Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Wybory samorządowe 2024. Frekwencja niższa niż w 2018 r.

07.04.2024, 18:58:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wybory samorządowe 2024. Frekwencja niższa niż w 2018 r.
Fot. DK

Frekwencja do godz. 17 w pierwszej turze wyborów samorządowych w całym kraju wyniosła 39,43 proc. - poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. W Elblągu do tej godziny zagłosowało 34,88 proc. uprawnionych. Zobacz zdjęcia z lokali wyborczych.

 

 


Głosowanie w wyborach samorządowych rozpoczęło się w niedzielę (7 kwietnia) o godz. 7. Potrwa do godziny 21. W Elblągu wybieramy prezydenta, skład rady miejskiej i radnych naszego okręgu do sejmiku wojewódzkiego. Głosowanie w naszym mieście odbywa się w 62 obwodowych komisjach wyborczych (ich listę znajdziecie tutaj). Do godziny 17 w naszym mieście do urn poszło 34,88 proc. uprawnionych do głosowania, poinformowała Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu. Frekwencja jest niższa, niż w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, wtedy o tej samej godzinie wynosiła ona w naszym mieście 57,92 proc. Także w ostatnich wyborach samorządowych w 2018 r. o godz. 17 była ona trochę wyższa i wynosiła 36,51 proc.

 

 

 

W powiecie elbląskim do godz. 17 największą frekwencję odnotowano w gminie Markusy (46,10 proc.), a najmniejszą w gminie Elbląg (31,51 proc.).

 

 

 

Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza frekwencja na godz. 17 w kraju wyniosła 39,43 proc., wydano ponad 11,3 mln kart do głosowania. Do tej godziny w województwie warmińsko-mazurskim zagłosowało 39,74 proc. uprawnionych.

 

 

 

Frekwencja jest mniejsza o blisko 2 proc. w porównaniu z wyborami samorządowymi z 2018 r. Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych frekwencja na godz. 17 wynosiła ponad 57 proc.

 

 

- mówił Sylwester Marciniak przewodniczący PKW, podczas konferencji PKW.

 

 

 

Dziś (7 kwietnia) odbywa się pierwsza tura wyborów samorządowych. Lokale wyborcze otwarte zostały o godzinie 7. Głosowanie potrwa do godz. 21. W Elblągu głosy oddajemy w 62 komisjach obwodowych (ich listę znajdziemy tutaj). Do lokalu wyborczego bierzemy dokument tożsamości ze zdjęciem m.in. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy czy książeczkę wojskową. Członkowie komisji wydadzą nam tam 3 karty do głosowania: na prezydenta (różowa karta), na radnych miasta (szara karta), na radnych sejmiku (niebieska karta). Żeby nasz głos był ważny, na każdej z tych kart można zaznaczyć tylko jedno nazwisko - należy postawić znak X w kratce przy wybranym kandydacie. Jeśli zaznaczymy więcej niż jednego kandydata, głos będzie nieważny. Szczegółowa instrukcja głosowania znajduje się na dole każdej karty wyborczej. Druga tura wyborów, jeśli okaże się konieczna, zostanie przeprowadzona 21 kwietnia.

 

 

 

Zobacz galerię zdjęć z komisji obwodowych działających w: Filii Biblioteki Elbląskiej nr 3, Szkole Podstawowej nr 15 i Zespole Szkół Gospodarczych.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Biblioteka Filia nr 3, SP 15, ZSG ( zdjęć 36 )
Dodano: 2024-04-07 | Fot. DK
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ V
  Niedziela, 07.04

  Wygraj Śliwka!!!! Precz z marazmem

 2. 2
  +2
  ~ Pyzdra
  Niedziela, 07.04

  Druga tura Missan Śliwka . Ciekawe jak rada będzie wyglądać

 3. 3
  +3
  ~ VM
  Niedziela, 07.04

  Elbląg to upodlone miasto emerytów z ZOMO, SB i czerwonych kacyków. Oni wybiorą Missana, chociaż trzeba być skończonym idiotą by popierać takie coś. Czeka nas powtórka z Nowaczyka.

 4. 4
  +2
  ~ Przemek89
  Poniedziałek, 08.04

  Jesteśmy jednak nieudolnym i miastem pełnym głupków w którym nic się nie zmieni skoro wygrał Nissan! Czas zmienić to miasto bo większość mieszkańców to stado ameb. Wraz zagłosowali za partią złodzieja. Gratuluję!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1703970432281