Sobota, 8.08.2020, Imieniny: Iza, Cyprian, Dominik
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

Marek Cymerys nowym dyrektorem PDiM. Pierwszą decyzją będzie przeniesienie firmy do Nowiny

19.10.2015, 10:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Marek Cymerys nowym dyrektorem PDiM. Pierwszą decyzją będzie przeniesienie firmy do Nowiny

Należąca do miasta spółka Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów ma nowego dyrektora. Dariusza Jarząbka, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji w czerwcu, zastąpił Marek Cymerys. Wyboru nowego dyrektora PDiM dokonała w drodze konkursu Rada Nadzorcza spółki. Chętne do objęcia tej posady były cztery osoby. Przed nowym dyrektorem m.in. poważna decyzja o przenosinach siedziby spółki z ul. Zagonowej do Nowiny.

Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów po trzech latach pracy zrezygnował z tego stanowiska. Dariusz Jarząbek funkcję szefa PDiM pełnił od 2012 r. Jego kadencja miała zakończyć się w 2017 r. Tymczasem jeszcze przed tegorocznymi wakacjami, dyrektor spółki złożył do Rady Nadzorczej wniosek o odwołanie go z tego stanowiska. Rada Nadzorcza przychyliła się do wniosku i odwołała go z pełnionego stanowiska z dniem 30 czerwca 2015 r.

W połowie sierpnia Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Elblągu, ogłosiła konkurs na nowego dyrektora tej, należącej do Miasta spółki. Zainteresowani do 11 września mieli czas na zgłaszanie swoich kandydatur. Wśród wymogów, jakie przed nimi postawiono było m.in. wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5-letni staż pracy, w tym doświadczenie w zarządzaniu projektami lub zespołami ludzkimi.

Kandydaci mieli się także wykazać znajomością zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, przedmiotu działalności Spółki, działalności podmiotów gospodarczych w warunkach rynkowych, w szczególności przedsiębiorstw branży budownictwa drogowego, rynku budownictwa drogowego, a także prawa zamówień publicznych. Wśród dodatkowych atrybutów wymieniono również: doświadczenie w zarządzaniu w branży budowlanej, doświadczenie w realizacji kontraktów budowlanych w zakresie dróg i mostów oraz w aktywnym pozyskiwaniu klientów i sprzedaży usług budowlanych oraz posiadanie uprawnień budowlanych.

W wymaganym terminie do PDiM wpłynęły trzy podania od zainteresowanych kandydatów oraz jedno już po czasie. W trakcie prowadzonego postępowania kwalifikacyjnego jedna osoba wycofała się. Rozmowy przeprowadzono więc z dwoma kandydatami

- poinformowała nas Jolanta Manowska, prokurent, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych oraz główny księgowy spółki PDiM.

Ostatecznie Rada Nadzorcza spółki w składzie: Dariusz Ostrowski, Henryk Gawroński, Mariusz Czajkowski, Adam Tomkiewicz i Anna Tymolewska uznała, że dyrektorem PDiM powinien zostać Marek Cymerys.

Nowy dyrektor miejskiej spółki ma 57 lat i pochodzi z Elbląga. Jest magistrem inżynierem i absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. W ostatnim czasie był dyrektorem ds. produkcji i marketingu oraz pierwszym wiceprezesem zarządu w elbląskiej firmie PA Wyroby Betonowe (Grupa Kapitałowa POLAQUA Sp. z o.o.), z którą był związany od 2007 r. Wcześniej był m.in. kierownikiem działu produkcji w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku oraz kierownikiem budowy w trójmiejskich firmach.

Marek Cymerys obowiązki dyrektora PDiM pełni od 16 października. Dzień wcześniej podpisał umowę na 5-letnią kadencję. Nowy dyrektor już na wstępie będzie musiał zmierzyć się z decyzją o przenosinach siedziby firmy do bazy w podelbląskiej Nowinie. Jak udało nam się dowiedzieć obecna siedziba przy ul. Zagonowej generuje dość duże koszty. Po akceptacji nowego dyrektora zostanie ona prawdopodobnie sprzedana.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ może
  Poniedziałek, 19.10

  Teraz następną decyzją powinno być pogonienie firm z olsztyna które panoszą się w Elblągu i okolicy.olsztyniaki niech zarabiają na mazurach tam ich tereny.A OD ELBLĄGA -WON.

 2. 2
  --2
  ~ myślę
  Poniedziałek, 19.10

  Tak firma jak PDIM już się skoczyła była dobra z komuny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.