIE PRAWO WPROWADZA CO ZA DEBILIZM CHORZY LUDZIE .....POLSKA DLA POLAKOW A NIE URZEDNIKOW.......

 3. 3
  +13
  ~ miner
  Środa, 06.04

  Zajmijcie ię kupami psimi na chodnikach włściciele nadal nie zbierają odchodów swoich pupili

 4. 4
  +5
  ~ zofia
  Środa, 06.04

  Ja bym raczej polecala SM tereny w Środmieściu należace do Miasta miedzy Alstromem i Wyższym Seminarium , oraz prywatne przy Paztolleziego, nie mowiąc o Starówce i dziwnej słodkiej dzialce na pl .Konstytucji posprzątanej przez sąsiadów z Villi Syrena.. A dzialkowcom to dajcie spokojnie pracować , wypoczywać i upiec kielbaskę przy ognisku . PiS ,ktory chce nam narzucić co mamy myśleć i robić niech się trzyma jak najdalej od elblążan.

 5. 5
  +3
  ~ Jeszcze normalny
  Środa, 06.04

  Czy wie ktoś może gdzie jeszcze można upiec kartofle w ognisku ,czy może jest to już przestępstwo karane mandatem 500zł.

 6. 6
  +6
  ~ mieszkanka
  Środa, 06.04

  To może przeszli by się na moją działkę im.Bohaterów Westerplatte bo mam problem z młodym facetem który nocuje w mojej altance i zrobił z niej chlew i wychodek .Nasrał do wiaderek dupę podtarł moimi ręcznikami i nadal mieszka .Boję się zwrócić uwagę bo może podpalić altankę .Może tak Straż Miejska zainteresowała by się takimi typami bo nie wiem co mam zrobić .A w altance smród nie do opisania!

 7. 7
  +1
  ~ anonim
  Czwartek, 07.04

  Do ~jeszcze normalny: nie mylmy pieczenia ziemniaków ze spalaniem gałęzi i innych odpadów. Może nie mieszka Pan (Pani) w okolicy działek i zwyczajnie nie wie, jaki to smród. Nie można okna w domu otworzyć, bo zaraz wszystko śmierdzi spalenizną. Raz na jakiś czas gdy się przyjdzie na swoją działkę może to Panu (Pani) nie przeszkadza, ale gdy się mieszka tuż obok to można oszaleć od tego zapachu. I dziwię się, że mimo zakazu jak palili tak palą, a straży miejskiej ni słychu ni widu od tylu lat.

 8. 8
  +4
  ~ Jaś Fasola
  Czwartek, 07.04

  To zdjęcie zrobiono pewnie przy bramie POD Skowronek przy ul Okrężnej.

 9. 9
  --1
  ~ kuba
  Czwartek, 07.04

  kundlom ze strazy zabrali radary to teraz szukaja kasy inaczej zenada dlaczego jeszcze ich nie zlikwidowali

 10. 10
  0
  ~ babcia
  Czwartek, 07.04

  czyzby wszystkie tereny w Śródmieściu , Staerówce i Wyspie Spichrzów zostaly skontrolowane i posprzątane, że zabieramy się za działki ? Chyba nie , bo naprzeciwko I Liceum przy Pocztowej wsród pięknie odrestaurowanych budynków przy Peztolloziego uwagę wszystkich zwraca totalnie zaniedbany budynek magazynowy z jeszcze bardziej zapuszczonym otoczeniem . tysiące przejezdzających tam osob zmuszona jest oglądac ten widok , jako przyklad slabości Straży i Prezydenta . Nasze miasto jest stosunkowo czyste i zadbane , gdyby nie parę denerwujących kwiatków , jak zorane pole na Pl. Konstytucji , czy dwie " budowy " na Starówce . Może czas by tej wiosny ekipa prezydenta Wróblewskiego pomogła ich właścicielom .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96352291107178