Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Michał Missan powołał na wiceprezydenta 37-letniego Piotra Kowala. „Nie wszystkie moje decyzje są przewidywalne”

28.05.2024, 14:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan powołał na wiceprezydenta 37-letniego Piotra Kowala. „Nie wszystkie moje decyzje są przewidywalne”
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Prezydent Elbląga Michał Missan powołał na wiceprezydenta 37-letniego Piotra Kowala. - Nie wszystkie moje decyzje są przewidywalne – przyznał.

 


W marcu ubr. Piotr Kowal został dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Przez ten rok współpracy, kooperacji udało się nam poznać lepiej, poznać fachowy styl zarządzania pana Prezydenta – mówił Piotr Kowal. - Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

 

 

Od jutra (29.05.) Piotr Kowal będzie wiceprezydentem Elbląga. Podlegać mu będzie Departament Promocji i Turystyki, Departament Kultury, Sportu i Rekreacji, Departament Świadczeń Rodzinnych, Departament Spraw Obywatelskich, a także Departament Edukacji.

 

Departamenty, które będą mi podlegać mogą liczyć na moje wsparcie, na otwartość i wiedzę, którą posiadam. Wiem, że w takiej mocnej drużynie, jaką jesteśmy naprawdę możemy zrobić wiele. Wszyscy fachowcy, którzy pracują w Urzędzie Miejskim i władze miasta będziemy ze wszystkich sił starać się, żeby poprawiać komfort życia naszych mieszkańców

 

 

– zaznaczył Piotr Kowal.

 

 

Jak Michał Missan uzasadnia swój wybór? - Drugą podporą rozwoju miasta jest promocja i kultura, a także sport i na tych dwóch nogach chcę opierać rozwój Elbląga – mówił Michał Missan. - Ostatni czas, kiedy razem współpracowaliśmy przekonał mnie do tego, że z panem dyrektorem jako wiceprezydentem ta druga noga nie będzie kulała tylko będzie szła do przodu. Na tych podstawach zbudujemy świetne miasto do mieszkania dla naszych mieszkańców.

 

 

To jest młody, kreatywny człowiek, który pokazał  nie raz w swojej pracy, że potrafi zaskakiwać. Oceńcie sami pracę Departamentu Promocji i Turystyki chociażby zakresie imprez miejskich. Myślę, że też jest gwarancją dobrej współpracy z przedstawicielami środowiska sportowego, kulturalnego. Stąd też taka decyzja

 

 

– mówił Michal Missan.

 

 

Piotr Kowal ma 37 lat. - Nie wszystkie moje decyzje są przewidywalne – stwierdził Michał Missan. - Stawiam na młodych. Stawiam na kobiety (wiceprezydentem została także Katarzyna Wiśniewska – przyp. red.). To są naturalne decyzję, które podejmuje codziennie. Jestem  przekonany, że to nam zaprocentuje i zostanie dobrze ocenione przez elblążan.

 

 

 

To jest olbrzymia odpowiedzialność. Pan Prezydent lubi zaskakiwać nie tylko państwa i nie tylko Panią Wiceprezydent. Ja również zostałem zaskoczony tą propozycją przy jednym z porannych spotkań z Panem Prezydentem. Nie było dużo czasu na podjęcie decyzji, ale myślę, że takie decyzje trzeba podejmować stanowczo, szybko i z pełnym przekonaniem, bo mówimy tu o rozwoju miasta

 

 

– podkreślił Piotr Kowal.

 

 


Czym Piotr Kowal chce się zająć w pierwszej kolejności? - Pierwsze kroki to na pewno spokojna analiza, konsultacja tego, co należy zrobić. Ta decyzja jest dość spontaniczna, szybka. Niedawno rozmawialiśmy. Na pewno musimy omówić z Panem Prezydentem wszystkie decyzje, kroki. W najbliższym czasie na pewno o tym poinformujemy – zapewniał Piotr Kowal. - Żadnej rewolucji, wszystko stopniowo.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Adr
  Wtorek, 28.05

  Moje też

 2. 2
  +26
  ~ no tak
  Wtorek, 28.05

  I od nowa Polska Ludowa, a dlaczego, ze ten pan był Vice burmistrza w Ostródzie tak krótko?

 3. 3
  +21
  ~ Prawda
  Wtorek, 28.05

  To fakt nieprzewidywalne ......miasto to nie zabawa

 4. 4
  +27
  ~ Baczny obserwator
  Wtorek, 28.05

  "Oceńcie sami pracę Departamentu Promocji i Turystyki chociażby zakresie imprez miejskich" - no to faktycznie mnie "przekonał" tym stwierdzeniem...

 5. 5
  +15
  ~ 1,2,3
  Wtorek, 28.05

  To kiedy te efekty będą?? Drużyna wspaniała wachowcoffff, to do działa. Czekamy

 6. 6
  +26
  ~ weteran
  Wtorek, 28.05

  Nissan obstawia się swoimi zęby mieć zaplecze a ten będzie dozgonnie wdzięczny. Była komuna jest i będzie!! Młodzi i nie partyjni nie maja żadnych szans na przysłowiowy stołek.

 7. 7
  +27
  ~ Upadek
  Wtorek, 28.05

  Zarządzanie miastem to nie zabawa w nieprzewidywalność. Może być i młody wice, ale z odpowiednim doświadczeniem. A jakie ten Pan ma doświadczenie np. w edukacji???? Tak ogromny dział w budżecie, tyle drażliwych i wrażliwych kwestii. Przez najblizszy rok będzie próbował zrozumieć o co chodzi, tylko że nie ma czasu na takie badanie terenu i uczenie się podstaw. Porażka i nie wróżę długiej kariery zarówno wice jak i glównemu.

 8. 8
  +15
  ~ Hanka
  Wtorek, 28.05

  Pan dr Missan jak na osobę wykształconą (a ciągle chwali się swoim doktoratem), z wypowiedziami radzi sobie słabo. Czy Pan jest nieprzewidywalny? Raczej nie, to ławeczka jest bardzo krótka, a przypadkowi ludzie w większości instytucji rządzą, także poczekamy, zobaczymy. Ja cieszę się, że jest to człowiek młody i mam nadzieję, że sobie poradzi.

 9. 9
  +17
  ~ Kez
  Wtorek, 28.05

  Cyrk- tylko w cyrku to jest mądre kierownictwo.

 10. 10
  +28
  ~ Opasły Nissan
  Wtorek, 28.05

  Czyli chłopaczek po filologii polskiej, który całą karierę urzędniczą zawdzięcza partii i zapewne nie przepracował ani dnia w sektorze prywatnym będzie nam teraz urządzał życie razem z podnóżkiem Wcisły Nissanem, dramat.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2068119049072