Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Trwa spór zbiorowy w EPWiK. "Prezes twierdzi, że podwyżki płac stanowiłyby zagrożenie dla płynności finansowej firmy"

22.02.2024, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa spór zbiorowy w EPWiK. "Prezes twierdzi, że podwyżki płac stanowiłyby zagrożenie dla płynności finansowej firmy"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Nie odpuszczamy! W ramach informacji publicznej wysłaliśmy do Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zapytania o wydatki m.in. na dotacje, darowizny, działalność promocyjną i edukacyjną oraz o to, w jaki sposób spółka dokonuje oceny efektywności takich wydatków – stwierdził Piotr Szumlewicz, przewodniczący Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa.

 

 

Skoro pracodawca twierdzi, że podwyżki płac dla pracowników stanowiłyby zagrożenie dla płynności finansowej firmy, to przekazywanie znacznych środków na cele zewnętrzne byłoby działalnością na szkodę przedsiębiorstwa

– podkreślił Piotr Szumlewicz.
 


Związek Alternatywa domaga się podwyżki płac zasadniczych o 1200 zł brutto oraz wprowadzenia dodatku stażowego. - Podkreślamy, że władze firmy w sprawozdaniu z działalności EPWiK za 2022 r. wśród ryzyk dla dalszej działalności same wskazały: "Ryzyko związane z utratą wyspecjalizowanej kadry pracowniczej. Nowoczesna technologia i zaawansowanie procesów technologicznych wymagają zatrudnienia specjalistów w wysokimi kwalifikacjami niezbędnymi w Spółce. Istnieje ryzyko okresowych lub trwałych problemów z pozyskiwaniem wykwalifikowanej kadry oraz przechodzeniem pracowników na rentę lub emeryturę" – zaznaczył Piotr Szumlewicz.

 

W tym kontekście tym bardziej wydaje się zasadne znaczne podniesienie płac i wprowadzenie dodatku stażowego

– dodał Piotr Szumlewicz.

 

 
Poniżej treść wniosku, który został wysłany do prezesa EPWiK
 

"Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. Nr 1 12, poz. 1198) zwracam się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w zakresie:
1. - wysokości środków przekazanych w formie m.in. dotacji i darowizn i innych podmiotom zewnętrznym w latach 2021-2023 r., w podziale na lata i na poszczególne podmioty
2. -wysokości środków przekazanych podmiotom zewnętrznym w ramach umów sponsoringowych w latach 2021 -2023 r. w podziale na lata i na poszczególne podmioty,
3. - wysokości środków wydanych na promocję Spółki w latach 2021-2023 r. w podziale na poszczególne lata i poszczególne działania promocyjne.
4. - wysokości środków wydanych na programy edukacyjne w latach 2021-2023 w podziale na poszczególne lata i poszczególne działania.
5. - w jaki sposób Spółka dokonuje oceny efektywności działań promocyjnych, sponsoringowych i edukacyjnych? Czy stosowane są wskaźniki dokumentujące wpływ sponsorowanych podmiotów czy finansowanych programów i kampanii na promocję i działalność Spółki? Jeśli tak, proszę o wskazanie wyników takich pomiarów."


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +49
  ~ Tak trzymać
  Czwartek, 22.02

  Jechać ostro i niech idzie do publicznej wiadomosci działalność fachowca!

 2. 2
  +41
  ~ to_my
  Czwartek, 22.02

  NIE PODDAJEMY SIĘ - BĘDZIEMY WALCZYĆ DO KOŃCA. To pracownik powinien być najważniejszą osobą w spółce, ponieważ dzięki niemu osiągane są zyski. Nigdy tak do tej pory nie było w tej firmie jak jest teraz. Wszystkie dzięki nowemu, bojowemu i skutecznemu związkowi zawodowemu. Dziękujemy !!!!

 3. 3
  --41
  ~ Inc
  Czwartek, 22.02

  Ciekawe czy ci wszyscy roszczeniowcy wincyj wincyj jakby mieli swoje firmy to by tak chetnie przystawali ba bunty ... jeśli płaca nie odpowiada zapraszam do zmiany pracy Ew proszę otwierać swoje

 4. 4
  +37
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 22.02

  Piotr Szumlewicz to jeden z rozsądniejszych lewicowców w Polsce (choć z zacięciem rusofobicznym, dlatego tu ma minusa;), acz jako związkowiec wykazuje się zdecydowanym #RiGCz-em; Temu trollowi @Inc natomiast przypominam, że jak się nie potrafi płacić godnie swoim pracownikom, to znaczy, że się nie nadaje do "byznesu" i czas zwinąć żagle i odwiedzić pośredniak, a nie terroryzować innych ludzi swoimi mokrymi fantazjami o byciu byzmesmem; Okradając pracowników jest się bowiem zwykłym pasożytem, a i zapewne roszczeniowcem, który brał gruby hajs Z Naszych POdatkuf! np. w trakcie tzw. pandemii z Tarczy Antykryzysowej (250 mld zł!) i go egoistycznie przeżarł, bo pracownicy wtedy podwyżek na oczy nie widzieli (wręcz przeciwnie). #PrawdaWasWyzwoli; 🖤🚩

 5. 5
  --42
  ~ Inc
  Czwartek, 22.02

  Ciekawe czy ci wszyscy roszczeniowcy wincyj wincyj jakby mieli swoje firmy to by tak chetnie przystawali ba bunty ... jeśli płaca nie odpowiada zapraszam do zmiany pracy Ew proszę otwierać swoje

 6. 6
  --37
  ~ korzystam z wody
  Czwartek, 22.02

  Cwaniactwo,możecie robić z łapkami co chcecie i ustawiać je na swoja korzyść, już za taka robotę nie powinniście dostać ani centa. Jechać to sobie możesz ostro w swoim łóżeczku, a to jest sprawa płynności finansowej , żebyś człowieku mógł otrzymać to co już masz.Sprywatyzować i zwolnic połowę, bo jak widać godziny pracy ,a piszą sobie.

 7. 7
  --24
  ~ do moderatora
  Czwartek, 22.02

  Wyłączyć punktowanie.

 8. 8
  +24
  ~ korzystam z rozumu
  Czwartek, 22.02

  "Psie głosy nie idą pod niebiosy"; należy uspołecznić i skolektywizować majątek złodziejskiego prywaciarstwa, które zamiast dbać o swoich pracowników wypisuje brednie w internetach - w godzinach pracy! ;]

 9. 9
  +32
  ~ pracownik
  Czwartek, 22.02

  Słuszna sprawa. Najważniejsze są losy pracowników i ich rodzin. W EPWiK powinno się zarabiać godnie i spokojnie żyć by nie martwić się o swoją przyszłość !!!!

 10. 10
  +25
  ~ oksi
  Czwartek, 22.02

  Zarządzanie to troska o każdego pracownika i odpowiedzialność za decyzje a nie zabawa w wielkość ludzi małych, dowartościowujących się władzą. Należy popierać związki zawodowe, które walczą o poprawę warunków pracy i płacy, w przeciwnym razie będzie źle.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0821371078491