Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Znamy już gwiazdy Dni Elbląga. Na koncerty elblążanie dojadą komunikacją miejską za darmo?

19.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Znamy już gwiazdy Dni Elbląga. Na koncerty elblążanie dojadą komunikacją miejską za darmo?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Danzel, Gromee, Lanberry i Kwiat Jabłoni to gwiazdy tegorocznych Dni Elbląga. Na tym jednak nie kończą się atrakcje, które w tym czasie czekają elblążan. Oto kulturalne, sportowe i rozrywkowe propozycje na najbliższe tygodnie.

 

 


Plan imprez na najbliższe tygodnie poznaliśmy dziś, 17 maja podczas konferencji prasowej. Wśród nich tą najbardziej wyczekiwaną przez elblążan informację dotyczącą Dni Elbląga.

 

 

 

Tegoroczne święto miasta odbędzie się w dniach 21 - 23 czerwca. W ciągu trzech dni na scenie przy katedrze św. Mikołaja zaprezentuje się kilku znanych wykonawców, a także lokalni artyści. W piątek (21 czerwca) wystąpią belgijski piosenkarz i autor hitu "Pump It Up!" Danzel oraz producent muzyczny i DJ Gromee, a w sobotę (22 czerwca) Electric Girls, Elbląska Orkiestra Kameralna i DJ Skytech.

 

 

 

Na niedzielę (23 czerwca) zaplanowano koncerty: Małgorzaty Uścisłowskiej, znana szerzej jako Lanberry oraz Kwiatu Jabłoni, zespołu rodzeństwa Katarzyny i Jacka Sienkiewicz. - Myślę, że w niedzielę będzie dużo ludzi. Lanberry i Kwiat Jabłoni to są takie gwiazdy, na których występach możemy się spodziewać nawet 10 tys. osób - mówił dziś prezydent Elbląga Michał Missan.

 

 

 

Oprócz strefy koncertowej na placu przy katedrze przewidzieliśmy również kilka innych atrakcji dla elblążan. Zaprosiliśmy koło widokowe, które już niebawem powinno się pojawić na terenie Starego Miasta. Dodatkowo odbędą się zawody Iron Hand, czyli przejście po linie nad rzeką Elbląg z użyciem wyłącznie rąk. W Bibliotece Elbląskiej będzie działała strefa dziecięca, a strefa seniora w muzeum. Prowidujemy również bal przebierańców dla dzieci w Ratuszu Staromiejskim

 

 

- wymieniał Piotr Kowal, dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 


21 czerwca na placu przy katedrze elblążanie wspólnie będą mogli obejrzeć mecz polskiej reprezentacji. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji na czas jubileuszowych Dni Elbląga planuje prezydent miasta.

 

 

 

 

Zaproponuję Radzie Miejskiej w Elblągu podjęcie uchwały dotyczącej wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej na Dni Elbląga, od piątku do niedzieli. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tego pomysłu. Będziemy chcieli również, żeby ZKM uruchomił dodatkowe autobusy, tak aby po imprezie rozwieźć mieszkanki i mieszkańców do domu. Mam nadzieję, że w ten sposób wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

 

 

- dodał Michał Missan.

 

 


Koszt tegorocznych Dni Elbląga to ponad 600 tys. zł, z czego 150 tys. zł miasto pozyskało ze środków zewnętrznych.

 

 

 


Sezon imprez w Elblągu rozpoczyna się już 18 maja Europejską Nocą Muzeów. W wydarzeniu wezmą udział: Biblioteka Elbląska, Centrum Sztuki Galeria EL i Muzeum Archeologiczno-Historyczne, które tego dnia rozpocznie świętowanie 70-lecia istnienia. Więcej na temat planowanych tego dnia wydarzeń pisaliśmy m.in. TUTAJ i TUTAJ.

 

 

 

24 maja na placu Kazimierza Jagiellończyka odbędzie się Europejski Piknik Rodzinny z okazji 20-lecia Polski w UE. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14 i potrwa do godz. 20.30. W programie są liczne atrakcje dla dzieci - występ zespołu Diamenty, Balonowe show Patrycji Lipińskiej, strefa animacji, zabaw i edukacji oraz występ Aleksandry Szwed i koncert zespołu Big Day.

 

 


Dzień Dziecka najmłodsi elblążanie będą mogli świętować w Parku Dolinka. - 1 czerwca wypada w tym roku w sobotę, więc będziemy się bawić trochę dłużej niż w latach ubiegłych. Zapraszamy do Parku Dolinka od godz. 14 do godz. 19. W amfiteatrze będą koncerty, występy, teatr i animacje. Dodatkowo MOSiR przygotuje strefę gier i zabaw dla dzieci - mówił Arkadiusz Kolpert, dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Rekreacji UM w Elblągu.

 

 

 


Również 1 czerwca rozpoczyna się rywalizacja o Puchar rowerowej stolicy Polski. - Nasze miasto po raz 5 weźmie udział w tej kampanii społecznej, której celem jest zachęcenie do tego, żeby jak najczęściej poruszać się rowerami. Akcja potrwa do 30 czerwca. Zasady udziału są bardzo proste. Należy pobrać aplikację Aktywne Miasto na telefon komórkowy, ta aplikacja zlicza przejechane kilometry. Cieszy nas, że z każdym rokiem coraz więcej osób bierze udział w Rowerowej Stolicy Polski i coraz więcej osób kręci kilometry dla naszego miasta. W ubiegłym roku było to 1100 osób, które wykręciły 166 tys. km - dodał Arkadiusz Kolpert.

 

 


9 czerwca odbędzie się 15. Elbląski Bieg Piekarczyka. Więcej o tym wydarzeniu pisaliśmy np. TUTAJ. - Patrząc na to, co dzieje się na listach startowych, mogę śmiało powiedzieć, że idziemy na rekord frekwencyjny. Obecnie zamknięta jest już lista dziecięca, mamy zapisanych 600 dzieci. Ponad 700 osób zgłoszonych jest w biegu głównym - mówił Marek Kucharczyk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

 

 


W tym sezonie nie zabraknie również imprezy, która podbiła serca i bębenki mieszkańców. W dniach 14 - 16 czerwca odbędzie się 6. edycja Elbląskiego Święta Muzyki. W tym roku podczas wydarzenia wystąpią: Opał, Bartek Królik, Skalpel, Tomek Makowiecki i Spięty.

 

 

 

Niedziela to finał i główny punkt programu, czyli koncerty na Starym Mieście. Zachęcam wszystkich artystów, którzy chcieliby zaprezentować się tego dnia na ulicach starówki - można się do nas zgłaszać. Wieczorem odbędzie się parada, podczas której zagra Elbląska Orkiestra Wojskowa i koncert grupy Spięty, wieńczący całą imprezę

 

 

- mówił Wojtek Minkiewicz ze Stowarzyszenia Kulturalne Co Jest?
 

 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. DK


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 17.05

  Brawo Panie Prezydencie. 1 Plus za to, że są to gwiazdy na Topie, 2 Plus za to, że będzie to się odbywać na Placu Katedralnym a nie na tym pastwisku. Jeszcze Sylwestra prosimy na Starym Mieście reaktywować i Dni Morza.

 2. 2
  +5
  ~ Arc
  Piątek, 17.05

  hahaha ciemny lud potrzebuje tylko "igrzysk"...

 3. 3
  +2
  ~ Pieszczotki
  Piątek, 17.05

  Nowa stara wladza chce dopieścić mieszkańców-:))))

 4. 4
  +3
  ~ Aktywni
  Piątek, 17.05

  Przodownicy pracy!

 5. 5
  +10
  ~ Szejk Ali
  Piątek, 17.05

  Z Dubaju też za darmo?

 6. 6
  --1
  ~ Myślenie nie boli
  Piątek, 17.05

  Thomas Anders z Modern Talking występuje w Polsce non stop w każdej pipidowie i ma full przebojow a nie przepocony Denzel mistrz 1 przeboju !

 7. 7
  +2
  ~ wiertajlot
  Piątek, 17.05

  Proponuje zorganizowac te koncerty w amfiteatrze cwierka i nissana na dolince. Pora wreszcie uzyc tego kameralnego cudu architektury i dzieła wladz miejskich, niech mieszkancy zobacza na co wydano ich pieniadze.

 8. 8
  +6
  ~ do wiertaljot
  Piątek, 17.05

  widzimy że towarzysz ze wschodu na elblaskie łamy zawitał

 9. 9
  +2
  ~ aaa
  Piątek, 17.05

  oby nie miało to miejsca na placu katedralnym, wyspa spichrzów miała jakiś klimat w sobie, dużo miejsca

 10. 10
  +3
  ~ Ozdoba i prestiż
  Piątek, 17.05

  A kiedy w końcu atrakcyjny rzecznik ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2793388366699