Środa, 29.03.2023, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Dariusz Jarząbek nie będzie już dyrektorem PDiM. Miasto szuka nowego szefa spółki

17.08.2015, 12:00:23 Rozmiar tekstu: A A A
Dariusz Jarząbek nie będzie już dyrektorem PDiM. Miasto szuka nowego szefa spółki

Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Elblągu ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora tej, należącej do Miasta spółki. Dotychczasowy dyrektor Dariusz Jarząbek, po trzech latach pracy zrezygnował z tego stanowiska. Nowego szefa PDiM powinniśmy poznać we wrześniu.

Dariusz Jarząbek funkcję dyrektora Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Elblągu pełnił od 2012 r. Na to stanowisko został wybrany przez Radę Nadzorczą w drodze postępowania kwalifikacyjnego. Jego kadencja miała zakończyć się w 2017 r. Tymczasem jeszcze przed tegorocznymi wakacjami, szef spółki złożył do Rady Nadzorczej wniosek o odwołanie go z tego stanowiska.

Rada Nadzorcza przychyliła się do wniosku dyrektora i odwołała go z pełnionego stanowiska z dniem 30 czerwca 2015 r. Obecnie, do 30 września dyrektor przebywa na przysługującym mu urlopie

- przekazała nam Jolanta Manowska, prokurent, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych oraz główny księgowy spółki PDiM.

Warto przypomnieć, że w ostatnich sześciu latach stanowisko dyrektora Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów pełniły aż cztery osoby. Od 2009 r. gdy na emeryturę odszedł Jan Celka, funkcję tę piastowali: Arkadiusz Burczyk (w latach 2009-2010), Jarosław Halicki (2010-2012) oraz odwołany niedawno Dariusz Jarząbek.

Rada Nadzorcza należącej do Miasta spółki, ogłosiła właśnie konkurs na nowego dyrektora Przedsiębiorstwa. Zainteresowani do 11 września mają czas na zgłaszanie swoich kandydatur. Wśród wymogów, jakie przed nimi postawiono są m.in. wykształcenie wyższe oraz co najmniej 5-letni staż pracy, w tym doświadczenie w zarządzaniu projektami lub zespołami ludzkimi.

Kandydaci powinni także wykazać się znajomością zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, zasad funkcjonowania spółek prawa handlowego, przedmiotu działalności Spółki, działalności podmiotów gospodarczych w warunkach rynkowych, w szczególności przedsiębiorstw branży budownictwa drogowego, rynku budownictwa drogowego, a także prawa zamówień publicznych. Rada Nadzorcza w ogłoszeniu wspomina również o dodatkowych atrybutach, którymi będą: doświadczenie w zarządzaniu w branży budowlanej, doświadczenie w realizacji kontraktów budowlanych w zakresie dróg i mostów oraz w aktywnym pozyskiwaniu klientów i sprzedaży usług budowlanych oraz posiadanie uprawnień budowlanych.

Otwarcie ofert przez Komisję Kwalifikacyjną powołaną przez Radę Nadzorczą, nastąpi po 11 września. Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone przez Komisję, tylko z kandydatami spełniającymi kryteria formalne.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ xcvb
  Poniedziałek, 17.08

  o proszę dyrektorski stołek mu nie pasił!

 2. 2
  +9
  ~ OZjasz Goldberg
  Poniedziałek, 17.08

  to ten co miał salon Opla? ciekawe z jakiego jest układu, że tak długo się pasł na pieniądzach podatników

 3. 3
  +8
  ~ Szczupak
  Poniedziałek, 17.08

  Tak, to ten co rozwalił OPLA. Słynie z tego,że jak gdzieś go"wsadzą " po znajomości na jakiś stołek to na pewno zrujnuje firmę. PDiM też rozłożył na łopatki....Ale ...ale... podobno Jarząbek opowiada,że od września wróci na ciepły stołek dyrektora PDiM. Szkoda ,że właściciel, czyli Miasto nie rozliczy tego niekompetentnego , wyjątkowo opornego na wiedzę osobnika. Ponadto, jakie konsekwencje poniesie ten pan za te szwindle , które robił przez ponad trzy lata.Doprowadził firmę na skraj bankructwa. "Świetnie" kreował bilanse. Wiadomo powszechnie ,że wspierali go niektórzy urzędnicy U.M.Pracownicy PDIM wiedzą z imienia i nazwiska kto wspierał tego nieudacznika.

 4. 4
  +6
  ~ Janusz Zabieraj
  Poniedziałek, 17.08

  za późno... już i tak rozpierniczył tą spółkę. O jego niegospodarności można by książkę napisać. Teraz pewnie PDiM pójdzie na sprzedaż tak jak MPO. Ciekawe kto i ile na tym "przytuli" ...... :) A w zasadzie to i tak wiadomo.......hehe

 5. 5
  +5
  ~ Szczupak
  Poniedziałek, 17.08

  Tak, Janusz Zabieraj, dobrze gadasz.Oj, można by napisać książkę , i to wielotomową książkę.No , ale jak zwykle ujdzie wszystko bezkarnie.

 6. 6
  0
  ~ jacek
  Wtorek, 18.08

  z tego co kojarzę, to salon opla był JEGO i mógł sobie z nim zrobić co chciał czyli na przykład sprzedać dilerowi z większego miasta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0307700634003