Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Strajk w EPWiK! Związkowcy podali datę. Elblążan czekają utrudnienia?

22.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Strajk w EPWiK! Związkowcy podali datę. Elblążan czekają utrudnienia?

W Elbląski Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji 3 czerwca rozpocznie się akcja strajkowa. Związkowcy od miesięcy domagają się podwyżek płac dla pracowników spółki. Ich cierpiliwość się skończyła?

 

 

 

 

W związku z brakiem jakichkolwiek konstruktywnych propozycji ze strony prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Marka Misztala i lekceważeniem pracowników spółki przez nowego prezydenta miasta, Michała Missana, zrzeszony u nas Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług podjął decyzję o rozpoczęciu 3 czerwca bezterminowej akcji strajkowej w EPWiK

- poinformował dziś (22 maja) Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

 

 


Pracownicy spółki od kilku miesięcy walczą o podwyżki. W lutym zrzeszony w Związkowej Alternatywie Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Oświaty i Usług w Elblągu wszedł w spór zbiorowy z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Dotychczasowe rozmowy stron nie przyniosły rozwiązania. W związku z tym 26 marca został podpisany protokół rozbieżności kończący mediacje w ramach sporu zbiorowego prowadzonego przez związkowców z EPWiK. Niedawno w zakładzie przeprowadzono referendum strajkowe. Wzięło w nim udział ponad 62 proc. pracowników. Za strajkiem zagłosowało 95,77 proc., przeciwko - 4,23 proc.

 

 

 

Dziś, 22 maja przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa poinformował, że w 3 czerwca w EPWiK rozpocznie się strajk. - Nasz związek w ramach sporu zbiorowego domaga się wprowadzenia dodatku stażowego i podniesienia wynagrodzeń zasadniczych o 600 zł brutto - przypomina Piotr Szumlewicz.

 

 

 

Elblążanie muszą liczyć się z tym, że mogą ich czekać utrudnienia. Władze spółki przestrzegały przed tym już w kwietniu. - Zaniechanie pracy przez część Pracowników może spowodować przerwy w dostawie wody, odprowadzaniu ścieków lub niepodjęcia naprawy uszkodzonej infrastruktury na czas - informował wtedy w komunikacie do mediów prezes EPWiK Marek Misztal.

 

 

 

 

Odpowiedzialność za wszelkie niedogodności dla mieszkańców związane ze strajkiem będzie ponosić pracodawca wraz z władzami miasta

- podkreślił dziś przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ddd
  Miesiąc temu

  Hmm, a dlaczego mieszkańcy mają cierpieć z tego powodu? Co to nas intetesuje, czy za niewykonane usługi zostaną obniżone rachunki z tego powodu???

 2. 2
  +50
  ~ Czas to zrozumieć i zauważyć
  Miesiąc temu

  Ludzie ktorzy doprowadzają do strajku bo nie szanują pracownikow nie nadają się na nimi rządzenie! Czasy poddaństwa pracodawcy , mobbingu i dyskryminacji odchodzą do lamusa historii miasta!!!!

 3. 3
  +46
  ~ Czas out
  Miesiąc temu

  Niech tylko zniknął sci ktorzy kojarzą się z metodami poprzedniej wladzy!! Wtedy moze nastąpi nowy początek

 4. 4
  +45
  ~ Walery
  Miesiąc temu

  Wstyd, żeby w takiej spółce były niskie płace dla pracowników którzy zarabiają na firmę, a kadra kierownicza zarabiała krocie i wydawała firmowe pieniądze na zbędne sprawy.

 5. 5
  --36
  ~ Opasły Nissan
  Miesiąc temu

  Wójcik szuka ludzi na steolarnie jak im zle, tylko tam trzeba pracowac.

 6. 6
  +36
  ~ Stefan
  Miesiąc temu

  DO OPASŁY NISAN. Coś słabo reklamujesz tego Wójcika skoro cały czas szuka ni...linków czyżby to też wynika z Twoich marnych zarobków?

 7. 7
  +37
  ~ Żałosne
  Miesiąc temu

  Doprowadzenie do strajku to porażka pracodawcy!

 8. 8
  +32
  ~ Kalafior
  Miesiąc temu

  chyba jeszcze niektórzy nie zrozumieli przekazu wyborczego??? ci co byli i sterowali latami dostali od mieszkańców czerwona kartkę wraz z ich komitetami niedobitków! przegrywając wybory do sejmików otrzymali negatywna ocenę swoich metod zarzadzania i stosunku do mieszkańców oraz pracowników! obecni chyba nie chcą popełnić tego błędu i nie będą korzystać z rad otoczenia , które przysłużyło się tej sromotnej porażce! walka z pracownikami ich dyskryminacja , szykany i mobbing to najgłupsza droga, która może wybrać pracodawca!!!!

 9. 9
  +33
  ~ Truso
  Miesiąc temu

  Czy nowy prezydent to kontynuacja tego co było? Na to wygląda

 10. 10
  --22
  ~ Ploterek
  Miesiąc temu

  Ja tylko dodam, że Związkowa Alternatywa tam gdzie jest w zakładzie pracy to robią chaos, dezorganizację i bunt pracowników. Owszem, podwyżki pracownikom się należą, ale sposób w jaki robi to ZA jest żałosny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1747200489044