Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Park Modrzewia potrzebuje pilnej modernizacji?

23.10.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Park Modrzewia potrzebuje pilnej modernizacji?
Fot. Agnieszka Klatt

Remont alejek i wykonanie dojścia do Parku Modrzewie od strony ul. Wiejskiej – to dwie inwestycje, które znalazły się wśród wniosków w okręgu 1 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Czy Park Modrzewia potrzebuje tych zmian?Pomysł wykonania dojścia do Parku Modrzewia od ul. Wiejskiej zgłosiła Katarzyna Dratwa. Realizację tej inwestycji oszacowano na 220 tys. zł.Zarząd Zieleni Miejskiej ocenił ten wniosek pozytywnie.

 

Wykonanie dojścia do parku Modrzewie od strony ul. Wiejskiej wpłynie na poprawę warunków technicznych oraz komfortu pieszych, przy równoczesnym wzroście walorów estetycznych całego parku

 

 

– stwierdzono.
Z akceptacją urzędników spotkał się także pomysł Roberta Turleja, który zgłosił wniosek dotyczący remontu alejek w Parku Modrzewie. Tę inwestycję wyceniono na 520 tys. zł.Departament Gospodarki Miasta zaopiniował ten wniosek pozytywnie. 

 

Remont alejki wpłynie na poprawę warunków technicznych oraz komfortu pieszych

 

 

– zaznaczono.
 


Zarząd Zieleni Miejskiej stwierdził to samo, co przy poprzednim wniosku, czyli że remont nawierzchni alejki wpłynie na poprawę warunków technicznych oraz komfortu pieszych, przy równoczesnym wzroście walorów estetycznych parku Modrzewie.Oba wnioski uzyskały pozytywną opinię Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Olsztynie Delegatura Elbląg.Głosowanie na wnioski w ramach Budżetu Obywatelskiego 2024 trwa do 9 listopada. Głosy można oddawać elektronicznie - przez stronę internetową: www.budzetobywatelski.elblag.eu klikając na zamieszczony tam baner. Głosy można również oddawać w sposób tradycyjny, czyli przez papierowe karty do głosowania. Karty do głosowania można pobrać w punktach lub wydrukować ze strony www.budzetobywatelski.elblag.eu i składać osobiście: w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1 i w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim, ul. Stary Rynek 25.


 


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Okręg1. Park Modrzewia ( zdjęć 32 )
Dodano: 2023-10-23 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ki
  Poniedziałek, 23.10

  a co z alejkami na cmentarzu dębica ?

 2. 2
  +3
  ~ Sciezka za 220.000 zł ?
  Poniedziałek, 23.10

  Chyba kogoś pogięło na maxa

 3. 3
  0
  ~ Wyborca Tóska
  Wtorek, 24.10

  Na Tóska głosowałem to on Pomorze, tyle na obiecywał to jedna obietnica więcej nie zaszkodzi

 4. 4
  +1
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 24.10

  Zero tolerancji na ustawki w Budżecie Obywatelskim!!!

 5. 5
  +59
  ~ Kibic
  Wtorek, 24.10

  Totalna ustawka, Katarzyna Dratwa, pracownik Zarządu Zieleni na stanowisku kierowniczym wnioskuję budowę alejki, Zarząd Zieleni pozytywnie opiniuje, może jeszcze Zarząd Zieleni wykona alejkę i dokona odbioru jakościowego. Dodać należy że Zarząd Zieleni jest podległy Witoldowi Wróblewskiemu. I to na tyle.

 6. 6
  +2
  ~ Observer
  Wtorek, 24.10

  Po co remontować , lepiej Turlejowe sjesty urządzać.

 7. 7
  +2
  ~ Weto
  Wtorek, 24.10

  No nie za dużo już kasy poszło na ten park modrzewie. W innych dzielnicach miasta nic nie zrobiono. Chcecie remontu to niech radni zapłacą i ten co wnioskuję o kase na ten park. AZZM niech weźmie się za usuwanie uschnietych drzew i podpcinanie galezi bo strach chodzić chodnikiem.

 8. 8
  +33
  ~ Qwerty
  Wtorek, 24.10

  Pozdrawiamy z Dąbrowy. Z BO miala powstać ścieżka rowerowa z Fromborskiej na Dąbrowę. Do tej pory nie ma ani sciezki ani nic nie wiadomo w UM co się z tym dzieje. Odradzam branie udziału w budżecie obywatelskim, bo jak widac to sciema.

 9. 9
  0
  ~ Jacek
  Wtorek, 24.10

  Czy ktos w koncu do jasnej cholery zrobi porzadek z ta pierdolona jednostka tzw. dowodztwa NATO naprzeciw ulicy Bohaterow Westerplatte? Blaszczak za nasze pieniadze wybudowal tym pierdolonym jankesom jednostke, to my na tych jankeskich pasozytow placimy nadal z naszych podatkow, to moze Blaszczak i PiS na odchodnym wybuduja, tyle ze tym razem za wlasne pieniadze, zasranym jankesom z NATO w koncu parking na terenie tego GOWNIANEGO DOWODZTWA, z ktorego poza topieniem w nie naszych pieniedzy gowno mamy i gowno miec bedziemy. To co sie dzieje na koncowce ulicy Saperow i na dojazdowej ulicy w kierunku Daperow od strony Koscouszki, gdy te fiuty z tej jednostki urzadzaja sobie codziennie na tych odcinkach darmowy parking, tarasujac w polowie obie ulice, to moze sie ktos w koncu za to wezmie. Wystarczy podopieprzac delikwentom mandaty po 2 tysiace od lebka, trepostwo chyba na to stac, to ten pieprzony Blaszczakowy MON moze sie obudzi na wylocie.

 10. 10
  +1
  ~ Dastillo
  Wtorek, 24.10

  Budować, ścieżki są potrzebne, tam tyle błota po deszczu jest, że się przejść nie da.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0706849098206