Poniedziałek, 1.12.2025, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy komunikacja miejska w Elblągu powinna być bezpłatna dla mieszkańców?

Tak, dla wszystkich mieszkańców - 88%

Tak, ale tylko dla wybranych grup (np. uczniów) - 2%

Nie - 10%

Nie mam zdania - 0%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Darmowa komunikacja w Elblągu? Powinniśmy iść w ślady innych miast (ankieta INFO)

01.12.2025, 13:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Darmowa komunikacja w Elblągu? Powinniśmy iść w ślady innych miast (ankieta INFO)
fot. archiwum redakcji

Czy przejazdy autobusami i tramwajami powinny być darmowe? – Jeżeli dołożymy około 7–8 milionów złotych bezpłatna komunikacja jest już w zasięgu naszego miasta – przekonuje radny Rafał Traks. Co na ten temat sądzą elblążanie? Zachęcamy do udziału w ankiecie INFO.

 

 

 

Coraz więcej polskich miast wprowadza bezpłatną komunikację miejską. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już m.in. Kalisz, Tczew, Inowrocław, Konin, Otwock i Mińsk Mazowiecki – w wielu z tych miejscowości z ulgi mogą korzystać osoby posiadające kartę mieszkańca. Elbląg również powinien rozważyć przystąpienie do tego grona? Zdaniem radnego PiS miasto i tak już bardzo dużo dopłaca do funkcjonowania Zarządu Komunikacji Miejskiej, więc warto zastanowić się i nad takim rozwiązaniem.

 

 

 

 

W tym roku skończy się prawdopodobnie w okolicach 37 milionów. Przy takiej dynamice wzrostu za dwa–trzy lata będziemy mieli nakłady na ZKM poziomie wszystkich wydatków ZKM. Czy naprawdę nie chcą się państwo zastanowić nad tym, abyśmy zrobili komunikację bezpłatną dla mieszkańców Elbląga? Jeżeli dołożymy około 7–8 milionów złotych, ta komunikacja jest już w zasięgu naszego miasta

– mówił Rafał Traks podczas Komisji Gospodarki i Klimatu i dyskusji na temat przyszłorocznego budżetu Elbląga.

 

 


Jak podkreślił, bezpłatne przejazdy miałyby być jedną z ulg dla posiadaczy karty wElblągu. – Może jeszcze nie w przyszłym roku, ale na przykład od 2027 roku, czyli od nowego przetargu na obsługę komunikacji zbiorowej, warto wprowadzić bezpłatną komunikację dla mieszkańców, którzy korzystają z aplikacji w Elblągu – dodał.

 

 

 

Obecnie w Elblągu z darmowych przejazdów korzystać mogą m.in. dzieci do 4 lat, seniorzy, którzy ukończyli 70 lat, oraz szczególnie zasłużeni dawcy krwi. Czy miasto powinno rozszerzyć ten katalog i wprowadzić bezpłatną komunikację dla wszystkich mieszkańców? Czy elbląski samorząd na to stać?

 

 

 

Zachęcamy do udziału w ankiecie na info.elblag.pl. Głosowanie potrwa do czwartku, 4 grudnia, do godz. 9.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy komunikacja miejska w Elblągu powinna być bezpłatna dla mieszkańców?

Tak, dla wszystkich mieszkańców - 88%

Tak, ale tylko dla wybranych grup (np. uczniów) - 2%

Nie - 10%

Nie mam zdania - 0%


   Suma głosów: 41

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2025 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95593285560608