Czwartek, 9.04.2020, Imieniny: Maria, Marceli, Dymitr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Autobus włączając się do ruchu uszkodził bok BMW

13.09.2013, 16:38:51 Rozmiar tekstu: A A A
Autobus włączając się do ruchu uszkodził bok BMW
fot. KJ

Piątek trzynastego okazał się pechowy dla pasażerów autobusu, którzy ok. 15.00 jechali Płk. Dąbka, w kierunku Zawady. Pojazd T1 włączając się do ruchu bokiem przetarł przejeżdżający obok samochód osobowy BMW. Kierowca autobusu został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło na przystanku obok targowiska miejskiego. - Kierowca autobusu nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi poruszającemu się pasem ruchu, na który autobus miał wjechać. Doszło do zderzenia bocznego - wyjaśnia będący na miejscu zdarzenia sierż. szt. Maciej Krztoń z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejski Policji.

Zatem wina leży po stronie kierowcy autobusu, który najwyraźniej nie zauważył samochodu. Na szczęście ani kierowca pojazdu, ani pasażerowie autobusu nie odnieśli obrażeń. - Są tylko straty materialne - uspokaja  sierż. szt. Maciej Krztoń. - Ucierpiało BMW, które ma cały bok przerysowany.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. - Zakończymy to na miejscu mandatem - dodaje  sierż. szt. Maciej Krztoń. - Mandat będzie w wysokości 250 zł i 6 punktów karnych.

Aby nie tarasować przejazdu w tym ruchliwym miejscu oba pojazdy do oględzin zatrzymały się na następnym przystanku autobusowym.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 22

%86.4 %13.6
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ vster
  Piątek, 13.09

  kierowcow autobusów nie obowiązuje rozkład jazdy tylko kodeks drogowy,ale chyba coniektorzy o tym zapominaja. Najgorzej pchaja sie na skrecie na lotnicza!

 2. 2
  +15
  ~ elblążanin
  Piątek, 13.09

  to fakt, że niejednokrotnie tam kierowcy autobusów wymuszają pierwszenstwo - niech takze to zdarzenie bedzie przestrogą dla tych kierowców autobusow, co nieraz prubują wymusić pierwszeństwo i się wciskac wyjeżdząjac z zatoczek, myśląc że im wszystko wolno (co nie znaczy, że w tym przypadku kierowca się wciskał, moze teraz nie zauważył ale to dziwne, bo lusterka mają duże)

 3. 3
  --18
  ~ Mateo
  Piątek, 13.09

  Do "elblążanina" Naucz się czytać ze zrozumieniem. To się odbyło podczas zmiany pasa na drodze - autobus jak najbardziej jest tutaj winny. Zapewne chciał kogoś wyprzedzić i nie zauważył BWM. Odnośnie zatoczek, to autobus ma pierwszeństwo. Auto zaś musi ustąpić pierwszeństwo. A więc - czytanie ze zrozumieniem i Kodeks Drogowy jeszcze raz!

 4. 4
  +11
  ~ ELB
  Piątek, 13.09

  @Mateo "Włączając się do ruchu." Co to znaczy? Czy zmieniając pas włączasz się do ruchu? Pomyśl, zanim napiszesz jakiś bezsensowny komentarz.

 5. 5
  +10
  ~ elblążanin
  Piątek, 13.09

  hahahaha Mateo, to teraz błysnałeś czytaniem ze zrozumieniem, a o znajomości kodeksu drogowego nie wspomne :P Ps. mam nadzieję, że nie jesteś kierowcą autobusów i nie próbujesz wyprzedzac kogoś na przystankach ;P

 6. 6
  --6
  ~ Bolid Młodego Wieśniaka uszkodzony...
  Piątek, 13.09

  Ten wieśniak z BMW, gdyby pomyślał (???!!!) to przepuściłby ten Autobus, zjeżdżając na lewy pas! Tak się robi w każdym NORMALNYM kraju na Zachodzie, na niemieckich autostradach itd. Ale skąd o tym miał wiedzieć ten wieśniak z BMW ?

 7. 7
  +11
  ~ pampi
  Piątek, 13.09

  Gdyby kierowcy autobusów wpierw włączali kierunkowskaz odczekali chociaż 3 s. a później wyjeżdżali z zatoczek to...nie taranowali by innych samochodów . A tak to wpierw wyjeżdżają a potem kierunkowskaz lub w jednej chwili to i to , zajeżdżając nagle innym drogę.

 8. 8
  +3
  ~ tre
  Piątek, 13.09

  Autobus i beemka stoją na drodze ale żaba musiał na ścieżce rowerowej, as w ruchu drogowym.

 9. 9
  --7
  ~ Tago
  Piątek, 13.09

  Na pewno nie widział przez tą wieśniacką czapkę- jaka TRZODA tylko w Elblągu takie BURACTWO !!!

 10. 10
  +5
  ~ jaro
  Piątek, 13.09

  kierowcy autobusow wciskaja sie jak moga moze milicja sie przyjzy jak oni jezdza

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.